Goes zet dalende lijn voort in nacompetitie Pleijte schudt rivalen een voor een van zich af in Meidoornloop Nisse sport 143 Vosmeer in een zetel na overwinning op SPS degradatie 'doodzonde' Jon8 zeeland trots na Osmanovski Memorial ZONDAGVOETBAL Bevelandse tweedeklasser verliest van Nemelaer maandag 10 mei 2010 MIDDELBURG - De dalende lijn waarin de voetballers van Goes al een tijd verkeren, zette zich giste ren voort in de nacompetitie. De zondag-tweedeklasser verloor met 2-0 van Nemelaer. De Rooms-Katholieke Sport Vere niging Nemelaer had zich al dagen verheugd op de komst van Goes, zo werd gisteren duidelijk. „Wij le zen ook de PZC en weten dus dat het niet goed gaat met Goes", al dus een bestuurslid. Goes verspeelde in slotfase van de competitie een fijne uitgangpositie in de tweede klasse E. De formatie van trainer Kees van der Sluis zag de titel en rechtstreekse promotie aan zich voorbijgaan. Gehoopt werd dat de vrije val tot stilstand kon worden gebracht in de nacom petitie, maar Nemelaer toonde zich een stugge tegenstander. De ploeg uit Haaren, nabij Oister- wijk, begon voorzichtig aan de wedstrijd en liet Goes aanvankelijk het spel maken. Na twintig minu ten nam de thuisploeg initiatief, wat meteen tot een treffer leidde. Een vrije trap kwam in het vijan delijke strafschopgebied terecht, waar de Goese verdedigers de bal niet konden wegwerken. Uit de scrimmage die volgde, trof Mi chael Diepens doel: ï-o. Goes kreeg ook kansen in de eer ste helft, maar die waren aan de ploeg niet besteed. Een kopbal van Shannon Braafhart en de rebound via Padden van de Water konden niet tot doelpunt worden gepro moveerd. In de tweede helft zette Goes meer druk. „Maar dat lever de weinig op", aldus Van der Sluis. „We hebben toen geprobeerd om het op ï-o te houden." Dat lukte evenmin, want vijf minu ten voor tijd verdubbelde Kevin van Kempen de marge in het voor deel van de Brabanders. Hij pikte de bal op, dribbelde zich vrij en schoot vanaf twintig meter raak in het Goese doel: 2-0. Van der Sluis legde zich neer bij de nederlaag. „De vorm is niet meer helemaal aanwezig bij ons. We scoren zo moeilijk op dit mo ment en dat werkt door op de he le ploeg. Het knaagt aan iedereen." De trainer hoopt komende zondag op de ommekeer. „Maar het is dui delijk dat we uit een ander vaatje zullen moeten tappen." Voor Terneuzen zit het seizoen erop. De Zeeuws-Vlaamse zon dag-tweedeklasser had nog een kans op deelname aan de nacom petitie, maar zag die gisteren in rook opgaan. EBOH verloor op ei gen veld na strafschoppen van EFC. De ploeg uit Eersel promo veert daardoor naar de eerste klas se, EBOH mag via de nacompetitie proberen alsnog te promoveren. door Sjaak Sinke NISSE - De veertiende editie van de Meidoornloop in Nisse leverde gis teren een overwinning op voor Tim Pleijte uit Zoutelande. Hij had na vijftien kilometer een halve mi nuut voorsprong op de winnaar van vorig jaar, Jesper Francke uit Koudekerke. De relatieve rustperiode die Tim Pleijte had ingebouwd na het NK cross in maart, zorgde ervoor dat hij uitgerust aan het vertrek stond op het Dorpsplein van Nisse. Vrij snel na de start vormde zich een kopgroep met Tim Pleijte, Jesper Francke, Alwin Vermeulen (Kwa- dendamme) en Martijn de Kok (Wolphaartsdijk). Dit viertal had een kleine voor sprong op Mare Riemens (Middel burg), Erik Kok (Arnemuiden) en Wilko de Vos (Kattendijke). Net voor de eerste doorkomst na ze ven kilometer moest De Kok los sen. Een paar kilometer verder viel Vermeulen weg en als laatste moest Francke capituleren, waar door Pleijte na negen van de vijf tien kilometer al een gewonnen ra ce liep. Na 50 minuten en 13 seconden was het applaus van het publiek rondom de muziektent voor de man uit Zoutelande. Francke be perkte de schade tot een half mi nuutje en was daarmee anderhal ve minuut sneller dan vorig jaar. Alwin Vermeulen prolongeerde zijn derde plaats van vorig jaar, maar deed dat wel in een snellere tijd. Martijn de Kok moest behoor lijk inleveren. Hij bleef wel Rie mens, Kok en De Vos voor. Marianne de Kok (Lewedorp) had bij de vrouwen weinig tegenstand. Zij finishte, met dank aan 'haas' MIDDELBURG - Vosmeer boekte za terdag in de nacompetitie van de vierde klasse B een 1-0-overwin- ning bij SPS. De ploeg uit Poort vliet moet zaterdag in Fijnaart win nen van FSV om nog uitzicht te behouden op de derde klasse. In de nacompetitie van de vierde klas se A won Wolfaartsdijk met 4-3 van Nieuwland. SPS-Vosmeer 0-1: Het promotie duel verliep voor rust gelijkwaar dig. Vosmeer was een aantal keren gevaarlijk en de thuisploeg kreeg via Ab van de Belt (kopbal net naast) en Ramon Voshol, die op de doelman van Vosmeer stuitte, goede kansen. In de vijftigste minuut trachtte SPS een aanval op te zetten, maar Vosmeer veroverde de bal. Na een diepe bal over de Poortvlietse ver dediging kopte Soufian Allouchi op aangeven van Adderahin El Fa- dili Vosmeer naar de 0-1. Na de openingstreffer hadden de bezoe kers een veldoverwicht, zonder daarbij tot echt uitgespeelde kan sen te komen. Vosmeer kan nu in de wachtka mer. Op 15 mei is de ploeg aan dachtig toeschouwer bij het duel tussen FSV en SPS. Een week later speelt Vosmeer de allesbeslissende wedstrijd, thuis tegen FSV. Wolfaartsdijk-Nieuwland 4-3: De eerste confrontatie tussen Wolfaartsdijk en Nieuwland in de nacompetitie kende een doelpunt rijk verloop. De thuisploeg zette een grote stap in de richting van de derde klasse. De doelpunten van Wilfred van den Dries waren doorslaggevend voor de overwin ning, die tot het laatste kwartier echter nog niet in beeld was. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor Nieuwland. Bin nen een halfuur had Ronnie Mesu voor 0-1 getekend en bestond de tegenstand slechts nog uit tien man. Jarno Waterham werd onte recht bestraft met zijn tweede gele kaart, voor een overtreding die door een andere Wolfaartsdijk-spe- ler was gemaakt. Nieuwland profi teerde van de arbitrale fout en kwam op 0-2 door, opnieuw, Ron nie Mesu. Erik de Kok scoorde voor Wolfaartsdijk, maar kon een derde tegentreffer van Mesu in de eerste helft niet meer voorkomen. Het thuisspelende tiental ging niet bij de pakken neerzitten en gaf plankgas in de tweede helft. Wilf red van den Dries verkleinde met zijn schot de achterstand tot één doelpunt, die vervolgens werd weggewerkt door een ongelukkig eigen doelpunt van Steef de Rijke. De gelijkmaker luidde een bloed stollende slotfase in, waarin Wilf red van den Dries zijn cruciale rol in het thuisteam bewees door vlak voor tijd het winnende doelpunt binnen te schieten. De driekamp krijgt volgende week een vervolg als Nieuwland bezoek krijgt uit Domburg. Sjaak Brouwer, op de zestiende plaats overall. „Er zijn helaas wei nig sterke vrouwen in Zeeland", zei De Kok na afloop. „Anjolie En gels en Sandra de Block zijn ster ker, maar na mij is er een groot gat." Zo gaf de nummer twee, Fatima Goncalves uit Middelburg, gisteren maar liefst elf minuten toe op De Kok. Op de halve afstand (7,5 kilome ter) was de overwinning bij de mannen voor Robbert Meeuwse uit Kwadendamme. Junior Lindy van Anrooij uit Kapelle pakte de bloemen bij de vrouwen. Door de renovatie van de Grote- of Mariakerk moest de organisatie de start en finish een paar hon derd meter verplaatsen naar de muziektent achter de kerk. Bijna vierhonderd atleten verschenen aan de start in Nisse. SPS (rode shirts) aan de bal in de derby tegen Vosmeer, dat met 1-0 won en nu leidt in de nacompetitie. foto Leo Adriaansen wel een beetje. Bij heel veel ploe gen komt het op hard werken aan. Als dat ontbreekt, wordt het moei lijk. Zeker in de laatste competitie wedstrijd hebben we het laten lig gen. Het is heel jammer dat we het op vandaag hebben laten aanko men. Vierde klasse: doodzonde." Kruiningen en Spui hadden elkaar in de competitie in december (1-1) en april (2-2) in evenwicht gehou den. Beide keren hadden de Zeeuws-Vlamingen daarin het ini tiatief genomen. In het beslissende duel in Yerseke kwam Kruiningen sterk uit de startblokken. Onder leiding van aanvoerder Jim my Fens zetten de Bevelanders de lijnen uit. Tot halverwege de eer ste helft werd Spui tot de achter volging gedwongen. „Er zat heel veel druk op", verklaarde de uit blinkende Spui-verdediger Hans Kolbeek het verkrampt ogende spel. „We waren zenuwachtig, maar na twintig minuten hebben we het goed opgepakt." Dat ge beurde na de beslissende treffer van Veli Eryürük. De routinier rondde prima voorbereidend werk van Marc van Minnen aan de twee de paal met een diagonaal geplaats te kopbal doeltreffend af: 0-1. Dat bleek voor rust een morele tik voor Kruiningen, dat moest toe staan dat Spui in de wedstrijd groeide. De Zeeuws-Vlamingen waren slagvaardig in de duels en wonnen in de laatste fase van de eerste helft de slag op het midden veld. Nadat Marc van Minnen kort na de hervatting op de vuisten van doelman Verhage was gestuit, pakte Kruiningen opnieuw het ini tiatief Met veel strijd, maar met weinig overleg. Het leidde tot een omsingeling van Spui, veel drei ging, maar nauwelijks uitgespeelde kansen. Die waren zelfs voor de Zeeuws-Vlamingen. „We hebben het niet goed uitgespeeld", vond Chris de Beer. „Ze hielden achter in open huis. Daar hadden we be ter van moeten profiteren." Kruiningen-Spui 0-1 (0-1). 22. Veli Eryürük 0-1Scheidsrechter: B. Wirken (Sleeuwijk). Gele kaart: Kevin Beenak ker, Jeff Herwig (Kruiningen), Veli Eryürük, Bert Scheele (Spui). Aantal toeschouwers: 350. BRESKENS - De voetballers van Jong Zeeland stonden zaterdag ver rassend in de finale van de vierde Esad Osmanovski Memorial Cup. Daarin werd met 1-0 verloren van ADO Den Haag. De prestatie was er niet minder om. „We waren het kleine broertje van het toernooi. Dit had ik echt niet verwacht, want dit team heeft nog nooit sa mengespeeld", glom Fabian Wilson van trots met de trofee in zijn hand. Terneuzen, Terneuzense Boys en Aardenburg waren de hofleveran ciers van een Zeeuwse selectie, die geen zwakke plekken kende en ge dragen werd door Gert-Jan van Lei den (Dauwendaele), Bart van den Hemel (Aardenburg) en Wilson. In de finale, voor vijfhonderd toe schouwers, bleek ADO Den Haag net iets te sr ;rk, hoewel Jasper Leu- velink (f wendaele) een pracht kans hr op de gelijkmaker. „Hij v/as al Lezig met het vieren van het doelpunt", zei coach Ad Roovers. Jong Zeeland eindigde in de poule gelijk met Club Brugge, FC Den der en Genk, maar de talenten hadden het beste doelsaldo. In de ze poule speelde Arsenal Soccer School een ondergeschikte rol. De blikvanger was de coach: Winston Bogarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91