Zeeland Markt moet wijken voor Tourfestiviteiten Vakantie-bso biedt twee weken vertier VM BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 JL MJXJ 17 20 en 21 VERPLAATSING Ondernemers vrezen omzetverlies Dvd Koninginnedag te Willem Alexander koop bij de gemeente bezoekt dorpshuis Parkeergarage nu 24 uur per dag open almanak Dinsdag 11 mei 2010 'Als een pakket sturen ze me terug naar Irak' 'De Wimpel is de spil van Sint Philipsland' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Marktkooplieden die op de Goese zaterdagmarkt staan, zijn niet blij met het voornemen van de gemeente om de kramen op 3 juli van de Grote Markt te weren. Die dag vinden er op het plein al lerlei activiteiten plaats rondom de Tour de France. De onderne mers vrezen omzetverlies. De Tour de France komt op zon dag 4 juli door Zeeland. Het pelo GOES - Echt lekker lenteweer is het deze meivakantie niet, maar voor de kinderen die naar de buiten schoolse opvang (bso) van Kinder opvang De Bevelanden gaan, is er ook genoeg vertier binnen. De geopende vakantie-bso's, ook toegankelijk voor kinderen die nor maal niet naar de bso gaan, zijn de ze week omgetoverd tot middel eeuws kasteel met prinsen en prin sessen, draken, ridders en paarden. Ook zijn er twee extra activiteiten, de SportmiX* en TheatermiX. Dat laatste, waarbij de kinderen toneel leren spelen en worden ingewijd in de wereld van grime, dans en zang, was gistererrte doen in bso Minoes in Goes. Enkele meiden lie ten zien al volleerde mannequins te zijn. Na een middag repeteren was er gisteren aan het einde van de dag een voorstelling. Vandaag is de TheatermiX in bso Villa Lispel tuut. In Sportpunt Zeeland in Goes is er vandaag een SportmiX, een dag vol sport en spel met actieve en creatieve workshops en houden de medewerkers Sport&Bewegen toernooitjes tafeltennis, frisbee en diabolo. Overigens is het niet meer mogelijk vandaag nog kinde ren te brengen, aanmelden voor de activiteiten kon tot eind vorige maand. ton rijdt onder meer dwars door Goes. In samenwerking met de ho reca grijpt de gemeente die gebeur tenis aan om er een compleet feest- weekeinde van te maken. Zo wordt de Grote Markt onder de noemer 'Super Marché' omge vormd tot één groot terras met vi deoschermen en een podium. Voor de zaterdagmarkt is dan ei genlijk geen plek meer, is de onder nemers vorige week te kennen ge geven door wethouder Loes Meeu- wisse. De marktkooplieden zijn het daar echter absoluut niet mee eens, zegt Ronald de Winter van de gelij knamige groente- en fruitkraam. „Het is gewoon een gegeven dat wij daar op zaterdag staan. Dat is al sinds jaar en dag zo. We zijn dan wel ambulant, maar dat bete kent dat we steeds in een andere stad staan, niet dat je ons naar be lieven kunt verplaatsen. Dat doe je toch ook niet met de Hema?" Volgens De Winter moet de markt gewoon inpasbaar zijn in het ge heel. „Zelfs in Amsterdam is de markt afgelopen zaterdag niet ver plaatst voor de Giro d'Italia." De ondernemer wijst ook op het omzetverlies, zowel in het geval als de markt helemaal niet door gaat als wanneer die wordt ver plaatst. De vaste uitwijkplaats, de Oost- wal, zou nu geen optie zijn, omdat dat te veel parkeerplaatsen zou kos ten. Volgens een gemeentewoord voerster klopt dat niet. „Dat is nooit gezegd. Dat ze er misschien niet naartoe willen, is een ander verhaal." Op 20 mei komt de kwestie aan de orde in de gemeenteraadsvergade ring, maar vandaag staat er een overleg gepland tussen onderne mers, horeca en gemeente over de kwestie. Ook het college praat er over. „Het is even afwachten wat daaruit komt", aldus de gemeente woordvoerster. Volgens De Winter zullen er acties volgen als er geen bevredigende oplossing komt. Enkele meiden lieten zien al volleerde mannequins te zijn in bso Minoes in Goes. KAPELLE BIERVLIET Bij de gemeente Kapelle is een dvd te koop met beelden van Koningin nedag in Wemeldinge. Op het schijfje staan beelden van de voorbereidingen, het bezoek van de koninklijke familie en de optocht die na afloop van dat be zoek door het dorp trok. De cd is gemaakt door Coen Leeflang. De dvd kost 12,50 euro en kan wor den aangeschaft bij de balie burger service in het gemeentehuis in Ka pelle. BIERVLIET - Prins Willem Alexan der brengt donderdag 27 mei een werkbezoek aan Biervliet. Tegen het middaguur wordt hij in het dorpshuis verwacht. .De prins komt in zijn hoedanigheid als be schermheer van het Oranjefonds. In dat fonds participeert het dorps huis al jaren. Vorig jaar nog bestem pelde het fonds het dorpshuis als 'een toplocatie in actie'. Toen werd bijna 21 mille geschonken voor een nieuwe keuken. GOES De parkeergarage aan de Westwal in Goes is sinds gisteren 24 uur per dag open. Dat had drie maanden ge leden al zo moeten zijn, maar door een technische storing was na slui tingstijd geen communicatie met de beheerder mogelijk. Die storing is nu opglost. Automobilisten kun nen de garage de hele nacht uitrij den. Wel is het zaak om het kaartje niet in de auto te laten liggen, want dat is ook nodig om de gara ge 's nachts in te komen. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Een verslaggeefster van deze krant heeft de respectabele leeftijd van vijf tigjaren bereikt. Om dat te vieren, nodigde ze haar naaste collega's uit. Voor één van die collega's was het het tweede feestje van deze soort in één week tijd. Ook haar echtgenoot had namelijk zojuist de vijf decennia volgemaakt. „Het wordt stilletjes aan tijd om hem in te ruilen", sprak zij zonder mededogen. Geheel uit eigenbelang vond ze het tijd worden voor 'een leuk jong ding'. „Zo eentje met ener gie", voegde ze daar giechelend aan toe. Dat kwam haar op een stevige reprimande te staan van de aanwezi ge collega's. En naarmate ze langer over haar ei gen woorden nadacht, kwam ze tot de conclusie dat het misschien toch niet zo'n goed idee was. Want eigen lijk, besloot ze, was het ook wel lek ker rustig, zo'n bedaagde man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45