341 Vetblauwe lost de verwachtingen in Moeliker naar Kemzeke Zweten geblazen voor Serena Faassen terug naar Terneuzense Boys Roeier Marinissen Belgisch kampioen Carsten Goedegebure grijpt naast dagzege Jeroen Damman wordt Zeeuws poolkampioen Gregory de Nooijer derde in titelstrijd Aart van de Gruiter mag naar twee WK's Esra Bicer in nationale voetbalselectie Turkije dinsdag 11 mei 2010 door Fred Rabout TERNEUZEN - De gebroeders Schee- Ie voerden zaterdag op het vitesse- concours vanuit Arras lang de tus senstand aan. Na het succes van vo rige week, toen het provinciale concours vanuit Alblis werd ge wonnen, leken ze weer op weg naar goud. De verrassing kwam echter laat op de avond, toen de Sluiskilse Reisduif de uitslagen in bracht. Het was Roger de School meester gelukt de broers Scheele af te troeven. Zijn vetblauwe jaarling we- duwschapsdoffer was met 1436 me ter per minuut vanuit het 136 kilo meter van Terneuzen gelegen Ar ras naar huis gekomen. Het was voldoende om het predikaat 'Snel ste van Zeeland' opgeplakt te krij gen. Daarmee proefde De School meester (70) na jaren weer een keer het zoet van een aanspreken de zege. In de tweede helft van de jaren tachtig was hij een topper in het Zeeuwse op de vitesse. De Schoolmeester werd in Terneuzen tien jaar op rij kampioen op de vit esse. Nu, na vijftien jaar, heeft hij dus eindelijk weer een hoofdprijs te pakken. De winnende duif was één van de twintig die hij voor Ar ras had ingekorfd. Een jaarling die dankzij zijn uitstekende prestaties als jonge duif door de strenge selec tie van De Schoolmeester was ge komen. „Ze moeten zich laten zien, anders vallen ze buiten de se lectie", vertelt De Schoolmeester. „Daar ben ik keihard in." De 'vetblauwe' stelde de man die al sinds zijn tijd op de lager school tussen de duiven zit, niet teleur. „Ik heb het niet van mijn vader geërfd, want die heeft de dui vensport maar een paar jaar beoe fend. Het kwam door mijn eigen gevoel voor die vogels. Ze gingen mee op mijn schouder naar school. Zo leerde ik ze toen op." Hij zag zijn winnende duif zater dag niet komen. „Ik stond naast mijn hok en keek in de richting waar ze vandaan zouden moeten komen. Hij kwam echter van de verkeerde kant. Dat was niet zo gek, want het was zaterdag met de regen en de donkere lucht bepaald geen duivenweer." De broers Scheele hadden er zes in de top tien van het rayon en vijf in de top tien van de provincie. Ook Tonny de Jonge uit Oostburg is aan een sterk seizoen bezig. Hij pakte zijn derde rayonzege met zijn 'Laureijnsen's'. Voor veel mensen begint het sei zoen komend weekend pas echt. Dan staat naast de vitessevlucht vanuit Peronne, het dagfondcon- cours vanuit Tours op het program ma. Dat concours wordt ook wel de Primavera van de Zeeuwse dui vensport genoemd. mmmmmmmmmë, M m door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Marsha Moeliker vol leybalt volgend seizoen bij de Bel gische eerstedivisionist Kemze- ke-Stekene. De Terneuzense kwam drie jaar voor Morres/Hulst uit, maar werd tot een vertrek ge dwongen doordat de vrouwentak werd opgedoekt. De buitenaanvalster ontving na een oefenwedstrijd tegen Kemze- ke-Stekene een uitnodiging van de Belgen. „Ik heb een paar keer mee- MEEST GELEZEN 1. Weylandt wint, Vino pakt roze 2. Uit de beugels, in de remmen 3. Van Gaal (foto) steelt de show EN VERDER Het seizoen van hoofdklasser Hoek in cijfers: zie het weblog RudeStats via www.pzc.nl/blogs. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Wilt u telefonisch contact met de sportredactie? Bel 0118-434041 getraind en vind het het proberen waard." Behalve Marsha Moeliker worden ook middenspeelster Anne Ruben van De Sterre en Jolein Colsen (voorheen Morres/Hulst, vorig sei zoen PNV Waasland) volgend sei zoen in de eerste selectie van de Belgische club opgenomen. Els Fre- ijser en Eline Colsen verruilen Morres voor Sigivok. De club uit Sint-Gillis-Waas is gepromoveerd en speelt volgend seizoen in de eerste klasse provinciaal. TERNEUZEN Tim Faassen speelt komend sei zoen weer in het oranje-zwart. De verdediger/middenvelder vertrekt na één seizoen bij hoofdklasser Hoek en keert terug naar Terneu zense Boys. Faassen speelde voor zijn overgang naar Hoek ook al bij de zaterdag-eersteklasser. Daarvoor kwam hij uit voor Terneuzen. Axel heeft ook een nieuwe speler aangetrokken. Rick Klasen, mid denvelder van RIA W., stapt over naar de kampioen van de vierde klasse. Met RIA W. degradeerde Klasen vorige week uit de derde klasse van het zondagvoetbal. In het sportkatern van gisteren is op pagina 39 een pijnlijke fout geslopen. In het onderschrift bij de foto van de Esad Osmanovski Memorial Cup in Breskens staat 'rechts scheidsrechter Esad Osmanovski'. Dit moet uiteraard zijn va der Cisko Osmanovski zijn. Langs deze weg bieden de sportredacties van de PZC en BN/De Stem excuses aan voor de gemaakte fout. MADRID - Serena Williams schreeuwt de frustraties van zich af. Voor de Amerikaanse toptennisster was het gis teren in Madrid zweten geblazen tegen een Russische opponente. Williams, de nummer één van de wereld, had in de derde ronde van het WTA-toernooi liefst drie uur en 26 minuten nodig om zich te ontdoen van Vera Doesjevina. In die tijd speelden de tennissters drie keer een tiebreak. Williams verloor de eerste, maar won de volgende twee: 6-7 (2) 7-6 (5) 7-6 (5). foto Daniel Ochoa de Olza UIT WÊÊKÊÊÊÊÊÊmm B—1 p. DUIVENSPORT Arras. Rayon 1. De Snelvliegers Oostburg met 336 duiven, 1398,59 mpm: 1. T. de Jon ge, 2. en 10. M. de Poorter, 3,4. en 9. F. Leliae- rt, 5. M. de Lijser, 6. R. van Hee, 7. D. van Hou- te, 8. J. de Smet. De Hooglandse Vliegers Sint-Kruis met 159 duiven, 1394,15 mpm: 1. Coppens Baert, 2. C. Baute, 3. en 5. N. Bau- te, 4. A. de Vos, 6. C. Brevet, 7. en 8. F. Baas, 9. A. de Croock, 10. G. Tanghe. De Hoop Bier vliet met 156 duiven: 1,2. en 9. C. de Graaf, 3. en 6. A. de Boevere, 4. en 8. J. Boerman, 5. G. de Boevere, 7. Sj. Verluijs, 10. Combinatie De Regt. Nog Sneller Breskens met 213, 1314.88 mpm: 1,7. en 8. I. den Dekker, 2,3,5. en 9. H. Mookhoek en zoon, 4. A. van Oeffe- len, 6.1. van Grol, 10.1. Notebaart. Samenspel IJzendijke/Schoondijke met 140 duiven, 1240.89 mpm: 1. en 3. E. de Wever, 2. P. de Smet, 4. en 8. combinatie Dellaert, 5. D. Rodts, 6. F. van de Vlies, 7. en 10. I. Datthijn, 9. Tanghe De Lijzer. VZV Hoofdplaat met 218 duiven, 1377,93 mpm: 1,3,4,5,8. en 9. H. Calon, 2. J. de Poor ter, 6. S. van Grol, 7. J. Vermeere, 10. Th. De Ruysscher. Rayon 2. De Verwachting Axel met 274 dui ven, 1428,61 mpm: 1. J. Verschuren, 2. en 5. P.P. de Poorter, 3. en 9. R. Herman, 4. Derycke Schieman, 6. De Mul Se Kop, 7. en 8. A. Rinn, 10. J.L. Braet en zoon. De Vrede Sas van Gent met 116 duiven, 1371,34 mpm: 1,3. en 5. Tasha van Hurck, 2. en 7. J. Pijcke, 4. C. van Dam, 6,8,9. en 10. L. Breepoel. De Sluiskilse Reisduif met 202 duiven, 1436,58 mpm: 1,3,7. en 8. R. de Schoolmeester, 2. en 9. A. Bouchaut en zoon, 4. Quirijn Dieleman, 5. Roe- giest Se Visser, 6. P. Pladdet, 10. A. Haers. De Voorwaarts Zaamslagveer met 244 dui ven, 1432,54 mpm: 1. t/m 10. gebroeders Scheele. De Reisduif Philippine met 63 dui ven, 1323,58: 1,2,4,6. en 10. J. Kornelis, 3. J. Meertens, 5,7. en 9. P. Riemens, 8. M. Hendrik- se. De Volharding Westdorpe met 125 dui ven, 1349, 09 mpm: 1. en 2. P. Baecke, 3. en 9. R. de la Ruelle, 4,5,6,7. en 8. E. Doolaege, 10. G. Martens. De Eendracht Terneuzen met 136 duiven: 1.5. en 8. J. M. Moes, 2. A. de Me- ijer, 3. Bakker Se Wullems, 4. Bentz Se De Schepper, 6. Geelhoedt Sc Snap, 7. en 10. Del zenne Se Verpoorte, 9. L. Wullems. Rayon 3. De Postduif Heikant met 247 dui ven, 1353,74 mpm: 1. R. van Hijfte, 2. W. van Houte, 3,4. en 10. L. Seghers, 5. J. Rombaut, 6. D.O. Nice, 7. J. Leenknegt, 8. O. van Damme, 9. A. Thijs en zonen. De Herleving Hulst met 147 duiven, 1425,56 mpm: 1,5,7. en 8. P. d'Hondt, 2. Th. Casteels, 3. en 10. J. de Cock, 4. en 9. H. Bijl, 6. E. van Damme. De Zwaluw Sint-Jansteen met 112 duiven, 1326,37 mpm: 1. H. van de Spek, 2. en 10. Fr. van de Linden, 3. en 7. A. Mattens, 4. en 9. A. van Dae- le, 5. J. Voet, 6. A. de Meyer, 8. W. Maes. De Snelle Duif Clinge met 267 duiven, 1375, 98 mpm: 1. Kr. Rombaut, 2. en 9. W. Vérga- uwen, 3,7,8. en 10. Gebroeders Van Beveren, 4. Is. Merckx, 5. en 6. J. van Goethem. De Her leving Kloosterzande met 331 duiven, 1392,95 mpm: 1. R.J. de Koek, 2. R. van Goethem, 3. en 6. W. Bogaart, 4. en 10. G.. Vioen, 5. M. Risseeuw, 7. W. Volleman, 8. E. Strooband, 9. A. Beaurain. GENT Roeier Thomas Marinissen uit Mid delburg is in Gent Belgisch kam pioen in de lichte skiff geworden. Na een door blessures geteisterd seizoen wil Marinissen zich dit jaar in de nationale selectie roeien. Vorig weekeinde werd hij vierde bij het NK. Marinissen, roeiend voor het Delftse Proteus-Eretes, had in Gent 7 minuten en 25 secon den nodig voor de twee kilometer. ROSMALEN Motorcrosser Carsten Goedegebure uit Yerseke is tweede geworden bij een jeugdmotorcross in RosTnalen. Hij behaalde hetzelfde aantal pun ten als dagwinnaar Harrie Basten uit Lierop. Door winst in de twee de manche mocht Basten het hoog ste treetje innemen. In de stand voor de titel staat Goe degebure op de vierde plaats. MIDDELBURG Jeroen Damman heeft zich ge kroond tot Zeeuws kampioen pool 9-ball. In de finale was Damman met 13-4 te sterk voor Atong Wu. In de halve finale had Damman handen en voeten nodig om Mar- tien Neumann van zich af te hou den (11-10). Ragne Pieterse won voor de derde keer bij de vrouwen door in de finale Dieneke van Bel- zen met 7-1 te verslaan. BOEKEL Supermotorijder Gregory de Nooijer uit Vlissingen is in Boekei zesde geworden in de derde wed strijd om het Open NK. Na motori sche pech in de kwalificatie werd hij vijfde en zevende. De Nooijer staat derde in de titelstrijd. Bij de nationalen werd Kylle Matthijssen (Poortvliet) zesde, Marco Overweel (Wilhelminadorp) zevende. ETTEN-LEUR Bodybuilder Aart van de Gruiter is vierde geworden bij de Open Bene- luxkampioenschappen. De 45-jari- ge Arnemuidenaar is na twee jaar afwezigheid weer in voorbereiding op een aantal grote wedstrijden. Vorige week werd hij in Beverwijk nationaal kampioen bij de masters. Opgeteld bij zijn vierde plaats mag hij nu deelnemen aan de WK's in Spanje (5 juni) en Malta (19 juni). SINT-MAARTENSDIJK Esra Bicer is door de Turkse voet balbond uitgenodigd om van 25 mei tot 28 mei in Duitsland te ko men spelen voor het nationale vrouwenelftal. De Turkse verdedigster van de Zeeuwse eersteklasser Smerdiek - ze kan ook op het middenveld uit de voeten - is zeer content met de ze uitnodiging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64