slotfase goed sport 139 VCK slaat gat met Tholense Boys Hoek-trainer weer wat wijzer na sof 8 P Alexander van Keulen: maandag 10 mei 2010 „In de rust heb ik gezegd dat ze dichter op hun man moesten gaan spelen. Almkerk zat er bo venop, terwijl wij op één meter afstand ston den. Op basis van de tweede helft ben ik tevreden." door Michiel Bouwman GOES - En toen had Mitchell van Belzen er genoeg van. Met een wil de trap, die gepaard ging met een flinke krachtterm, peerde hij de bal vlak voor rust naar voren. Het liep niet bij de verdediger van SSV'65 en eigenlijk gold dat voor het hele team. De Goesenaren hadden zich laten overrompelen door Almkerk. Wie de eerste helft van SSV zag, had geen moment de indruk dat de ploeg in de nacompetitie voor pro motie naar de eerste klasse speel de. „Het moest nog neergezet wor den", oordeelde Mansour Gader. Daar zat een kern van waarheid in, aangezien de verdediging flink op de schop was gegaan. Zo stond linkspoot Gader rechtsback, speel de Van Belzen voor het eerst sinds lange tijd weer als verdediger en stond good-old Wijbrand Boons tra onder de lat. Hij had de voor keur gekregen boven Rini van de Perk, die vorige week in het verlo ren duel met Duiveland (2-4) geen beste indruk maakte. Almkerk ging fel van start en trof al na vier minuten doel. Goaltjes- dief Mark van Noorloos prikte een voorzet van links bij de eerste paal binnen, al ging daar laks verdedi gen van SSV aan vooraf Een kwar tiertje later mocht de thuisploeg blij zijn dat die stand nog op het scorebord stond, want een kop- kans van dichtbij werd door Van Noorloos voorlangs gekopt. Voor Johan de Goederen zat het er toen al op. De routinier moest na elf minuten naar de kant met een kuitblessure. Het was de eerste van de uiteindelijk drie noodzake lijke wissels, aangezien ook Van Belzen en Christiaan Boon de strijd voortijdig moesten staken. „Nu moest ik wisselen om te wisse len, terwijl ik het liever anders had gedaan", zei trainer Alexander van Keulen na afloop. Hij zag dat zijn ploeg vooral in de strijd om het middenveld het onderspit delfde. „In de rust heb ik gezegd dat ze dichter op hun man moesten gaan spelen. Almkerk zat er bovenop, terwijl wij op één meter afstand stonden. Óp basis van de tweede helft ben ik tevreden." Die mening was ook Gader toegedaan. „We hebben onze koppies niet laten hangen, maar zijn blijven strijden. Op basis van de tweede helft heb ben het we goed gedaan." Pas in het laatste kwartier uitte zich dat in kansen. Er kwam drei ging via René Zwamborn en Tho mas Mattheijer, maar pas vijf mi nuten voor tijd trof SSV doel. Pim Bruins speelde zich met een subtie le voetbeweging vrij en gaf een ge plaatste voorzet, waarna Almker- ker Patrick Romeijn de bal bewust met de hand wegtikte. Rood en een strafschop, oordeelde scheids rechter Peijnenburg. Bruins schoot raak, wat het begin van een offen sief binnen een slotoffensief bete kende. In drie minuten tijd schoot Souliman Abali op de paal, mikte Salim Sandee via de kruising over en ging een lob van Zwamborn nipt over. „Dat hebben we vaker", aldus Gader. „We creëren altijd kansen, maar nu moeten we er nog mee omgaan." SSV zal dus vol gende week in de returnwedstrijd moeten winnen om naar de vol gende ronde te gaan. Een lastige opgave, aangezien de Brabantse ploeg dit seizoen pas één keer ver loor op eigen veld. SSV'65-Almerk 1-1 (0-1). 4. Mark van Noorloos 0-1, 85. Pim Bruins 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: W.J.G.M. Peij nenburg (Boxtel). Gele kaart: Mitchell van Belzen (SSV'65). Rode kaart: Pa trick Romeijn (Almkerk). Aantal toe schouwers: 190. VCK (witte shirts) en Tholense Boys strijden om de bal in het eerste van hun twee nacompetitieduels. De winnaar over deze wedstrijden neemt het op tegen Oostkapelle. foto Ruben Oreel door Merlijn van Dierendonck KOUDEKERKE - VCK heeft een goe de eerste slag geslagen in de na- competitie om promotie naar de tweede klasse. Door op eigen veld met 3-1 te win nen van Tholense Boys, heeft de ploeg uit Koudekerke een gunstige uitgangspositie om een ronde ver der te komen. De winnaar over de twee duels speelt dan tegen Oostkapelle, de nieuwe ploeg van de huidige VCK- coach Hans de Nooijer. „We zijn tevreden met de 3-1, maar of het genoeg is zal blijken", aldus De Nooijer. VCK, dat al voor het derde opeen volgende jaar in de nacompetitie speelt, kwam goed uit de startblok ken tegen Tholense Boys. In de eerste 25 minuten kreeg de thuis ploeg drie opgelegde kansen, maar de aanvallers van VCK konden de kansen niet omzetten in goals en dus ook geen vroege voorsprong nemen. Tholense Boys begon matig en wist aanvallend niet veel te creë ren, maar nam toch de leiding. Niels Hopmans kopte in de 39e mi nuut een voorzet vanaf de linker flank knap binnen en liet joeri Nonnekes, de keeper van VCK kansloos. „We hebben voor rust veel goede kansen gehad. En dan krijgen we de eerste de beste bal tegen", zei De Nooijer na afloop. „Dan krijg je wel een tik." Na de tegengoal was VCK even de weg kwijt, maar in de 45e minuut schoot Erik Goudt vanuit een cor ner van Henk Kesteloo al de 1-1 binnen. Na rust ging VCK op dezelfde voet verder en in de 52e minuut kwam de ploeg op voorsprong via Michiel Ketting. Vier minuten later maakte de club topscorer van VCK, Stefan Wiele- maker, de 3-1 en gooide zo de wed strijd in het slot. Tholense Boys kreeg nog een goede kans om toch nog te scoren, maar Niels Hop mans kopte net naast het Koude- kerkse doel. „Ik vond dat we ze toch wel aardig in bedwang hebben gehouden. Het is jammer dat we niet nog een doelpuntje erbij hebben kunnen prikken, want dat had er zeker nog wel in gezeten", zei De Nooijer. „We hebben weer eens een goede wedstrijd op de mat ge legd". Bij Tholense Boys was er teleurstel ling, maar voor beide ploegen is nog alles mogelijk. „Het waren geen uitgespeelde kansen. Het wa ren drie dode spelmomenten die we tegen kregen. Dat is een zwak te van ons", gaf Paul van Buuren, de trainer van Tholense Boys, na afloop toe. VCK heeft nu een marge van twee doelpunten, waarmee het aan de return in Tholen begint. De Nooijer: „Volgende week zal blij ken of die marge voldoende is voor ons." VCK-Tholense Boys 3-1 (1-1). 39. Niels Hopmans 0-1, 45. Erik Goudt 1-1, 52. Michiel Ketting 2-1, 56. Stefan Wielemaker 3-1. Gele kaart: Michel Meulmeester, Erik Damen (VCK), Ma rien Hopmans, Reinier de Groen (Tho lense Boys). Scheidsrechter: H.C. 't Lam. Aantal toeschouwers: 180. door Barry van der Hooft nijkerk - Weet je wat, dacht Gaby Demanet afgelopen week, in de laatste competitiewedstrijd zet ik een aantal van mijn belangrijke spelers naast me op de bank en geef ik anderen een kans. Na 45 minuten voetbal in Nijkerk had de trainer al genoeg gezien. Hoek keek tegen een 3-0-achterstand aan en dus was het tijd om Ferry Alfons en Stijn Mahieu op te laten draven. De ploeg kreeg daardoor een ander gezicht en voor Dema net werd nogmaals duidelijk dat sommige spelers het niveau van de topklasse niet aan zullen kun nen. In de gang bij de kleedkamer beet de Belg na afloop een paar keer op zijn tong. Demanet wilde geen uitspraken doen waar hij later spijt van zou kunnen krijgen. „Deze wedstrijd was vooral belangrijk vanuit de ge dachte dat wij door willen selecte ren", zei hij wel. En: „Sommige jongens kregen vandaag een kans, maar hebben daar niets mee ge daan. In de laatste tien minuten voor rust speelden we met twee man minder..." Namen wilde de trainer niet noe men, maar het was geen toeval dat Chakir Lmaknafi en Musaba Sele- mani al na 45 minuten plaats moesten maken voor twee spelers die het elftal wél beter maken. De lichtvoetige Lmaknafi kwam tegen de fysiek sterke thuisploeg nauwe lijks in het stuk voor. Linkshalf Se- lemani liet zich vlak voor rust twee keer in de luren leggen met steekballen die je al een tijdje aan zag komen. Stefan Fredriksen, de snelle rechtermiddenvelder van Sparta Nijkerk, werkte eerst met buitenkant rechts de 2-0 achter Lie ven de Veirman en bood Niels Vlugt even later een niet te missen kans: 3-0. Hoek leek het seizoen daardoor met een gênante wedstrijd af te sluiten, maar liet in de tweede helft zien waarom het naar de top klasse promoveert. Met Alfons - die na vijf minuten meteen de 3-1 binnenschoot - en Mahieu binnen de lijnen was Hoek gelijkwaardig en in sommige fasen gewoonweg beter dan Sparta Nijkerk. Josimar Pattinama, ook in valler, verzuimde na 67 minuten de 3-2 binnen te koppen, Koen Versyp raakte daarna de lat en Hoessein Bouzambou tikte de re bound naast. De thuisploeg had zichtbaar moei te met de weerstand van Hoek. Het scoorde echter nog wel een keer, omdat een voorzet van Vlugt via de voet van Tim Mechelinck over keeper De Veirman zeilde (4-i)- Hoek sloot de competitie daardoor af met een ruime nederlaag. Daar baalde Demanet van, maar het duel had hem tegelijkertijd ook weer een stuk wijzer gemaakt. De komende weken wil hij in samen Hoek-middenveider Ferry Alfons houdt Niels Vlugt van zich af. Alfons viel na rust in bij Hoek en scoorde meteen. foto Geert van Tol spraak met de technische commis sie knopen doorhakken. Ook in dat opzicht wilde hij nog geen na men noemen, maar dat enkele spe lers moeten vertrekken bij Hoek lijkt duidelijk. Sparta Nijkerk-Hoek 4-1 (3-0). 17. Maurice van der Wilt 1 -0, 41Stefan Fredriksen 2-0, 45+1. Niels Vlugt 3-0, 50. Ferry Alfons 3-1, 76. Niels Vlugt 4-1Scheidsrechter: A.Th. de Witte (Ermelo). Gele kaart: Ivo te Velthuis (Sparta Nijkerk). Aantal toeschouwers: 800.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87