cultuur! 13 Bitch or Babe in De Mythe in Goes O agenda Leerstoel Orgelkunde terug aan de VU BITCH OR BABE Vrouwelijke strategieën op het werk onder de loep www.pzc.nl UIT-AGENDA dinsdag 11 mei 2010 In theater De Mythe in Goes wordt dinsdag 8 juni een eve nement gehouden met de prikkelende naam Bitch or Ba be. Het thema is serieus, maar wordt met een knipoog gebracht, benadrukken de organiserende Zeeuwse vrouwennetwerken. De ultieme bitch en babe zul je op de werkvloer niet snel tegenko men, maar - aldus de organisato ren - we hebben er allemaal iets van in ons. De bitch gaat zelfbe wust en ongenaakbaar recht op haar doel at De babe zet haar vrou welijkheid - inclusief de erotiek - in om iets te bereiken. Anja de Groene, directeur van De Drukkery en mede-organisator, zou zichzelf eerder bij de bitches indelen. „Omdat ik niet iemand ben - hoop ik althans - die alleen op charme haar doel probeert te bereiken. Ik probeer met argumen ten en inhoud te overtuigen. De bitch is recht voor z'n raap en on verbloemd." Zo bezien zou de con clusie getrokken kunnen worden dat De Groene de 'bitch' positief ziet en de 'babe' als haar negatieve tegenvoeter. „Zo simpel is het niet", zegt ze. „Het is genuanceer der. Ik let bijvoorbeeld wel op m'n uiterlijk. Als ik ergens heenga, denk ik: wat zal ik vandaag aan doen? Maar ik weet niet of dat me dan een babe maakt. Dan denk ik toch meer aan het korte rokje en het diepe decolleté." De middag begint om 16 uur met een presenta tie van Marike Stelling (hoofdredacteur econo mie van Elsevier) over rolmodel len en talenten. Daarna betrekt Eva Kuit (was onder meer presen tator van 'Met het oog op mor gen') de zaal bij haar 'oefening in verandering'. Meiny Prins vertelt vervolgens hoe zij zakenvrouw van het jaar 2009 werd. Daarna is het tijd voor een panel- gesprek, met naast de sprekers spe ciale gasten: schrijfster Franca Treur ('Een dorsvloer vol confet ti') en de Zeeuwse zakenvrouw Scarlett Kwekkeboom. Het middagprogramma wordt be sloten met een optreden van Aaf Brandt Corstius (columniste van De Volkskrant) en publiciste Mach teld van Gelder. Samen schreven Een compleet overzicht van het theater-, podium- en bioscoopaan bod staat op: www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie zij het 'Handboek voor de moder ne vrouw.' Aansluitend (vanaf 18.15 uur) is er een avondprogramma met buffet, informatiemarkt en boeksigneer- sessies. Vrouwen kunnen zich sti lettonagels laten aanmeten, een stoelmassage ondergaan, tarot la ten leggen, uiteraard netwerken en nog meer. Bitch or Babe daagt vrouwen, al dus het persbericht, uit hun eigen bitch-or-babe-gehalte te onderzoe De films van Cinecity in Vlissingen en meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Ritthem Bezoek aan oudste fort van West Europa. Foto's vier seizoenen Rammekens en ex positie keramiek van stichting Arduin Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en ken. Wat levert dat zelfonderzoek hen op? Anja de Groene: „Hope lijk heb je daarna wat meer inzicht in je eigen en andermans beïnvloe- dingsstrategieën. Ik denk dat je ef fectiever kunt zijn als je je meer be wust bent van wat je doet om je doel te bereiken. Het kan altijd be ter. En als dat daarnaast oplevert dat je leuke vrouwen ontmoet, dat je een lekkere massage krijgt, dan is dat toch mooi meegenomen? Vergeet niet dat dit een evene muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur PODIUM Goes Kiek Flouthuijsen en Ton Vorstenbosch spelen tweede deel uit de 'Trilogie van de waanzin' onder de titelik hield van Hitier', over de relatie tussen Winnifred Wagner en de dictator. Theater De Mythe, 20.00 uur Middelburg Danshuis Station Zuid brengtHome'. Stadsschouwburg, 20.00 uur FILMS GOES 't Beest, Opening Night: 20.30 uur. Merral, ment is met een knipoog. Het mag gewoon leuk zijn. Bitch or Babe is ook opgezet om eens wat reuring in Zeeland te brengen." Het evenement sluit mannen niet uit. Uit het persbericht: 'Goed be schouwd kan de bitch of babe ook best een man zijn. Waar het om gaat is, welke strategie gebruikt wordt om het doel te bereiken. Hoe gaan vrouwen, maar ook man nen en organisaties, daarmee om?' Anja de Groene: „Mannen hoeven Clash of the Titans: 20.00 uur; De Ge lukkige Huisvrouw: 20.00 uur; Kick Ass: 20.00 uur; Remember Me: 20.00 uur; Hoe tem je een draak: 13.45 uur; Nanny McPhee 2 (NL): 13.45 uur; Pla net 51 (NL): 13.45 uur; Wickie de Vi king: 13.45 uur. MIDDELBURG Schuttershof, An Education: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Das Weisse Band: 20.00 uur TERNEUZEN View, De Gelukkige Huisvrouw: 20.15 uur; Kick Ass: 20.15 uur; Clash of the Ti tans: 20.15 uur; Planet 51:14.30 uur; Wickie de Viking: 14.30 uur; Hoe tem je een draak (3D): 14.30 uur; Nanny McPhee 2 (NL): 14.30 uur. zich niet afgeschrikt te voelen. Er wordt niet in billen geknepen of gefloten of wat dan ook. Ze zijn veilig in De Mythe. Ik denk dat mannen daar heel wat kunnen op steken van de vrouwelijke psyche. Misschien lferen ze bepaalde tactie ken wat beter te doorzien." Programma en kaartverkoop: www.bitchorbabe.nl. Studenten krijgen korting, be stellen via 0900-3300033 AMSTERDAM - De Vrije Universiteit Amsterdam (VU) beschikt weer over een leerstoel Orgelkunde. De^ Stichting Orgelpark, die het instru-* ment breder onder de aandacht wil brengen, heeft organist en or gelkenner Hans Fidom per 1 mei benoemd tot hoogleraar. Dat maakte de VU gisteren bekend. De VU had tussen 1987 en 2008 ook een leerstoel Orgelkunde. Or ganist en Bachspecialist Ewald Kooimans was in die periode hoog leraar. Hij overleed in 2009. Fidonl*" (1967) promoveerde in 2002 bij zijn voorganger Kooiman. Hij is be noemd tot hoogleraar voor een dag in de week. hm Ook present op Bitch or Babe: Aaf Brandt Corstius (met microfoon) en Machteld van Celder (rechts), hier tijdens hun act 'damestasjeslezen'. foto Keke Keukelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13