Vetblauwe lost de verwachtingen in Goese golfsters grijpen naast titel 34l Titel is nog in zicht voor tennisduo Zweten geblazen voor Serena Trio Old Dutch mag naar NK driebanden Faassen terug naar Terneuzense Boys Roeier Marinissen Belgisch kampioen Jeroen Damman wordt Zeeuws poolkampioen Carsten Goedegebure Gregory de Nooijer grijpt naast dagzege derde in titelstrijd Aart van de Gruiter mag naar twee WK's Esra Bicer in nationale voetbalselectie Turkije dinsdag 11 mei 2010 door Fred Rabout TERNEUZEN - De gebroeders Schee- Ie voerden zaterdag op het vitesse- concours vanuit Arras lang de tus senstand aan. Na het succes van vo rige week, toen het provinciale concours vanuit Alblis werd ge wonnen, leken ze weer op weg naar goud. De verrassing kwam echter laat op de avond, toen de Sluiskilse Reisduif de uitslagen in bracht. Het was Roger de School meester gelukt de broers Scheele af te troeven. Zijn vetblauwe jaarling we- duwschapsdoffer was met 1436 me ter per minuut vanuit het 136 kilo meter van Terneuzen gelegen Ar ras naar huis gekomen. Het was voldoende om het predikaat 'Snel ste van Zeeland' opgeplakt te krij gen. Daarmee proefde De School meester (70) na jaren weer een keer het zoet van een aanspreken de zege. In de tweede helft van de jaren tachtig was hij een topper in het Zeeuwse op de vitesse. De Schoolmeester werd in Terneuzen tien jaar op rij kampioen op de vit esse. Nu, na vijftien jaar, heeft hij dus eindelijk weer een hoofdprijs te pakken. De winnende duif was één van de twintig die hij voor Ar ras had ingekorfd. Een jaarling die dankzij zijn uitstekende prestaties als jonge duif door de strenge selec tie van De Schoolmeester was ge- door Sven Bakker NIEUWERKERK - Rij het Sport 2000 Gruttepikkersveteranentoernooi azen tennissers Pieter den Hollan der en Jaco Vleeshouwer op de ti tel in de 6-categorie van het man- nendubbelspel. Den Hollander en Vleeshouwer kwamen al driemaal in actie en wonnen twee keer: met 6-2 6-2 van Alfred Koster/Marco Kramer en 6-0 6-3 tegen Ron van Broekhoven/Luc Klooster. Alleen tegen Peter van der Cingel en Mi chel Holm ging het met 6-7 6-7 fout. Toch kunnen Den Hollander en Vleeshouwer de eindoverwin ning nog binnenhalen, want ook de nummers twee in de poule gaan door. In het gemengddubbelspel 6 ma ken Arnold van der Have en Ria Slootmaker grote aanspraak op de titel. De als tweede geplaatsten Van der Have en Slootmaker won nen reeds met 6-0 6-1 van Kees de Vos/Janny de Jonge en spelen van avond tegen Willem Webers en Rianne Geluk. 1. Weylandt wint, Vino pakt roze 2. Uit de beugels, in de remmen 3. Van Gaal (foto) steelt de show Het seizoen van hoofdklasser Hoek in cijfers: zie het weblog RudeStats via www.pzc.nl/blogs. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl komen. „Ze moeten zich laten zien, anders vallen ze buiten de se lectie", vertelt De Schoolmeester. „Daar ben ik keihard in." De 'vetblauwe' stelde de man die al sinds zijn tijd op de lager school tussen de duiven zit, niet teleur. „Ik heb het niet van mijn vader geërfd, want die heeft de dui vensport maar een paar jaar beoe fend. Het kwam door mijn eigen gevoel voor die vogels. Ze gingen mee op mijn schouder naar school. Zo leerde ik ze toen op." Hij zag zijn winnende duif zater dag niet kómen. „Ik stond naast mijn hok en keek in de richting waar ze vandaan zouden moeten komen. Hij kwam echter van de verkeerde kant. Dat was niet zo gek, want het was zaterdag met de regen en de donkere lucht bepaald geen duivenweer." De broers Scheele hadden er zes in de top tien van het rayon en vijf in de top tien van de provincie. Ook Tonny de Jonge uit Oostburg is aan een sterk seizoen bezig. Hij pakte zijn derde rayonzege met zijn 'Laureijnsen's'. Voor veel mensen begint het sei zoen komend weekend pas echt. Dan staat naast de vitessevlucht vanuit Peronne, het dagfondcon- cours vanuit Tours op het program ma. Dat concours wordt ook wel de Primavera van de Zeeuwse dui vensport genoemd. MADRID - Serena Williams schreeuwt de frustraties van zich af. Voor de Amerikaanse toptennisster was het gisteren in Madrid zweten geblazen tegen een Russische oppo- nente. Williams, de nummer één van de wereld, had in de derde ron de van het WTA-toernooi liefst drie uur en 26 minuten nodig om zich te ontdoen van Vera Doesjevina. In die tijd speelden de tennissters drie keer een tiebreak. Williams verloor de eerste, maar won de volgende twee: 6-7 (2) 7-6 (5) 7-6 (5). foto Daniel Ochoa de Olza GOES - De golfsters van Goes zijn er net niet in geslaagd het kam pioenschap in de tweede klasse- binnen te halen. Het team moest de titel aan Capelle aan den IJssel laten. Goes werd uiteindelijk twee de, voor Albatross. Omdat de laatste speelronde in Goes werd gespeeld, kwam dit team niet in actie. De gastvrou wen waren aandachtig toeschou wer bij de ontmoeting tussen Alba tross en Capelle aan den IJssel. Het laatste team won overtuigend en daardoor kwam Capelle aan den IJssel op een totaal van zes pun ten. Ook Albatross en Goes bleven op zes punten staan. Capelle aan den IJssel had echter meer wed- strijdpunten en werd daardoor kampioen, voor Goes en Alba tross. Golflclub Leeuwenbergh in Den Haag vormde het toneel van de ontknoping van de competitie voor de mannen van Reymers- wael en Grevelingenhout. Rey- merswael won met 6-12 van Rijcke- vorsel. Grevelingenhout wist zich ondanks een 11-7-nederlaag tegen kampioen Zoetermeer te handha ven in de tweede klasse. Na de dubbelpartijen moest Rey- merswael met een 4-2-achterstand WAALWIJK De driebanders van Old Dutch uit Zierikzee zijn in Waalwijk geweste lijk kampioen geworden in de klas se B2. Het team mag nu op 26 juni naar het Nederlands kampioen schap in Nieuwegein. Het Schouwse trio Kramer, Kouij zer en Rossen was oppermachtig tegen D'n Inval en Baracuda. Al leen Kramer moest een steekje la ten vallen. TERNEUZEN Tim Faassen speelt komend sei zoen weer in het oranje-zwart. De verdediger annex middenvelder vertrekt na één seizoen bij hoofd klasser Hoek en keert terug naar Terneuzense Boys. Faassen speelde voor zijn overgang'naar Hoek ook al bij de Zeeuws-Vlaamse zater dag-eersteklasser. Daarvoor kwam hij uit voor Terneuzen. GENT Roeier Thomas Marinissen uit Mid delburg is in Gent Belgisch kam pioen in de lichte skiff geworden. Na een door blessures geteisterd seizoen wil Marinissen zich dit jaar in de nationale selectie roeien. Vorig weekeinde werd hij vierde bij het NK. Marinissen, roeiend voor het Delftse Proteus-Eretes, had in Gent 7 minuten en 25 secon den nodig voor de twee kilometer. ROSMALEN MIDDELBURG Jeroen Damman heeft zich ge kroond tot Zeeuws kampioen pool 9-ball. In de finale was Damman met 13-4 te sterk voor Atong Wu. In de halve finale had Damman handen en voeten nodig om Mar den Neumann van zich af te hou den (11-10). Ragne Pieterse won voor de derde keer bij de vrouwen door in de finale Dieneke van Bel- zen met 7-1 te verslaan. BOEKEL Motorcrosser Carsten Goedegebure uit Yerseke is tweede geworden bij een jeugdmotorcross in Rosmalen. Hij behaalde hetzelfde aantal pun ten als dagwinnaar Harrie Basten uit Lierop. Door winst in de twee de manche mocht Basten het hoog ste treetje innemen. In de stand voor de titel staat Goe degebure op de vierde plaats. Supermotorijder Gregory de Nooijer uit Vlissingen is in Boekei- zesde geworden in de derde wed strijd om het Open NK. Na motori sche pech in de kwalificatie werd hij vijfde en zevende. De Nooijer staat derde in de titelstrijd. Bij de nationalen werd Kylle Matthijssen (Poortvliet) zesde, Marco Overweel (Wilhelminadorp) zevende. aan de singles beginnen. Kevin van den Bossche won na een ach terstand, Idde Quik was duidelijk te sterk voor zijn tegenstander. Ook Mare Lems zegevierde en Jeroen Michels won zijn partij op hole zeventien. Rob Mion verloor op de laatste hole. Door de goede singles won Reymerswael met 6-12 en eindigde als tweede. Grevelingenhout kon tegen Zoeter meer niet voor een verrassing zor gen. Na de dubbels leidde het nog met 4-2, maar het gros van de sin gles van Grevelingenhout bleek vervolgens niet opgewassen tegen de kracht van Zoetermeer: 11-7. ETTEN-LEUR Bodybuilder Aart van de Gruiter is vierde geworden bij de Open Bene- luxkampioenschappen. De 45-jari- ge Arnemuidenaar is na twee jaar afwezigheid weer in voorbereiding op een aantal grote wedstrijden. Vorige week werd hij in Beverwijk nationaal kampioen bij de masters. Opgeteld bij zijn vierde plaats mag hij nu deelnemen aan de WK's in Spanje (5 juni) en Malta (19 juni). SINT-MAARTENSDIJK Esra Bicer is door de Turkse voet balbond uitgenodigd om van 25 mei tot 28 mei in Duitsland te ko men spelen voor het nationale vrouwenelftal. De Turkse verdedigster van de Zeeuwse eersteklasser Smerdiek - ze kan ook op het middenveld uit de voeten - is zeer content met de ze uitnodiging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72