sport 133 toeval elimineren als voorzitter Ronaldinho zegt klaar te zijn voor plek in WK-selectie Brazilië Boschker rekent op WK Niek van Sprundel kroont zich tot Zeeuws topscorer De 27 namen i 1 i 1 |i 1 - 5A l r- J_ dinsdag 11 mei 2010 Sander Boschker rekent er op Jat hij meegaat naar het WK. De doelman van landskampioen FC Twente meldde zich gisteren voor een trainingsstage in Hoen- derloo. „Ik heb genoten van het kampioenschap", verklaarde Boschker. „Maar we moeten nu weer verder. Ik wil de komende week laten zien wat ik allemaal kan. Dan zien we het wel. Maar ik ga ervan uit dat ik meega naar Zuid-Afrika." door Roel Wiche HOENDERLOO - Het prestigieuze Hilton Sancton in Johannesburg heeft niet alleen een restaurant waar je elk stuk lamsvlees kunt overgieten met verrukkelijke groe ne pepersaus uit Madagascar, maar ook een sushi bar die volgens ken ners zelfs de tong van een culinai re hooligan streelt. Het paleis van Oranje tijdens het WK biedt de hotelgasten elk soort menu, maar toch hoeven de spe lers die de Afrikaanse, Japanse, me diterrane en cajun keuken liever vermijden niet te wanhopen. De chef-kok van het Nederlands elftal leerde ooit van de moeder van Cla rence Seedorf het recept voor Suri naamse pindasoep en laat daar nu juist menig international verzot op zijn. Aan het eten zal het dus niet liggen, straks in Zuid-Afrika. Zelden zal binnen het Oranje kamp een groot toernooi zo gron dig zijn voorbereid als het WK 2010, dat over precies een maand zal losbarsten. Behalve twee koks reizen er drie fysiotherapeuten, drie masseurs, drie materiaalman nen, drie persattachés, een inspan ningsfysioloog, een sportarts, een videoanalist, een veiligheidschef en een teammanager naar Zuid- Afrika. Bert van Marwijk neemt drie assis tenten en een keeperstrainer mee. Bovendien verblijft in Hilton Sand- ton ook een equipe van vier scouts, die onder supervisie van Ronald Spelbos de tegenstanders van het Nederlands elftal in kaart f brengt. Interessante vraag is waar om in de uitgebreide staf een men tal coach ontbreekt. Mentale bege leiding wint steeds meer veld in het Nederlandse voetbalcircuit, waar trainers als Steve McClaren (FC Twente) en ]an van Dijk (VW) gretig gebruik maken van sportpsychologen. Bovendien be wees het EK 2008 met de tragedie rond het gezin Boulahrouz dat af en toe een sofa in het trainings kamp geen overbodige luxe is. Van Marwijk vertrouwt er kenne lijk op dat hij people's manager ge noeg is om mogelijke scheurtjes in het collectief te dichten en hoopt voor de rest het toeval zoveel mo gelijk te elimineren. De bonds coach vloog zelf al vijf keer naar Zuid-Afrika voor een inspectie tocht en stuurde twee weken gele den Phillip Cocu naar Johannes burg voor een laatste check van het trainingsveld. Als een van de eerste WK-deelne- mers huurde Nederland een hotel af, Hilton Sandton. Ter vergelij king: Portugal en Mexico vochten een maand geleden nog om één en dezelfde accommodatie in Jo hannesburg. Japan, Kameroen en Denemarken, de tegenstanders in de WK-poule, werden uitvoerig op locatie geanalyseerd. Enige te genvaller was het afblazen van een trip naar de Africa Cup. De KNVB slaagde er eenvoudigweg niet in om een acceptabel vliegschema te vinden richting Angola. Ook op fysiek gebied wil Van Mar wijk de controle houden. Omdat veel Europese competities een ver Jeroen Straathof ters gedurende een aantal weken hun whereabouts niet hoeven in te vullen en dus niet op doping worden getest omdat ze op vakan tie zijn, dan is wel duidelijk wat de publieke opinie is." Het systeem moet beter, weet hij. „Die discus sie over privacy hoort er bij. Maar wat bereik je ermee door te klagen over het invullen van de where abouts? Wat bereik je ermee door te blijven opboksen tegen machti ge organisaties als het IOC (Inter nationaal Olympisch Comité) en het antidopingagentschap Wada? Je kunt ook werken aan een collec tief standpunt van NOCNSF, NL Sporter, VWS en de atletencom- missie." „Ik zeg niet dat ik de oplossing heb, maar ik vind het wel goed dat een topsporter aangeeft dat hij be schikbaar is voor controles. Al was het maar vanwege de beeldvor ming bij het publiek. Deze discus sie moeten we breed voeren, daar over ben ik ook in gesprek met technisch directeur Maurits Hen driks van NOCNSF. Ook hij ziet het belang in van de beeldvorming bij het publiek." schillend ritme hebben, moest hij met zijn staf een ingewikkeld trai ningsprogramma uitdokteren om elke (kandidaat) WK-ganger op het zelfde conditionele niveau te krij gen. Gisteren meldden de eerste achttien spelers zich in Hoender- loo voor een tweedaagse stage. Twaalf van hen keren donderdag terug voor een nieuwe stage, sa men met de internationals van Ajax en Feyenoord en Arsenal-ju- weel Robin van Persie, die dit sei zoen zo lang geblesseerd was. Pas gedurende het trainingskamp in Oostenrijk, dat op 19 mei be gint, stromen de nog actieve spe lers (Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Klaas-Jan Huntelaar, Ar jen Robben en Mark van Bom mel) in. Het is het laatste stukje van een militaire operatie waarvan de waarde pas zal blijken op het échte veld van eer: Zuid-Afrika. Het begeleidingsteam van Oranje in Zuid-Afrika bestaat uit 27 perso nen: Bert van Marwijk (bonds coach), Frank de Boer, Phillip Co cu, Dick Voorn (allen assistent- coach), Ruud Hesp (keeperstrai ner), Luc van Agt (inspanningsfysio loog), Roberto Tolentino (video analist), Gertjan Goudswaard (spor tarts), Ricardo de Sanders, Jörgen van Hattem, Arno Philips (allen fy siotherapeut), Piet Nijs, Jos Smit, Rob Koster (allen masseur), Rob Koeken, Arend de Kruyff, Carlo de Leeuw (allen materiaal), johan Klein Gebbink, Siepko Lutjeboer (beiden kok), Theo Damen (veilig heid), Kees Jansma (perschef), Mo nique Kessels, Hilde Bruggink (pers zaken), Hans Jorritsma (teammana ger), Ron Spelbos, John Metgod, Arthur Numan, Hans Boersma (allen scouting). RIO DE JANERIO - Ronaldinho heeft te kennen gegeven graag met Brazi lië op het WK in Zuid-Afrika te willen spelen. De aanvaller, ooit 's werelds voetballer van het jaar, is al enige tijd niet meer zeker van een plaats in de selectie van bonds coach Dunga. „Ik moet afwach ten", zei de aanvaller van AC Mi lan. „Maar ik ben er wel klaar voor." Ronaldinho speelde in april vorig jaar voor het laatst als*internatio nal. Bij Milan had de ster van wel eer het toen ook moeilijk. Daarop passeerde Dunga hem. Ronaldin ho: „De laatste keer dat ik Dunga sprak zei hij dat ik er voor moest zorgen weer in vorm te komen. Dat ben ik nu." Dunga maakt van daag zijn voorlopige selectie van dertig man bekend. Bondscoach Joachim Löw van Duitsland neemt zes aanvallers mee naar het WK. Dat betekent dat alle spitsen uit de voorlopige selectie zeker zijn van hun zaak. Löw nomineerde Miroslav Klose en Lukas Podolski, beiden na een tegenvallend seizoen, Mario Go mez, Cacau, Stefan Kiessling en Thomas Müller. „Ik wil alle aanval lende opties open houden", ver klaarde Löw. „Met veel aanvallers zijn we flexibel." De Japanse bondscoach Takeshi Okada heeft Keisuke Honda zoals verwacht opgenomen in zijn WK-selectie. De voormalig VYV' er is een van de 23 geselecteerden. De middenvelder speelt nu in Rus land voor CSKA Moskou. Japan is op 19 juni in Durban de tegenstan der van het Nederlands elftal. Morten Olsen heeft 26 spelers opgenomen in zijn voorlopige se lectie-van Denemarken. Daarbij zijn slechts drie echte spitsen. Dat zijn naast Feyenoorder Jon Dahl Tomasson verder alleen Nicklas Bendtner (Arsenal) en Sören Lar- sen (MSV Duisburg). Olsen schaar de Ajacied Dennis Rommedahl on der de middenvelders. Hij verkeert in gezelschap van onder anderen zijn ploeggenoot Christian Erik- ■MNMMMMMMMMBNNMMMMWNME&HNMNHMMMHflBSSMHINi Ronaldinho sen, Michael Silberbauer (Utrecht) en Thomas Enevoldsen (Gronin gen). Ook AZ-verdediger Simon Poulsen heeft een oproep gekre gen, evenals Patrick Mtiliga (ex- NAC en Feyenoord), Michael Kro- hn-Dehli (ex-Ajax) en Jesper Grönkjaer (ex-Ajax): Doelman Victor Valdes van Bar celona is de enige nieuwe naam in de voorlopige selectie van Spanje voor het WK. Bondscoach Vicente Del Bosque presenteerde gisteren dertig spelers. Hij maakte zijn defi nitieve ploeg van 23 man op 20 mei bekend. Barcelona en Real Ma drid zijn zoals verwacht de hofle veranciers voor de Spaanse equipe, die zich als regerend Euro pees kampioen mag scharen onder de kandidaten voor de wereldtitel. Barqa levert zeven spelers voor de voorlopige ploeg: Valdes, Gerard Piqué, Carles Puyol, Sergio Bus- quets, Xavi Hernandez, Andres Iniesta en Pedro. Real Madrid brengt vijf man in: Iker Casillas, Raul Albiol, Sergio Ramos, Alvaro Arbeloa en Xabi Al- onso. Valencia is vertegenwoor digd met Carlos Marchena, David Silva, Juan Manuel Mata en David Villa. Van de buitenlandse clubs zijn Fernando Torres (Liverpool) en Cesc Fabregas (Arsenal) de aan- sprekendste namen. ■HBIHBMniBiMnBRii MIDDELBURG - Het was bijna niet meer te voorkomen, maar nu is' het officieel. Niek van Sprundel mag zich een jaar lang Zeeuws topscorer noemen. Met zijn 32 doelpunten neemt de aanvaller van Aardenburg de schutterskroon over van Dennie le Comte (Duive- land). De 32 doelpunten hebben Van Sprundel 48 punten opgeleverd. Omdat hij zijn goals in de derde klasse heeft gemaakt, krijgen ze een vermenigvuldigingsfactor van 1,5 mee. Nummer twee Dennis Weijers (Robur) heeft meer doel punten gemaakt dan Van Sprun del, maar omdat hij zijn goals twee klassen lager heeft gemaakt krijgen ze een factor 1 mee. Datzelfde geldt voor nummer drie Pieter Bolle (Wemeldinge), die in de vierde klasse op 38 doelpunten is uitgekomen. Van Sprundel krijgt op een nader te bepalen mo ment behalve de topscorersbokaal ook 300 euro, Weijers ontvangt 200 euro en Bolle 100 euro. f f u klasse goals factor totaal 1 - Niek van Sprundel Aardenburg 3A zon 32 1,5 48 2 - Dennis Weijers Robur 58 zon 40 1 40 3 - Pieter Bolle Wemeldinge 4A zat 38 38 4 - MarkMinderhoud De Noormannen 3A zat 22 1,5 33 5 - Arjan Koopmans Rillandia 3B zat 21 1,5 31,5 6 - Dennis de Nooijer RCS 1C zon 15 2 30 7 - Dennie le Comte Duiveland 2E zat 19 1,5 28,5 - Pieter de Munnik DFS 3A zat 19 1,5 28,5 9 f Adri van Hanegem IJzendijke 5A zon 28 1 28 10 4 Mats Willemse Bruse Boys 2E zat 18 1,5 27 Josimar Pattinama Hoek HB zat 13 2 26 4 Marcel Rooze L ewedorpse Boys 58 zon 26 26 13 4 Ronald Zwager Duiveland 2E zat 17 1,5 25,5 14 4 Andreas Vroegop Smerdiek 4B zat 25 1 25 4 Erik van Haaften Smerdiek 4B zat 25 1 25 4 Rachid Bouhoudane Vosmeer 4B zat 25 1 25 4 Timmy Goossens Philippine zon 25 1 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71