2ÓISD 'Heel veel volk, en dat op een Domburg betekent einde Vandevelde Tom Stamsnijder: missie mislukt Rode trui troostprijs voor Graeme Brown dinsdag 11 mei 2010 MIDDELBURG De Amerikaan Christian Vandevel de werd gisteren de tweede uitval ler in de Giro d'Italia. Bij Domburg ging de renner van de Gar- min-ploeg onderuit en brak daar bij zijn sleutelbeen. Zondag was de Zwitser Martin Kohier, ploegmaat van Cadel Evans bij BMC Racing, de eerste uitvaller. Het peloton bestaat nu nog uit 196 coureurs. Vandaag is een rustdag in de Giro. Morgen staat de vierde etappe op het programma, de eer ste in Italië: een ploegentijdrit van Savigliano naar Cuneo over 32,5 ki lometer. MIDDELBURG Tom Stamsnijder had gisteren ééen doel: de witte trui voor de beste jonge renner overnemen van de Australiër Richie Porte. De Rabo-renner vergaarde onder weg de benodigde bonificatiesecon den, maar zag zijn missie door een val in de slotfase mislukken. Stam snijder zat te ver naar achteren toen halverwege de eerste groep een aantal renners onderuit ging. „Ik had die bonifïcatieseconden no dig en heb er hard voor gewerkt om mee te zijn in een ontsnap ping. Daarna was het zaak Porte in de gaten te houden, maar ze vielen voor me en ik miste de aanslui ting." MIDDELBURG Met een vrijbuitersoptreden kleur de de Rabo-ploeg de 'Nederlandse dagen' van de Ronde van Italië. Gis teren leek zelfs de ritzege haalbaar, maar de Australische sprinter Grae me Brown werd in Middelburg ge klopt door Wouter Weylandt. De echte kanonnen als Tyler Farrar en Alessandro Petacchi waren er voor in niet meer bij. Greipel bleek niet in goeden doen. Balend van de gemiste kans reed Brown gelijk door naar de douches. „Daar vertelde Erik Breukink me dat ik terug moest naar het podium om de rode trui op te halen. Dat is nog iets." Joost Pluijlaar voor zijn huis aan de Nieuwe Haven. foto Ruben Oreel Rondemissen Angela Stock (links) en Nicky de Reu. foto Ruben Oreel Op de stormvloedkering hadden de renners windje mee. foto Dirk-Jan Gjeltema Michael Boogerd is nog niet vergeten door het wielerpubliek. foto Ruben Oreel De tribune wordt nog opgebouwd en Steven Stroo (links) en Christian van Loon staan al aan de finish. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28