zeeland 121 Leergierig Stoer door de lucht vliegt' Leven is meer dan werken en sterven Trekkermuseum in Nisse weer open voor het seizoen Hollandse aardbeien T rainingsprogramma DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Vanaf deze week: Hoera Kips'is 100 jaar! En wie jarig is, die trakteert Daarom geven we de laatste 100 kaarten weg voor het Zomerfestival. dinsdag 11 mei 2010 Surfenthousiasteling Tim Ruysenaars: Pierre en Paula Ruyssenaars: „Wij vonden het in het begin „Het is heel leuk om mensen te ontmoeten die op surf- al helemaal stoer dat hij langs de dam heen en weer kon. gebied iets kunnen wat ik nog niet kan.' Het is ongelooflijk wat hij nu uithaalt op zijn board." door Ali Pankow M ensen zijn tot veel meer in staat dan zij soms zelf den ken. Zij kunnen bijvoorbeeld wel degelijk invloed uitoefenen op hun eigen leven, maar zullen daar elkaar wel voor nodig hebben. Die boodschap draagt beeldend kunstenaar en cultuurfilosoof Wi- do Blokland uit Dreischor uit tij dens het trainingsprogramma 'Op- klimmen-in-bewustzijn', dat hij binnenkort in Zierikzee en Middel burg gaat geven. „Als er iets duidelijk is aan deze tijd dan is het wel dat we elkaar nodig hebben om sprititueel te kunnen groeien als mensheid", zegt Blokland. Zijn constatering 'dat alles met allen en allen met el kaar verbonden zijn' wordt wel eens afgedaan als 'spirituele zweve- rij. „Dat is beslist niet zo. Het is een diepere waarheid die langza merhand in het menselijk bewust zijn naar boven begint te komen. In deze tijd waarin de contrasten steeds duidelijker worden, is het zaak de handen ineen te slaan en samen te werken aan onze groei", benadrukt Blokland. Hij werkte bijna twintig jaar als beeldend kun stenaar. Daarnaast beoefent hij al meer en tien jaar diverse vormen van yoga en medidatie. Juist met de combinatie van die verschillen de componenten benadrukt Blok land de samenhang tussen infor matie, inzicht en handelen. Zijn trainingsprogramma toont ver wantschap met de zogeheten '8-voudige weg naar de verlichting van Boeddha'. „Niemand hoeft ervaring te heb ben met dansen, mediteren of met wat dan ook om de training te ku- nen volgen. Iedereen heeft alles al in zich. Het enige dat noodzakelijk is, is het verlangen en de bereidwil ligheid om echt verder te willen komen", aldus de trainer. Hij bena drukt dat de mens geen festgestell- tes Tier is, maar zelf regisseur is over de talrijke mogelijkheden die hij in zich draagt. Blokland maakt geen onderscheid tussen begin ners en gevorderden, noch tussen jong en oud. „Dat is allemaal niet van toepassing nu iedere ziel op deze planeet al een aardig tijdje mee heeft mogen draaien. Deze training is bedoeld voor al diege nen die grondig beseffen dat het le ven meer om het lijf heeft dan werken en sterven alleen." Blokland begint donderdag 20 mei met zijn trainingsprogramma in De Driehoek in Zierikzee en vrij dag 21 mei in het gebouw van Stichting Padma, Verwerijstraat 51A in Middelburg, op beide loca ties van 20 tot 22 uur. De training bestaat uit 13 bijeenkomsten. Nadere informatie, zie: www.opklim- men-in-bewustzijn.nl NISSE - Het Trekkermuseum aan de Palmboomseweg in Nisse gaat zaterdag 15 mei weer open voor het nieuwe seizoen. Ook dit jaar is weer een fraaie col lectie historische trekkers van mi nimaal 35 jaar oud bijeen ge bracht. Verder zijn er ook stationaire mo toren te zien. Het tractormerk Ha- nomag staat dit seizoen centraal. Tijdens de seizoensopening zater dagmorgen wordt tevens het club kampioenschap ringsteken op old timertractoren gehouden. De stoomtrein Goes-Borsele stopt speciaal voor deze gelegenheid bij het Trekkermuseum. Het museum opent zaterdag om 10.00 uur. Tot en met september is het elk weekend open. In de maanden juli en augustus kunnen bezoekers ook op woens dag, donderdag en vrijdag terecht. Pitloze druiven Radijs 1 kilo1,00 2 bosjes 1,00 Kiwi Green Kropsla 10 voor€1,00 2 voor1,00 Kiwi Gold Andijvie 1 doos1,00 1kilo1,00 U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07-.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) foto Dirk-Jan Gjeltema Tim Ruyssenaars in actie op zij'n Tabou Freestyle starboard op het Grevelingenmeer. ^Sn^^ioiOO^Zöm^stival 'ai58b met actiesticker en Het Zomerfestival Koop een actieverpakkingcheck de code en wm-£

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67