PZC Voedselbank over naar één locatie Jeugdhonk slaat nieuwe weg in V Vijftig WALCHEREN 18 en 19 20 KLEVERSKERKSEWEC Vijf uitgifteplaatsen sluiten uit efficiëntie Van dijk naar duin almanak Dinsdag 11 mei 2010 Westkapelle gaat dan zelf maar aan de slag op het Zuiderhoofd Goese zaterdagmarkt moet wijken voor festiviteiten rond Tour Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De stichting Voedsel bank Walcheren opent vrijdag de nieuwe centrale locatie. Voortaan kunnen alle mensen die gebruik maken van de Voedselbank te recht aan de Kleverskerkseweg 55 in Middelburg. Voorheen had de Voedselbank zes verschillende vestigingen; drie in Vlissingen en drie in Middelburg. Maar volgens de stichting is één centrale locatie op Walcheren effi ciënter. „Door te kiezen voor één uitgifte- plek kan verspilling van levensmid delen, wat ons tweede doel is na het verminderen van armoede, ver der worden teruggedrongen", zegt voorzitter Emmy de Kraker van de Voedselbank. „Het kwam in het verleden regelmatig voor dat pak ketten niet werden opgehaald. Soms wel tien of vijftien per loca tie. En dan konden we niets an ders dan vlees, zuivel en brood als nog vernietigen. En dat is natuur lijk heel erg voor de mensen die een pakket goed konden gebrui ken, maar ook voor de mensen en bedrijven die spullen beschikbaar hadden gesteld." Een ander bijkomend voordeel van één locatie is. dat het fijner is voor alle vrijwilligers van de Voed selbank. Die hoeven nu niet meer alle 170 pakketten te verdelen over de verschillende locaties of na af loop de overtollige pakketten te rug te brengen. Ook is het praktischer voor andere organisaties zoals Humanitas, stichting Lezen en Schrijven en De Ombudsman. Die kunnen aan de Kleverskerkseweg hun diensten kenbaar maken bij een grotere groep bezoekers. Want naast fol ders zullen er ook regelmatig men sen van die organisaties aanwezig zijn om mensen verder te helpen. Het bestuur van de Voedselbank begrijpt dat met name mensen uit Vlissingen misschien moeten wen nen aan de nieuwe locatie omdat die verder weg is. Maar daarom wordt aan de Kleverskerkseweg ook geprobeerd bezoekers met el kaar in contact te brengen zodat er afspraken gemaakt kunnen wor den over bijvoorbeeld vervoer. „En verder heeft een vrijwilliger toegezegd, zich te willen inzetten voor mensen die echt niet naar de locatie kunnen komen. Dus een oplossing is altijd wel te vinden", aldus De Kraker. De Voedselbank is op vrijdag ge opend van 9.00 tot 11.30 uur. De kust tussen Vlissingen en Westduin is dus staan. Zo is de dijk ontmanteld, versterkt en mooier geworden, maar dat was niet de reden bedekt met duinen. Het werk is uitgevoerd on- voor het werk. De kust moest vooral sterker der verantwoordelijkheid van Waterschap worden, om superstormen te kunnen weer- Zeeuwse Eilanden. foto Izaak Verkeste VLISSINGEN - Wie er vorig jaar voor het laatst toverd tot een weids duinlandschap. Volge- was geweest - als toerist bijvoorbeeld - en nu prikt met nieuwe helmplanten die het blanke van Vlissingen naar Westduin loopt, kent het zand moeten vasthouden, zodat het niet weg- gebied nauwelijks terug. De dijk is omge- waait. door Jens Pauw MIDDELBURG - Het jeugdhonk in de Middelburgse wijk Dauwendae- le slaat een nieuwe weg in. The Ba sement, zoals het centrum voortaan heet, is opgeknapt en de openingstijden zijn verruimt. Volgens Mariska Burger van Stich ting Welzijn Middelburg (SWM) was de verbouwing noodzakelijk. „Het jeugdhonk was erg gedateerd. Met de jongeren hebben we het ge bouw onder handen genomen. Het beschikt nu over een podium met professioneel licht en geluid." Met diverse activiteiten hoopt SWM de jongeren enthousiast te maken voor The Basement. Zo wordt er morgen om 12.00 uur een workshop graffiti spuiten geor ganiseerd. „Iedereen kan binnenlo pen, maar we richten ons specifiek op de leeftijdsgroep 12 tot 20 jaar uit het zuiden van Middelburg", vertelt ze. „Zij blijven voor een leu ke avond vaak nog dicht bij huis." Op termijn gaat SWM samen met de Brede School huiswerkbegelei ding in Dauwendaele aanbieden. „In combinatie met leuke activitei ten hopen we de jongeren daar voor te motiveren." Jeugdhonk The Basement is geo pend op dinsdag (19.00-22.00), woensdag (14.00-17.00 en 19.00-22.00), vrijdag (19.00-22.00) en zaterdag (12.00-17.00 en 19.00-22.00). Een verslaggeefster van deze krant heeft de respectabele leeftijd van vijf tig jaren bereikt. Om dat te vieren, nodigde ze haar naaste collega's uit. Voor één van die collega's was het het tweede feestje van deze soort in één week tijd. Ook haar echtgenoot had namelijk zojuist de vijf decennia volgemaakt. „Het wordt stilletjes aan tijd om hem in te ruilen", sprak zij zonder mededogen. Geheel uit eigenbelang Tip? redactie@pzc.nl vond ze het tijd worden voor 'een leuk jong ding'. „Zo eentje met ener gie", voegde ze daar giechelend aan toe. Dat kwam haar op een stevige reprimande te staan van de aanwezi ge collega's. En naarmate ze langer over haar ei gen woorden nadacht, kwam ze tot de conclusie dat het misschien toch niet zo'n goed idee was. Want eigen lijk, besloot ze, was het ook wel lek ker rustig, zo'n bedaagde man.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19