3 UB A M Politie tevreden over drukte rond Giro Kasboek Giro is nog niet gesloten ■i W Feestweek commentaar watisnouje.nl dinsdag 11 mei 2010 bezoekers hebben volgens een eerste schatting van de gemeente Middelburg de aankomst van de Giro-etappe in Middelburg bijgewoond. D e etappe van de Ron de van Italië door de ze provincie is een prachtig visitekaart je geworden. Mooi weer, Zee land schitterend in beeld en een interessante wedstrijd. Dit laatste is de grootste verrassing. Vlakke etappes zijn meestal sdai. Maar de wind en een paar lastige bochten zorgden giste ren voor eèn zeer interessante finale. In menig bergetappe zijn de tijdsverschillen kleiner. Zo zetten de renners de kroon op een Zeeuwse roze week. Over de kosten en baten van de ze Girorit is naar goed Hollands gebruik wel wat discussie ge weest. Op een rustig moment moet Zeeland de balans maar eens opmaken. Daarbij kunnen meteen alle inspanningen rond Koninginnedag worden meege nomen. De positieve kant is in elk geval zonneklaar. Het is lang geleden dat de ambiance in en om Middelburg ruim een week lang zo feestelijk was. Prettig voor de Zeeuwen en pu re Zeeland-promotie. Zoiets mag wel wat kosten. In afwachting van de renners, vermaken danseressen het publiek in Middel burg. foto Ruben Oreel Racoon sluit op een volle Middelburgse Markt het feest rond de Giro d'lta- lia af. foto Izaak Verkeste door Theo Giele Watisnouje.nl is stout en maakt recla me op het Giro-parkoers. Bekijk de video op www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Mail uw Giro-foto's naar foto@zeeuwsjaarvandefiets.nl MIDDELBURG - De Giro naar Mid delburg halen is goed uitgepakt. „De bedoeling was om een hele boel mensen een leuke dag te be zorgen. En om Zeeland en Middel burg een goede PR te bezorgen. Ik hoop dat dat gelukt is", zei burge meester Schouwenaar gisteravond, nadat hij zijn Italiaanse gasten had uitgezwaaid. Aan het succes van het evenement hoeft na alle lovende woorden van publiek en de (inter-)nationale me dia niet getwijfeld te worden. Toch zit Middelburg nog met een probleem. Tegenvallende subsidie van het ministerie van VWS en re keningen van collega-overheden maken dat het Giroboek financieel nog niet gesloten kan worden. Wethouder Albert de Vries hoopt dat de massale belangstelling van het publiek en het plezier dat hon derdduizenden Nederlanders de af gelopen dagen aan de Ronde van Italië hebben beleefd bij het minis terie een lichtje heeft doen bran den. Het gaat De Vries niet alleen om de vier ton extra die de ge meente kwijt is, het gaat hem ook om het proces. Overheden moeten van elkaar op aan kunnen, is zijn stelling. De Vries heeft de indruk dat het ministerie niet helemaal ongevoe lig is voor het Middelburgse ver haal. Er zal de komende tijd nog over gesproken worden. Daarbij zal ook de provincie Zeeland be trokken worden. MIDDELBURG - Geen wanklank, geen problemen. Met dank wel licht ook een beetje aan het mooie weer en vooral de discipline van de toeschouwers, analyseert poli tiewoordvoerder Mirja Vis de druk te rond de Giro d'Italia gisteren in Zeeland. Alleen al in Middelburg zagen naar schatting 75.000 mensen de helden van de Italiaanse wieler koers voorbij trekken. Daar was het volgens Vis dan ook het drukst. Maar ook de dorpen langs het Zeeuwse traject konden het toegestroomde publiek prima aan, aldus de politie. „Bij de omleidingen is alles uitste kend verlopen. We hadden gepro beerd de opstoppingen in de we gen die in het parcours waren op genomen tot maximaal een uur te beperken. En dat is gelukt." Vol gens Vis zijn er op die plekken geen files ontstaan. „Ik denk dat de meeste mensen rekening had den gehouden met het feit dat ze daar even moesten wachten of juist dat ze daar op dat moment niet moesten zijn." Voor spoed- hulp gold een uitzondering, maar die noodzaak was er niet, aldus Vis. Door het mooie weer en diverse activiteiten in Middelburg verliep de uittocht van het publiek geleide lijk en daarmee eveneens zonder noemenswaardige problemen. Bettie Serveert, met rechts zangeres Carol van Dyk, zoekt met een deels roze outfit de aansluiting met de Giro-gekte in Middelburg. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3