u Ongezonde rivaliteit in korfbalderby 441 Tennissers De Bongerd kansloos tegen kampioen ANTIRECLAME TOP wint de derby tegen Tjoba met 19-17. Na afloop gaat het over de scheidsrechter, gele en rode kaarten en bewust gemeen spel. „Voor ons was dit de beste wedstrijd na de zaal." BC Kapelle 2 klopt 's Lands Welvaren Smokkelhoek derde na zege in slotduel De Stene Brug stelt tweede plaats veilig Victoria verspert Hontenisse de weg Doedee wint voor Rabo Lady Force Tovaal walst over Belgische Rebels heen maandag 10 mei 2010 c. Dirk-Jan Westmaas (Tjoba) was met zes treffers de productiefste speler in de wedstrijd tegen TOP. TOP-trainer Edwin Coppoolse door Roeland van Vliet Volop strijd in de beladen derby tussen TOP en Tjoba. VInr: Cerben van Boven (Tjoba), Marcel de Dreu (Tjoba), Peter van Belzen (TOP) en Esmee Walraven (Tjoba). foto Ruben Oreel door Sven Bakker KLOETINGE - Voor de tennissers van De Bongerd viel er zaterdag bijzonder weinig eer te behalen in de hoofdklasse van de districts competitie. Op de eigen thuisba- nen in Kloetinge werd met volle cijfers verloren van de aanstaande kampioenen van Vogelvlucht uit Vogelwaarde. Er werd door de speh's van De Bongerd zelfs geen enk set ge wonnen. Daarmee werd het ni veauverschil duidelijk tussen de ab solute nummer één in de poule (Vogelvlucht) en de nummer vier De Bongerd. Marlon Wisse verloor 'op één' met tweemaal 2-6 van Dennie Cappendijk. Vervolgens gingen ook de enkel spelpartijen van Erwin de Keijzer, Erwin Kole en Chris Versteeg ver loren tegen respectievelijk Marcel Groffen, Gino Roctus en Desiré de Schepper. In het dubbelspel van De Keyzer en Wisse was er kans op een der de set, maar met 3-6 6-7 ging de partij toch naar Groffen/De Schep per. Kole en Versteeg verloren het zes de punt met 2-6 4-6 van Roctus en Evert Piessens. Het team van De Bongerd wacht nog een laatste uitwedstrijd op het kunstgras van Sint Maartensdijk te gen Jacoba van Beieren. De tennissers van Yerseke kwa men niet in actie in de hoofdklas se. Het team mag komende zaterdag op eigen terrein tegen de nummer twee, Animo, gaan proberen pun ten te pakken om zich te handha ven ten koste van DOS uit Vlissin- gen. KWADENDAMME De driebanders van 's Lands Welva ren hebben hun laatste competitie wedstrijd verloren. BC Kapelle 2 was te sterk. Bert Hoefnagels, Jan Hendriks en Tom Paris wonnen hun partijen. De man van de wedstrijd was Luc Peeters, die Eric van Hoorn geen kans gaf in een zeer sterke partij (35-20 in 33 beurten). KAPELLE De basketballers van Smokkelhoek zijn als derde geëindigd in de eer ste klasse. De Kapelse mannen slo ten de competitie zaterdag af met een knappe 85-65-zege op Barons 2. Marc Eversdijk was topscorer bij Smokkelhoek met 27 punten. De vrouwen van BC Vlissingen won nen in de hoofdklasse met 67-50 van Deurne Pioniers en eindigden op de zesde plek in de competitie. ARNEMUIDEN - TOP-Tjoba mocht dan een mooi affiche zijn, maar bij het duel in Arnemuiden werd zaterdag bepaald geen reclame voor het korfbal gemaakt. Doordat er soms veel te fysiek gespeeld werd en de scheidsrechter ver zuimde daar tegen op te treden, ontspoorde de derby compleet. Tal van spelers, begeleiders en toe schouwers kregen een waas voor hun ogen, waardoor ze de sport uit het oog verloren. TOP won met 19-17, maar er werd na afloop meer gehuild dan gelachen. Zowel TOP als Tjoba wilde in de elfde ronde van de veldcompetitie koste wat het kost winnen. Van een gezonde rivaliteit was bijna geen sprake meer. Bijna alle duels werden hard aan gegaan. De ene keer was het op de grens, de ande re keer erover. Vooral de mannen van Tjoba wa ren erg lijfelijk aanwezig en haal den zich de woede op de hals van TOP. Maar de thuisspelers schuw den de schouderduwtjes ook niet. En te vaak schoven ze de schuld van de valpartijen (en de bebloede knieën) in de schoenen van de groen-witten. Eén man had aan het ruwe spel snel een einde kunnen maken: ar biter Grafton uit Oud-Beijerland. Die stak echter zijn kop in het zand. Hij constateerde wel overtre dingen, maar sprak de overtreders nimmer vermanend toe. Had hij dat wel gedaan of een gele kaart ge geven, dan hadden de spelers ge weten dat er een grens bereikt was. Nu konden ze blijven doen en laten wat ze wilden, met grote opwinding bij beide partijen tot gevolg. Het soms beschamende commentaar van spelers, trainers, begeleiders en toeschouwers werd KWADENDAMME Dankzij een 6-2-overwinning op Doggen Timmerfabriek is De Stene Brug als tweede geëindigd in de derde divisie. Na zeges van Ad Men- heere en Piet Koek en een neder laag van Arjo Hollestelle moest Edwin Geluk de tweede plek veilig zien te stellen tegen Jac Doggen. Dat deed hij in een spannende par tij, hij won met 35-29 in 43 beurten. KLOOSTERZANDE Hontenisse heeft het in het beslis sende duel voor promotie naar de derde klasse niet gered tegen Victo ria. In Kloosterzande werd met 3-1 verloren. Hontenisse liep tegen een achterstand op, maar kwam door een strafschop van Jeroen Maas na rust langszij: 1-1. Victoria scoorde echter nog twee keer en Hontenisse-speler Steffen de Weerd kreeg ook nog rood. alsmaar luider. Pas in de slotminu ten prikten de woorden door de dikke huid van de scheidsrechter heen. Hij gaf Esther van Boven (Tjoba) geel en toonde dezelfde prent twee keer aan Corné Beze- mer. Die kon één minuut voor tijd met rood vertrekken. Hij zal voor de duels met All Ready en Rust Roest geschorst zijn. „Ik had me wel iets anders van de ze wedstrijd voorgesteld", zei Tjo- ba-aanvoerder Niels Westmaas. „Maar ja, er zat flinke spanning op deze derby en sommigen hebben daar niet mee om kunnen gaan. Niet bij ons en niet bij TOP. Dus gingen ze over de schreef" Westmaas baalde van het duel. „Ei genlijk moeten we blij zijn dat er twee ploegen zijn die zo goed korf ballen en in potentie in de over gangsklasse kunnen spelen. Dan moet je er ook een mooie wed strijd van maken. Maar nu laten we de neutrale toeschouwers - het waren er best veel - met een nega tief gevoel naar huis gaan. Ze heb ben een agressief duel gezien." Dat Tjoba het duel ook nog verlo ren had, was bijzaak. De ploeg van trainer Chris van Put scoorde wel makkelijk, maar kreeg ook veel goals tegen. Dat Manon Braam in de eerste helft steeds in hetzelfde trucje van Wilma de Ridder trapte en vijf strafworpen veroorzaakte, was het meest pijnlijk. Zij werd ge wisseld voor Carina Westmaas. Na rust (13-10) leek Tjoba zich wel te herstellen, maar uiteindelijk trok het volhardende TOP toch aan het langste eind. Scores TOP: Comé Bezemer en Jeani- ne Marijs 5, Petra de Ridder 3, Leon van Belzen en Wilma de Ridder 2, Jordy Meulmeester en Anita de Ridder 1. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Gerben van Boven 3, Esther van Boven, Marcel de Dreu, Johanneke Vleugel en Niels Westmaas 2. NIEUW-VOSSEMEER Baukje Doedee heeft gisteren de Ronde van Merijntj'e Gijzen gewon nen. De wielrenster uit Driewegen raakte in de wedstrijd over 60 kilo meter alleen voorop met Sonja Boogaard uit Middelburg en de rap pe Joukje Braam. Door een verras sende demarrage in de spannende slotfase hield Doedee de zege bin nen het Rabo Lady Force-team. GOES De rugbyers van Tovaal wonnen in Goes het vriendschappelijke duel met Rebels Eeklo met 48-10. Na de openingstry van Hans Houmes en de gelijkmaker van Eeklo liep To vaal via Bram Bruijnes, Erik de Jon ge en Maurice Boelhouwers uit naar 20-5. Daarop volgden nog drie tries van Koen Spaas, drie conver sions van Maurice Boelhouwers en een fraaie score van Alex Vlieland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 92