'Blok aan het been' overwint zijn angst sport 145 Fortis velt vonnis over All Ready en blijft in race voor klassebehoud Kapelle mist gehoopte 6-0-zege Hage zegeviert op het strand Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een trendy leren handtas! maandag 10 mei 2010 door Wim de Vos 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De fi nale in de wielerronde van Goes vergoedde zaterdagmiddag veel. Al vroeg in de wedstrijd had zich een kopgroep van zes coureurs gefor meerd die ver bij het peloton wa ren weggereden en gezamenlijk de slotfase in gingen. De renners beloonden het publiek echter met een spectaculair slot waarin de demarrages elkaar in snel tempo opvolgden. Slechts die van Guus de Graauw uit Wouwse Plantage hield tot op de finishlijn stand. Erik Vereecken uit Hulst ein digde als derde en Jan de Jager uit Wolphaartsdijk werd verrassend vierde. Al vrij vroeg in de koers reden ze ven man uit de groep weg. Die ze ven werden al snel tot zes geredu ceerd toen Tonnie Akkermans met pech uitviel. Maar de overige zes (behalve Vereecken en De Jager ook nog de Zeeuwen Jacco Ringel- berg en Rico Kruijt en het Brabant se duo De Graauw en Johan Pee- men) gooiden meteen de hoogste versnelling er op en hun voor sprong liep snel op. Opvallend was de aanwezigheid van Jan de Jager in de kopgroep. De coureur uit Wolphaartsdijk rijdt normaal steeds als laatste van de groep („Ik heb angst om in een groep te rijden", zegt De Jager daar altijd over) maar nu week hij daar van af en kon dus meeglippen in de ontsnapping. „Ik had een goe de dag en kon het tempo van de overigen steeds volgen", zei De Ja ger. Ook nu bleef hij steeds als laat ste zijn rondjes meedraaien. Dat werd hem vooral verweten door Erik Vereecken. „Er was een goede samenwerking van vijf man; één deed er niet mee, maar die zou ons bijna nog gaan verrassen op het eind", brieste Vereecken. Daar reageerde De Jager (vooral be kend om zijn deelname aan het te levisieprogramma 'Boer zoekt vrouw' vorig jaar) laconiek op. „Ik kon gewoon niet harder", verklaar de De Jager, die een paar jaar gele den in zijn eerste optreden bij de amateurs A, in Ouddorp, opval lend genoeg in zijn eentje aan de leiding kwam en verrassend win naar werd. De zes bleven dus bijeen en pas in de laatste kilometers kwam het spel goed op de wagen. Verschillen de demarrages van bijna alle ren ners werden gevolgd door een bijna-surplace, maar het was uit eindelijk Guus de Graauw die de langste adem had. De Brabander hield zijn geringe voorsprong vast tot op de meet. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Fortis heeft de kans op een langer verblijf in de eerste klasse van de korfbalcompetitie in eigen hand gehouden. De Soubur gers versloegen in Zierikzee All Ready met 10-15. Met de onderlin ge confrontatie in de tweede klas se aanstaande, komende zaterdag, leed zowel Swift als stadsgenoot Ondo een nederlaag. Koploper Dijkvogels was te sterk voor Swift, Ondo ging ten onder bij Korbatjo. All Ready-Fortis 10-15: Na de de gradatie in de zaal is het voor All Ready slechts een kwestie van tijd voordat het ook op het veld pas op de plaats moet maken. Met nog drie wedstrijden voor de boeg is het gat met het Souburgse Fortis opgelopen naar vier punten. Fortis sloeg na de rust, die aanbrak bij 8-9, toe. Met drie treffers binnen zeven minuten sloegen de bezoe kers het beslissende gat. Scores All Ready: Remy Quist, Jan-Wil lem van Nieuwenhuize 4, Jacco de Looff en Esther Snoek 1. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Patrick Koppejan 3, Mark Trimpe, Joyce Schoonaard, Jessica de Boer 2, Leonard Geertse en Leonie Hoogesteger 1. Dijkvogels-Swift 13-9: In een sfeerloze ambiance kon coach Den nis Plantinga bij rust (7-1) de ba lans al opmaken: „Verdedigend stond het best goed, maar aanval lend zat er veel te weinig raffine ment in." Na de rust herpakten de Middelburgers zich iets, maar een te hoge individuele foutenlast be zorgde Dijkvogels een niet al te las tige middag. Scores Swift: Richard Geldof 4, Roel Klootwijk 2, Eefje van de Berg, Naomi Zuidweg en Levi Parrent 1. Korbatjo-Ondo 15-12: Veel meer dan in de thuiswedstrijd maakte Ondo er een echte wedstrijd van. In Oud-Beijerland hadden de Mid delburgers de boel zestig minuten tactisch onder controle en hielden ze Korbatjo goed bij. Het ging mis in de laatste tien minuten. De ge miste strafworp op 10-9 was het breekpunt. Desalniettemin geeft het getoonde spel Ondo vertrou wen in de strijd om lijfsbehoud. Is het niet zaterdag in de derby tegen Swift, dan wel tegen mededegrada tiekandidaat Oranje Nassau. Scores Ondo: Ronald Wisse en Robbie Mesu 3, Joanne Knol 2, Joris Hoogwerf, Anita Geschiere, Renee Groenleer en Lianne Lorier 1. Stormvogels-Seolto 6-10: Opge jaagd door een feller Seolto kwam Stormvogels er niet aan te pas in de eerste twintig minuten (0-7). Nagenoeg elke Vlissingse doelpo ging viel binnen. Voor rust herstel de Stormvogels de schade enigs zins (5-9), maar de thuisploeg ont beerde aanvallende creativiteit om het Seolto in de tweede helft echt moeilijk te maken. Scores Stormvogels: Linda de Witte 2, Frank Peene, Niek Peene, Sander Koole en Angela Matthijsse 1 Scores Seolto: Anniek Reijnierse, Chris Mol, Mariëlle Francke en Rob Hart- hoorn 2, Tom Harthoorn en Dennis Goedegebuur1. Zaamslag-Togo 7-18: Togo scoor- der erop los in Zeeuws-Vlaande- ren. Gestart zonder twee basishe ren straften de Goesenaren de (achter)verdedigende experimen ten van Zaamslag genadeloos af Togo-coach Carlo De Waele zag twee productieve helften en speel de zich door de winst in veilige ha ven. Scores Togo: André Goossens en Mijke Tahapary 4, Niek Meerman 3, Jan-Kees Goossens en Marscha van Bel- zen 2, Dennis Boelman, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 1. door Sven Bakker KAPELLE - De tennissers van Kapel le kunnen weer een overwinning toevoegen aan hun seizoen in de vierde klasse van de landelijke mannencompetitie. Om nog kam pioen te kunnen worden is een wonder nodig, maar hoog eindi gen in de poule zit er zeker in. Gisteren werd met 5-1 gewonnen van de degradatiekandidaten van Duiveland uit Nieuwerkerk. Stie kem had Kapelle gehoopt op een 6-o-overwinning. Daarvoor waren wel degelijk kansen, want in het dubbelspel van Stef Hermus en Menno Kole werd een matchpoint onbenut gelaten. Hermus en Kole verloren hun dubbel vervolgens in de derde set met 7-5 van René van Dijke en Jan Kees van der Stigchel. Het was het enige smetje op de dag, want de overige vijf partijen werden met overmacht gewonnen door Kapelle. Een glansrijke zege viel ook te no teren voor 't Halve Maantje uit Goes, dat een niveau hoger acteert in de derde klasse. Zij wonnen in Roosendaal met 4-2 van Vierhoe- ven. Het was een overwinning waar 't Halve Maantje van tevoren voor had getekend, want Vierhoe- ven is een team dat om de tweede plaats strijdt, samen met 't Halve Maantje. Drie van de vier enkelspelen wer den gewonnen. Rinke van Remor- tel (derde set 6-2) en Pascal van Driel (derde set 7-5) wonnen in drie sets. Dennis van 't Westeinde maakte er een aanmerkelijk korter potje van, hij was na tweemaal 6-1 klaar. Alleen Bram Meulblok ver loor zijn enkelspel. Het vierde punt kwam op naam van het dub belspel van Van 't Westeinde en Van Remortel, die in de derde set 6-2 wonnen. Meulbok en Van Driel kwamen in hun dubbel niet tot winst. Voor Van 't Westeinde was het voor het eerst in vijf jaar tijd dat hij twee wedstrijden op één com petitiedag voltooide, vanwege een jarenlang slepende rugblessure. ZOUTELANDE - Motorcrosser Stefan Hage uit Goes heeft zaterdag de derde editie van de Strandcross in Zoutelande gewonnen. Hage nestelde zich al 'roeg in de finale aan kop, met achter hem de Deen Tom Larsen, de Belg hijs Verbrugge, Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg en de Fransman rc Darcourt. In de derde ronde sloeg Hage vervolgens een gat. Martin o uit Oost-Souburg ging nog op jacht naar de koploper, maar hij had en moest opgeven met een vernield motorblok. Hage kon daardoor reigd zegevieren. foto Ruben Oreel Het peloton in de wielerronde van Goes, die werd gekenmerkt door een lan ge, succesvolle vlucht van zes renners. foto Willem Mieras Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93