VOORJAAR BIJ JOOSSE Joosse 2 Dmuu/ Vera, In hartje Middelburg zit, boven alle daken uit, zo nu en dan een eenzame muzikant te mijmeren. Hij speelt dan wat op z'n Gretsch-gitaar en drinkt een biertje totdat er in een vlaag van inspiratie een nieuw nummer opborrelt. Rock 'n roller Danny Vera heeft bovenop het platte dak van zijn herenhuis met een paar houten tegels een terras gemaakt. Zijn oase in een hec tisch bestaan. dinsdag 11 mei 2010 Druk, druk, Ddruk. Dat is het leven van Danny Vera op het mo ment. Optredens in zalen, een gig op het bevrijdingsfes tival, opnames voor radio en televisie, de studio induiken, vergaderen. Eigenlijk is het al vanaf april vorig jaar, toen hij in de Hilltop Studios in Nashville zijn vierde album (Pink Flamingo) opnam, een gekkerihuis. Het terras op eenzame hoogte is een plek om tot rust te komen, Danny wil het graag laten zien. Hij .loopt de trap op van zijn huis aan de He rengracht. Op de bovenste verdieping loopt hij een kamer in en opent een raam. Soepel klimt hij over de vensterbank naar buiten. "Ik woon midden in de stad, maar hierboven is het raar stil", zegt hij als hij-op het platte dak van een uitbouw is aanbelandt. Aan een muur bungelt„een laddertje, dat doorgaans aan zeiljachten hangt. "Dit trapje is erg handig. Het roest nooit", vertelt de zanger terwijl hij verder naar boven klautert. Even later staat Danny op zijn terras én bovenop zijn huis. De verweerde schoorsteen, de antieke tv-antenne, het uitzicht op de dakpannen en de bemoste platte daken van de huizen in de buurt en de afwezigheid van mensen zorgen voor een vreemde sfeer. Retro en urban met een flinke scheut melancholiek. Dit plekje op het dak van de stad is rock 'n roll. Niet vreemd dat het ter ras ook heeft gediend als decor voor promo tiefoto's. Danny vindt het een heerlijke plek. "Helaas heb ik vorig jaar zomer hier maar wei nig gezeten. Ik had het erg druk en qua weer was het een shit zomer. Ik zit liever buiten dan binnen, maar ben wel een goedweermens. Het is dat ik hier mijn familie en vrienden heb. - I het dak Op T at ivf INTERIEURS Langstraat 2 - Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl Zou ik niemand hebben om om te geven, dan zou ik naar een warm land verhuizen. Het is toch zonde dat je 75 procent van je leven in shit weer doorbrengt. Enige optie is nog harder werken en hopen dat ik met ■££,-. mijn muziek meer geld verdien, zodat ik vaker op vakantie kan. Paradoxaal genoeg ben je dan zo druk bezig dat je geen tijd hebt om op vakantie te gaan", filosofeert de zanger. Een tropisch eiland, het lijkt Danny Vera wel wat. Nu heeft hij zijn eigen eilandje dat boven de stad uit torent. Een goed alternatief vindt de Middelburger. "Zeeland is toch wel heerlijk." Danny pakt een krukje, gaat zitten en tokkelt wat op zijn gitaar. De houten terrastegels zijn in vrolijke kleuren geschilderd. "Heb ik zelf gedaan." Verder staat er weinig op zijn terras. Een paar potten met planten die miraculeus genoeg weer uit een dood door verwaarlozing weten op te staan. Een simpel barbecuetje met koolresten van vorig jaar. Meer niet. Toch geeft het terras een 'on top of the world' gevoel. Artiesten halen hun inspiratie vaak uit hun omgeving. Zo'n bijzondere stek als deze, moet toch wel de nodige nummers hebben opgeleverd. Toch? "Nou, nee", antwoordt Danny tussen wat akkoorden door. "Het terras is gewoon een rustpunt. Alhoewel... nu ik er zo over nadenk, ik zit of aan de lange tafel in mijn woonkamer of buiten. Dus ja, eigenlijk zijn er wel liedjes op mijn terras ontstaan. Onbewust." En een nummer over het terras, is dat niet een idee? Danny Vera lacht. "Daar ben ik ooit wel eens aan begonnen. Up on a roof heet het. Maar ik heb het nooit afgemaakt. Wie weet komt het er ooit nog van." Dennis Rijsbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76