381 sport Duiveland geeft het nog weg SSV65 maakt valse start in RCS komt eindelijk weer eens tot VC Vlissingen mist scoren en oogst lof in nacompetitie de mooiste kansen NACOMPETITIE SSV'65 liet zich zaterdag in de beginfase overrompelen door Almkerk. In de tweede helft herstelde de Goese Drie spelers va"ssv'65 raakten ploeg zich, waardoor promotie nog altijd mogelijk is. en moesten worden vervangen. maandag 10 mei 2010 SLIEDRECHT - In de 85e minuut van het promotieduel tussen Slied- recht en Duiveland vermeldde het scorebord nog een 2-2-stand. Hoe anders was de situatie luttele mi nuten later, toen Sliedrecht door weifelachtig verdedigen aan Oos- terlandse kant nog twee keer ge scoord had. De eerste klasse van het zaterdag voetbal is ver weg voor Duiveland en de gezichten stonden dan ook op onweer. Hoe kon dit gebeuren? Een fraai resultaat verdween als sneeuw voor de zon. Duiveland wacht nu tijdens de re turn op zaterdag 15 mei een helse klus. De ploeg moet met twee goals verschil winnen om in elk ge val nog strafschoppen af te dwin gen. Teleurstelling overheerste dan ook bij trainer Henk Schouten. „Bij een 2-2-stand moet je het met nog zeven minuten te gaan ge woon op het gemakje uitspelen. Maar in plaats daarvan verspelen we het. Bij de derde goal nemen wij een vrije trap die we zomaar inleveren! En ook aan de vierde goal ging een persoonlijke fout vooraf" Aanvoerder Ronald Zwager sloot zich bij zijn trainer aan. „Dit is ge woon 'eigen schuld, dikke bult.' Een uitslag van 2-2 was dan mis schien niet terecht, maar het was voor ons wel een mooi resultaat ge weest." Wilmar van der Sande, aangever bij de twee Oosterlandse goals, kon ook niet om het verdedigend falen heen. „Het is het verhaal van het jaar. Als je ziet hoe wij dit weer weggeven. We kunnen zo kort genieten van een voor sprong." Sliedrecht - Duiveland 4-2 (1-0). 25. Göksel Qakir 1-0, 54. Dennie Ie Com- te 1-1, 57. Ronald Zwager 1-2, 66. Göksel C^akir 2-2, 86. Göksel C^akir 3-2, 90+1. Roy Leeuwestein 4-2. Scheidsrechter: B. Wattel (Seroosker- ke). Gele kaart: Marcel Zwager (Duive land), Roy Leeuwestein (Sliedrecht). Aantal toeschouwers: 385. tijdens de wedstrijd geblesseerd Pim Bruins lost een schot in de nacompetitiewedstrijd tegen Almerk. Zijn ploeg SSV'65 speelde met 1-1 gelijk en staat daardoor volgende week voor een forse opgave in de return. foto Willem Mieras door Peter van Kouteren OOST-SOUBURG - RCS herpakte zich gisteren in het eerste treffen van de nacompetitie in alle opzich ten na drie magere resultaten aan het slot van de reguliere competi tie. Na nederlagen tegen IFC (3-0), Dongen (5-0) en een doelpuntloos gelijkspel tegen Best Vooruit werd in het tweede deel van de tweede helft na het missen van een aantal mogelijkheden eindelijk weer eens gescoord. Invaller Besar Xhoxhaj werd tegen Groene Ster matchwin naar, toen hij uit de draai de Lim burgse goalie Patrick Smits ver schalkte: 1-0. Bovendien werden geen kansen weggegeven. RCS-trainer Michel Leonhart noemde het met recht een zakelijke overwinning, waarop niets viel af te dingen. „Dit is een resultaat dat perspectief biedt", vond hij. „Ik had er in de rust op gehamerd dat we met 0-0 uit bij hen ook uit de voeten zouden kun nen. Ik heb Groene Ster donder dag voor de beker gezien, toen ze zich plaatsten voor de finale van Zuid 2. Binnen tien minuten be slisten ze het met drie doelpunten uit counters. Ik heb ook hun ac commodatie gezien. Een groot en breed veld, dat biedt mogelijkhe den voor onze zaalvoetballers." Groene Ster begon sterk. Met ne gen man met een verleden bij Ro- da JC en Fortuna Sittard in de gele deren en een spits (Diego longen) die bij Go Ahead Eagles onder con tract heeft gestaan, moesten de Limburgers na een paar spelden prikken van de thuisploeg het ini tiatief uit handen geven. „RCS heeft een goede ploeg", vond trai ner Silvio Diliberto. „Een gevaarlij ke voorhoede, een middenveld met veel loopvermogen. Ik ben niet ontevreden. Het zag er lange tijd naar uit dat we het op 0-0 kon den houden. Maar dit is voor ons niet onoverkomelijk." Uitgerekend in een mindere fase scoorde Besar Xhoxhaj na een vloeiende aanval over rechts. Na dat RCS een paar goede mogelijk heden had laten liggen (Alfaro Pen- tury, Said Bouzambou, Dennis de Nooijer en Joey van der Zweep), vormde de invaller in het hart van de Limburgse defensie een doel treffend eindstation: 1-0. De bezoe kers konden er weinig tegenover stellen. Gérard de Nooijer stichtte met een kopbal op de eigen lat on gewild nog het meeste gevaar voor Groene Ster. RCS-Groene Ster 1-0 (0-0). 69. Besar Xhoxhaj 1-0. Scheidsrechter: M.J. Kok (Maastricht). Aantal toeschouwers: 250. door Koen de Vries MAASTRICHT - VC Vlissingen schiep zich gisteren een goede uit gangspositie om de tweede ronde van de nacompetitie te bereiken. De eersteklasser speelde in Maas tricht tegen FC Vinkenslag met 0-0 gelijk. Echt tevreden waren de Vlissingers echter niet. „We heb ben ontzettend veel kansen ge mist", had trainer Ruud Pennings gezien. „Als we met 5-0 gewonnen hadden, was dat niet geflatteerd ge weest." Het was een vorm van Comedy Capers die zich gisteren bij vlagen voor het doel van Vinkenslag af speelde. Verschillende Vlissin- gen-spelers verschenen kansrijk voor het Limburgse doel, maar de bal wilde er niet in. Paal, lat, de keeper, een uitgestoken been of an dere lichaamsdelen verhinderden dat Vlissingen scoorde. Pennings: „In de eerste vijf minuten misten we al drie opgelegde kansen. En de hele wedstrijd door waren we de bovenliggende partij." Bijna al le offensief ingestelde Vlissingers hadden het vizier niet scherp staan: Sinan Coban, Rüstem Sen, Davy van Geersdaele, Jonathan Constancia, Randy de Dreu, Rud- ley St. ]ago en Kjell Van der Haeg- hen kwamen allen in kansrijke po sitie maar scoorden niet. „We hadden een betere uitgangs positie moeten creëren", vond Pen nings. „Vinkenslag miste een paar belangrijke spelers die komende zondag wel meedoen. We krijgen nog een zware dobber. Ondanks dat moeten we wel een ronde ver der kunnen komen." FC Vinkenslag-VC Vlissingen 0-0. Scheidsrechter: R.H.A.J. Souwen (Es- beek). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86