vereist maatwerk Twintig klachten over regiotaxi Geen voorkeursactie voor Brigitte Troost 19 VERFEXPLOSIE BIJ TMC VERF&WAND Keldertje van De Pul voor even house club F VOORTAAN LIGER! Bredere bekendheid belangrijk LET OP! LET OP! DONDERDAG HEMELVAARTSDAG WEEKMARKT MIDDELBURG! VERFfr dinsdag 11 mei 2010 goed dat de school hier specifieke aandacht aan heeft besteed. Ik ben blij dat ik dit heb mogen doerf', zegt Thijssen. Hij waarschuwt voor de gevaren als het rouwproces niet wordt toe gelaten. „Dan ontstaat er bij kinde ren op school vaak vluchtgedrag in de vorm van spijbelen, teruglopen de leerprestaties, recalcitrant ge drag. Dat werkt voor leerling en school niet positief. Het huidige leersysteem is zeer prestatiege richt. Allerlei normen moeten wor den gehaald, terwijl jongeren die kampen met een groot verlies daar dan niet aan kunnen voldoen. Leerkrachten zouden moeten kij ken naar mogelijke gedragsveran deringen als gevolg van rouw. De genen die zich verbaal goed kun nen uiten, komen anders door een rouwproces heen. Wordt het pro ces te lang verdrongen dan kan het foto Dirk-Jan Gjeltema ook tot lichamelijke klachten of tot een burn out leiden." Rituelen om te kunnen verwerken en later om zo'n proces goed af te sluiten, acht Thijssen van groot be lang. Stille tochten als reactie op in grijpende tragedies, knuffels en bloemen op de plek waar slachtof fers vielen, zijn sprekende voor beelden daarvan. Vijfenhalf jaar geleden overleed zijn vrouw na een ziekbed van en kele maanden. „Wij waren 23 jaar samen geweest. Ik bleef achter met twee kinderen in de puberleef tijd. Ik red het wel dacht ik, maar daar ben ik helemaal van terugge komen. Ik zonderde mij af voor de wereld, durfde nauwelijks de stad meer in. Ik heb regelmatig aan de Oosterschelde gezeten en met me zelf gesprekken gevoerd om het verdriet een plek te geven. Ik heb mijn drukke'baan in de gezond heidszorg omgezet in een eigen praktijk aan huis, zodat ik tevens meer aanwezig kan zijn voor mijn kinderen." Als therapeut gezinspedagogiek en puttend uit eigen ervaring is hij goed in staat kind en volwassene te helpen zwaar verlies een vorm te geven en er uiteindelijk lering uit te trekken om het eigen leven voort te zetten. „Zwijgen is vrese lijk. Binnen een gezin heeft ieder een verdriet na een sterfgeval, maar als men elkaar wil bescher men en zwijgt, gebeurt er uiteinde lijk niks. Begeleiding bij rouwver werking zal dan ook vanuit het ge zin ondersteund moeten worden", zegt Thijssen. Omdat vooral jongeren het moei lijk vinden hun verdriet onder woorden te brengen, geeft hij voor keur aan creatieve uitingsvormen: muziek, poëzie, toneel, tekenen. Volgens hem liggen die uitingen al tijd heel dicht bij persoonlijke ge voelens. Een rouwproces kan niet einde loos doorgaan, maar Thijssen heeft de ervaring dat de cliënt zelf wel aangeeft wanneer dat proces dient te worden afgerond. Ook dat is weer voor iedereen verschillend, maar wel geldt dat het altijd met een eigen gekozen ritueel dient te gebeuren. Q Voor meer informatie over rouwver werking: www.praktijklume.nl of tele- foonnr.: 0111-415044. BRUINISSE - De voormalige locatie van Jeugdsoos De Pul, ofwel het Keldertje in Durps'Uus de Vanger in Bruinisse gaat voor even dienst doen als house club. Daar zullen vrijdagavond de beste housebeats weerklinken tijdens het programma Village House op initiatief van Rick van den Bos. De dj's Piedro en Benjamin Schot mixen er de dikste beats en zorg- gen voor de echte 'club feeling'. „Voor een housefeest ben je tot nu toe verplicht om naar de stad of dure clubs te gaan, maar aanbod van house kan ook in Bruinisse", zegt Van den Bos. De dresscode is wit, minimum leeftijd 18 jaar. De avond begint om 22.00 uur. door Frank Balkenende GOES - De Goese SP-fractie heeft tot nu toe twintig klachten binnen gekregen over de regiotaxi in de Oosterschelderegio. Na het binnen komen van signalen van een groot aantal ontevreden pasjeshouders heeft de SP onlangs een meldpunt WMO-vervoer ingesteld. Het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio, die het WMO-vervoer (Wet Maat schappelijke Ondersteuning) aan besteedt, sprak recent juist van een verbetering van het doelgroe- penvervoer per taxi. Voor het eerst hoefde het samen werkingsverband uitvoerder Con- nexxion geen boete op te leggen omdat niet aan de prestatieafspra ken zou zijn voldaan. De regiotaxi, is bedoeld voor men sen met een WMO-pas. In het af gelopen seizoen waren in 95 pro cent van de gevallen de taxiritten op tijd. Tevredenheid alom dus bij het sa menwerkingsverband. De SP heeft weliswaar nog maar twintig klachten binnen, maar dat komt volgens de Goese fractievoor zitter Floor van Lamoen doordat het meldpunt buiten Goes nog vrijwel onbekend is bij het grote publiek. „De klachten komen allemaal uit de gemeente Goes. We zullen ook gebruikers op Schouwen-Duive- land en Tholen op de hoogte moe ten stellen van het bestaan van ons meldpunt", zegt Lamoen. De verzamelde klachten lopen uit een. Dikwijls is de regiotaxi te laat of komt hij helemaal niet. Wie klaagt, krijgt een onbevredigende standaardbrief terug. Als daarop dan weer op wordt gereageerd, valt dezelfde standaardbrief nog maals in de bus. Verder worden de taxichauffeurs niet altijd naar de goede locatie ge stuurd. Een gevolg van zo'n situa tie was dat iemand lang stond te wachten bij het revalidatiecen trum Lindenhof voordat eindelijk de taxi kwam De regiotaxi's worden door Con- nexxion centraal aangestuurd. La moen denkt dat een Zeeuws steun punt veel klachten en misverstan den over adressen kan voorko men. „Dat zou bij de volgende aanbeste ding moeten worden geregeld. Ook de klachtenafhandeling zou in een programma van eisen kun nen worden aangescherpt." door Melita Lanting ZIERIKZEE - Er komt geen specifie ke voorkeursactie om Brigitte Troost in de Tweede Kamer te krij gen. De Zierikzeese Troost staat op plaats 42 van de kandidatenlijst voor de PvdA. Het Gewest Zeeland roept wel de Zeeuwse kiezers op om op een Zeeuwse kandidaat te stemmen. „Wij gaan voor een sterke PvdA in Zeeland", zegt Aty Harwijnen, ge westelijk voorzitter. „Maar wij gaan geen voorkeursactie voeren voor één persoon." Uit Zeeland staan twee kandidaten op de lijst voor de Tweede Kamer. Tijdens het congres waar de lijst is vastgesteld is door het Gewest Zee land nog wel geprobeerd Troost hoger op de lijst te krijgen, maar dat is mislukt. Troost zit nu in de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland en was bij de laatste gemeenteraadsverkie zingen lijsttrekker voor haar partij. Dat ze nu zo kort na de gemeente raadsverkiezingen op de lijst voor de Tweede Kamer staat is niet haar eigen initiatief geweest. „Nee, ik ben gebeld door de kandi daatstellingscommissie met de vraag of we konden praten. Ik had daarvoor nog in de fractie gezegd dat ik mij niet kandidaat had ge steld." Na enig nadenken heeft ze toch toegestemd in een plaats op de kandidatenlijst. „Als je politiek leuk vindt, is dit -heel eervol. Ik vind deze plaats voor mij persoon lijk ook een prachtige plek, ik wil niet persé in de Kamer. Maar voor Zeeland is het wel te laag. Zeeland krijgt, zoals het er nu uit ziet, maar één vertegenwoordiger (CDA-er Ad Koppejan, red.) en daarvoor is onze problematiek te ingewikkeld." Troost wacht eerst de uitslag van de verkiezingen af „Ik ben voorlo pig gewoon fractievoorzitter en plaatsvervangend gemeenteraads voorzitter en doe dat met plezier." TMC Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 J (0164) 27 44 77 TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 12 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65