zeeland 121 van Sint Philipsland' D Rolstoeler start in Sluis met sponsorrit langs kust Fietsroute door de Zak Hollandse aardbeien Toerdeloo en geldautomaat van de Rabobank Gemeente: 125.000 voor herstel wegen Hollandsche Hoevedag voor dertiende keer Inbraak en diefstal uit horecagelegenheid Meidoorntochten door Zuid-Beveland DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Vanaf deze week: voor het Studio 100 Zomerfestival dinsdag 11 mei 2010 tien weken tot vier jaar opgevan gen, terwijl de bovenverdieping vertier biedt aan schoolgaande kin deren die naar de buitenschoolse opvang komen. Het is wel een beetje storend dat de geldautomaat van de Rabobank nog in het pand zit, maar daar komt binnenkort verandering in. De gemeente Tholen heeft de bank toestemming gegeven om een zogeheten pinbox te plaatsen. Dat is een losstaand pinhuisje. „Het komt op de stoep te staan, vlakbij ons voormalige kantoor", zegt Anita Suijkerbuijk van de Ra bobank Oosterschelde. „We heb ben van de gemeente een gedoog- beschikking voor één jaar gekre gen, maar zo lang staat de pinbox er niet als het aan mij ligt. Ik hoop dat we na de zomer een geldauto maat kunnen openen in het dorps huis." Volgens Jaap de Jager, voorzitter van het stichtingsbestuur van het dorpshuis, moet dat lukken. De geldautomaat komt namelijk in de uitbreiding aan de voorzijde van het gebouw en die moet op korte termijn worden uitgevoerd. De voornaamste reden voor deze.uit- breiding is het creëren van meer opslagruimte. De geldautomaat van de Rabobank krijgt een plekje aan de buitenzijde. Een veel grotere uitdaging is ech ter de uitbreiding aan de andere kant van het gebouw. Daar wordt een stuk aangebouwd voor het kin derdagverblijf van Toerdeloo. „We zijn daarover nog in gesprek met de gemeente", stelt De Jager. „Die hebben we echt nodig, want wij zijn een stichting zonder eigen middelen. We hopen dat de ge meente een garantstelling wil ver strekken." THOLEN De gemeente Tholen trekt 125.000 euro uit voor het herstellen van vier wegen die beschadigd zijn ge raakt door de vorst. Het gaat om de Molenvlietsedijk en Welgelegen in Tholen en de Paasdijkweg in Poort vliet. Door de lange vorstperiode zijn er scheuren ontstaan in het wegdek en is de toplaag aangetast. Als er niet wordt gedaan, kunnen er gaten in de weg vallen. GOES Voor de dertiende keer wordt zater dag 15 mei van 13.00 tot 17.00 uur de Hollandsche Hoevedag in Goes gehouden. Er kan worden geklimd in de toren van Sportpunt Zeeland, verder is er onder meer waterbeest jes scheppen in Milieu Educatief Centrum De Bevelanden, ambach ten kijken in het Ambachtscen trum, jeu-de-boulen bij het Bastion en brood bakken met de scouting. NIEUWDORP OOSTERLAND OOSTERLAND - In een horecagele genheid aan de Markt in Ooster- land is zondag tussen 03.30 uur en 14.30 uur ingebroken Uit het pand zijn beeldapparatuur en enkele tientallen euro's uit de kassa weggenomen. Ook zijn er gokkasten opengebroken. Hier za ten honderden euro's in. Er is een raam geforceerd. Het totale schade bedrag is onbekend. KAPELLE Toer- en trimclub Kapelle '79 houdt op zondag 16 mei de jaarlijk se Meidoorntochten. Voor de re creatieve fietser is er een afstand van 40 kilometer, meer geoefende peddelaars mogen de 100 kilome ter proberen. De tochten gaan over de mooiste plekjes van Zuid-Beveland. Inschrij ving in Hotel De Zwaan tussen 9.00 en 10.00 uur. foto Ronald den Dekker e Jager durft nog geen uitspraken te doen over wanneer de werk zaamheden beginnen. Het eind van het jaar zou mooi zijn, maar het is onduidelijk of dat haalbaar is. „We doen het in elk ge val zo" snel als mogelijk is." De voorzitter is blij dat de kinder opvang straks in het dorpshuis zit. De bibliotheek en de peuterspeel zaal zitten daar al en verder ma ken veel verenigingen en de scho len er gebruik van. Los van de praktische voordelen van het sa menbrengen van organisaties (be heer en schoonmaak) ziet De Jager ook een maatschappelijk nut. „De Wimpel is straks het sociale cen trum van Sint Philipsland. Dé plek waar ouderen en jongeren elkaar ontmoeten." Tien jaar geleden werd het dorps huis ook uitgebreid. Dat ging toen gepaard met een grootscheepse re novatie. Er werd destijds ruimte ge maakt voor onder meer de biblio theek en de peuterspeelzaal. Deze keer is gekeken of het kinderdag verblijf toegevoegd kon worden door intern wat te schuiven, maar dat bleek niet haalbaar. „Er zal in tern best iets veranderen", zegt De Jager. „Maar voor Toerdeloo moe ten we echt een stuk aanbouwen." Op zaterdag ts mei wordt de zes tiende zwarte bessenfietsdag ge houden door de Zak van Zuid-Beve land. De fietstocht is 35 kilometer lang en voert langs diverse rustpun ten zoals een theetuin, kaasboerde rij, vlindertuin, zorgboerderij en een zwarte bessenteler. Start en fi nish bij Boonman's Wijnmakerij aan de Stoofweg in Nieuwdorp. Routekaarten a 3 euro te koop van 9.30 tot 13.00 uur. namMK Pitloze druiven 1 kilo Kiwi Green 10 voor Kiwi Gold 1 doos Radijs 1,00 2 bosjes 1,00 Kropsla 1,00 2 voor1,00 Andijvie 1,00 1 kilo1,00 U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07,30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN - Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) SLUIS - Christiaan Mensinga zit we gens een spierziekte al z'n hele le ven in een rolstoel. Dat weerhoudt de inwoner van Voorthuizen er niet van tochten te maken waar de meeste valide mensen nooit aan toe komen. De 33-jarige Mensinga reed al negen keer in zijn handbe- wogen rolstoel een lange rit. Altijd met hetzelfde doel: geld ophalen voor inwoners van Kosovo. Zijn tiende grote tocht start komende zaterdag. Mensinga 'doet' de Noordzeeroute, die loopt van Sluis naar Den Helder, over dik 500 kilo meter. Hij vertrekt om 12 uur op de Groote Markt, waar hij wordt uitgezwaaid door burgemeester Jaap Sala. Het goede doel van de rolstoeler is stichting De Brug, die geld verzamelt voor armen en we zen in Kosovo. De stichting koopt er onder meer schoolboeken, me dicijnen en noodvoedsel van. Mensinga rijdt zaterdag tot Vlissin- gen, rust zondag uit, gaat maandag naar Neeltje Jans en vertrekt dins dag via de Brouwersdam de provin cie uit. www.debrug.nu l t I SCO?. Actie geldt voor alle Kips' producten met actiesticker en loopt t/m 6 juni. Het Zomerfestival wordt gehouden op 26 en 27 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49