'De Wimpel is de spil Bloemzaad en een babbelaarlikeurtj e Geen voorkeuractie voor Brigitte Troost 20 Keldertje van De Pul even house club Kunstwerk Denkplek wordt onthuld UITBREIDING Dorpshuis biedt straks ook plaats aan Kinderopvang dinsdag 11 mei 2010 door Rob Paardekam Dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland blijft maar groeien. Tien jaar na de vorige uitbreiding wordt het gebouw aan de Eendrachtstraat opnieuw gro ter. Aan de voorzijde komt een ruimte voor extra opslag en een geldautomaat van de Rabobank, terwijl aan de andere kant van het pand een stuk wordt aangebouwd voor de kinderopvang van Toerde loo. Die van oorsprong Steenbergse or ganisatie runt sinds begin dit jaar een kinderdagverblijf in het voor malige kantoor van de Rabobank aan de Schoolstraat. Directeur Jo- han Bosters is er altijd van uitge gaan dat dit een tijdelijke locatie zou zijn. Hij wil naar het dorps huis. Dat gaat dus gebeuren. Tot het zover is, kan het Rabokan- toortje prima dienst doen als dag verblijf. Toerdeloo heeft het ge bouw in een paar maanden omge toverd tot een kinderparadijs. Be neden worden de kinderen van Namens de Thoolse horeca-ondernemers overhandigde Karei Saris (I) giste ren het eerste pakketje aan wethouder Kees van Dis. foto Ronald den Dekker door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Waar de strip penkaart in het openbaar vervoer zijn langste tijd wel heeft gehad, voert de Thoolse horeca hem juist in. „De leukste strippenkaart die je kunt bedenken", aldus de café- en restauranthouders. Met die strippenkaart- die officieel de Thoolse HoReCaart heet - kun nen toeristen en inwoners een rondje over het eiland fietsen. Als ze ergens iets eten of drinken krij gen ze een stempel. Als ze in vijf verschillende kernen zo'n stempel hebben gehad, kunnen ze de kaart inwisselen voor een pakketje met Zeeuwse en Thoolse producten. Al le horeca-ondernemers die zijn aangesloten bij Koninklijke Horeca Nederland doen mee aan de actie. In de praktijk zijn dat vrijwel alle cafés en restaurant op Tholen en Sint Philipsland. Fietsers kunnen straks op dertig plaatsen terecht. In alle kernen van de gemeente Tholen, negen in totaal, zit wel een deelnemer. Wethouder Kees van Dis (CDA, toerisme) kreeg gisteren het eerste pakketje overhandigd, nadat na tuurlijk eerst was gecontroleerd of hij in vijf verschillende dorpen een stempeltje had opgehaald. Van Dis roemde het plan. „We willen Tholen meer voor het voetlicht brengen bij toeristen. Dit initiatief past daar prima in." De wethouder opende zijn pakke tje meteen en haalde onder meer een doosje Zeeuwse babbelaars, een zakje bloemzaad van Thoolse bodem, een set Zeeuwse spelkaar ten en een fles Thoolse babbelaarli keur naar boven. Fietsers die ook zo'n pakketje wil len hebben, kunnen een strippen kaart ophalen bij het VW-kan- toor in Sint-MaartenSdijk of één van de deelnemende horecazaken. De actie loopt de hele zomer. www.uitoptholen.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Er komt geen specifie ke voorkeuractie om Brigitte Troost in de Tweede Kamer te krij gen. De Zierikzeese Troost staat op plaats 42 van de kandidatenlijst voor de PvdA. Het Gewest Zeeland roept wel Zeeuwse kiezers op om op een Zeeuwse kandidaat te stemmen. „Wij gaan voor een sterke PvdA in Zeeland", zegt Aty Harwijnen, ge westelijk voorzitter. „Maar wij gaan geen voorkeuractie voeren voor één persoon." Uit Zeeland staan twee kandidaten op de lijst voor de TXveede Kamer. Tijdens het congres waar de lijst is vastgesteld is door het Gewest Zee land nog wel geprobeerd Troost hoger op de lijst te krijgen, maar dat is mislukt. Troost zit nu in de gemeenteraad van Schouwen-Dui- veland en was bij de laatste ge meenteraadsverkiezingen lijsttrek ker voor haar partij. Dat ze nu zo kort na de gemeenteraadsverkie zingen op de lijst voor de Tweede Kamer staat is niet haar eigen ini tiatief geweest. „Ik ben gebeld door de kandidaatstellingscommis sie met de vraag of we konden pra ten. Ik had daarvoor nog in de frac tie gezegd dat ik mij niet kandi daat had gesteld." Na enig naden ken heeft ze toch toegestemd. „Als je politiek leuk vindt, is dit heel eervol. Ik vind deze plaats voor mij persoonlijk ook een prachtige plek, ik wil niet per se in de Ka mer. Maar voor Zeeland is het wel te laag. Zeeland krijgt, zoals het er nu uit ziet, maar één vertegen woordiger (CDA'er Ad Koppejan, red.) en daarvoor is onze proble matiek te ingewikkeld." Troost wacht eerst de uitslag van de ver kiezingen af „Ik ben voorlopig ge woon fractievoorzitter en plaats vervangend gemeenteraadsvoorzit ter en doe dat met plezier." Dorpshuis De Wimpel is toe aan uitbreiding. Voor het kindercentrum van Toerdeloo wordt een stuk aangebouwd. BRUINISSE - De voormalige locatie van Jeugdsoos De Pul, ofwel het Keldertje in Durps'Uus de Vanger in Bruinisse gaat voor even dienst doen als house club. Daar zullen vrijdagavond de beste housebeats weerklinken tijdens het programma Village House. De dj's Piedro en Benjamin Schot mixen er de dikste beats en zorg- gen voor de echte 'club feeling'. „Voor een housefeest ben je tot nu toe verplicht om naar de stad of dure clubs te gaan, maar het kan ook in Brunisse", zegt initiatiefne mer Rick van den Bos. De dressco- de is wit, minimum leeftijd 18 jaar. De avond begint om 22.00 uur. GEEF UW MENING De stelling over de braderie in Scher- penisse staat nog even online. Stem via onze site: www.pzc.nl/tholen VOSMEER 600 De PZC doet uitgebreid verslag van het feestjaar in Oud-Vossemeer. Surf naar www.pzcx.nl/vosmeer 600. Leuke foto gemaakt? Zet hem op de site! GOES - Op zaterdag 15 mei wordt het kunstwerk Denkplek op het gras voor Westwak 45 in Goes ont huld. Delen van het kunstproject Gron den zijn tijdens de herinrichting van de binnenstad verdwenen, daarvoor in de plaats komt nu Denkplek, een kunstwerk van Reinier de Muynck. Het is een kruisvormige bank, ter nagedachte nis van de in 2008 overleden kun stenaar Ronald van Dokkum. Gronden bestond uit een netwerk van lijnen van afwijkende klinkers in het wegdek, een artistieke platte- j grond over de binnenstad heen, j met als middelpunt de Grote of j Maria Magdalenakerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48