i8l The Sugarhill Gang is KNRM werft donateurs tijdens reddingbootdag Jan Besuyen wint ringrijden in Kapelle HIPHOP Festival in Goes trekt tweeduizend liefhebbers Kuieren langs bloeiende meidoorns Drie dagen lang de wandelschoenen aan maandag 10 mei 2010 Graffitikunstenaar Near is uren bezig met een portret van The Sugarhill Gang, de hoofdact van 12 Hours of Hiphop in Goes. foto Willem Mieras Bijna veertig groepen en indiviuele dansers deden zaterdag mee aan de dan- cecontest. Ook Carmen (winnaar) en Shaddonay. foto Willem Mieras Nieuw in onze collectie: United Nude door Sjaak Janse KAPELLE - In Kapelle streden 32 deelnemers om het kampioen schap van de Zuid-Bevelandse ringrijders. Klazina Boogaard en Cora van Wijngaarden presteer den uitstekend, maar konden niet voorkomen dat Jan Besuyen met het dagkampioenschap aan de haal ging. In Grijpskerke is Ronald Geertse zaterdag winnaar geworden van de eerste klassementswedstrijd ringrijden. De 23 deelnemers maak ten er een spannende wedstrijd van. Edward Dingemanse miste pas in de 18e en 20e beurt zijn eer ste ringen, maar omdat Ronald Geertse niks miste, werd hij kam pioen van Grijpskerke met de vol le bak. Edward Dingemanse ver sloeg Pieter Dingemanse om de door Frank Balkenende Een energie-explosie van drie kwartier. De rappers van de legendarische Ame rikaanse band The Sugar hill Gang mogen dan hun 30-jarig jubileum vieren, op de planken zijn het nog jonge honden. Master Gee, Wonder Mike, Henn- dog en DJ Dynasty zijn zaterdag overgevlogen uit Zürich. Onder weg nog even langs de Kentucky Fried Chicken, want een rapper zonder fastfood is als risotto zon der rijst. De buik gevuld zetten ze zaterdagavond een strakke set neer tijdens de tweede aflevering van het festival 12 Hours of Hiphop. Met als slagroom op de cake hun wereldhit Rapper's Delight uit 1979. Zo openen ze hun jubileum tournee. In Goes? Ja, in Goes, uit waardering voor Zulu Nation, 's werelds grootste hiphoporganisa tie, waarvan de Nederlandse tak is betrokken bij 12 Hours of Hiphop. Achterafhoor je dan dat Wonder Mike (de langste van het stel) dia betespatiënt is en voor het optre den zich allesbehalve kiplekker voelt. Snel iemand naar de apo theek gestuurd voor medicatie en als het dan zover is, staan vruch- tensapjes voor hem paraat. Michael 'Wonder Mike' Wright blijkt uit het juiste hiphophout te zijn gesneden. Hij voelt zich zater dag niet top en door de diabetes is hij een deel van zijn gezichtsver mogen verloren. Op het podium met snoeren, boxen en rondsprin gende fans weet hij zich deson danks prima te redden. Wonder Mike never gives up. Het trio raast als een geoliede ma chine door het repertoire, dat in termen van hiphop vooral 'old skool' is. Niet uitsluitend snoeihar de beats met heftige rap, maar af en toe ook mellow, met zelfs een uitstapje naar de latinmuziek. Guy 'Master Gee' O'Brien en Hen ry 'HenDogg' Williams (er later bijgekomen in de plaats van Big Bank Hank) wervelen over het po dium, vuren hun zinnen als ge weerkogels af Maar dit zijn geen gemene, oneerbiedige gangsta-rap- pers. Dit zijn ware hiphoppers, die vrede, eenheid en liefde prediken. Master Gee's slotrede vertolkt het puntig: „Tijdens dit optreden heeft niemand opgeroepen een an der te vermoorden. Ook is er niets negatiefs gezegd over mooie vrou wen in het publiek. Het gaat om vrede, mensen..." Naomi Vos, die namens dance- school Moves! in de festivalorgani satie zit, is vertederd door de he ren van The Sugarhill Gang. „Zij vertolken nu precies wat hiphop is. Het zijn zulke aardige mannen zonder sterallures. Persoonlijk be leefde ik ook een heel mooi mo ment met hen: ik mocht samen met hen bidden." Ze staan open voor mensen. Zet ten een handtekening, geven een schouderklopje. Toeschouwers mo gen meedansen op het podium. Zo komt het dat een driejarig joch uit Hengelo op de bühne de show steelt. Hij kan al een handstand. De tweede editie van 12 Hours of Hiphop trekt over de dag tweeduizend mensen naar het parkeerterrein van sportpark 't Schenge, ook al is het best wel koud. Voor de rap- en dancecontests, die door toppers uit de hiphop worden gewogen, bestaat veel animo. Dertig rappers melden zich en veertig teams en solisten voor dancewedstrijden. Sommigen komen er voor uit Friesland naar Zeeland. De Formatie uit Goes dingt mee. Het viertal won al de High School Music Competition in Rotterdam en stond op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen, maar de thuiswed strijd gaat helaas verloren. Uitslagen: rap: Zire; dance all styles: Carmen; breakdance: Head to Toe; popping: Head to Toe; streetdance crew: No Aid. video's op www.pzc.nl wmamBmmmmsam&mmmMmmmRm door Melita Lanting tweede plaats. Beide rijders staken 28 ringen. De ie beker werd na kamp met Edward Dingemanse ge wonnen door Ronald Geertse. De 3e beker werd gewonnen door Pie ter Dingemanse. Voor de pollepel kamp hadden zich twaalf rijders geplaatst. Pieter Dingemanse stak als enige de 14 mm en won zo doende deze prijs. De jeugdbeker, voor de rijders tot en met 20 jaar, werd gewonnen door Denny Din gemanse, zoon van Pieter, met 17 ringen. De wisselprijs voor het mooist versierde paard ging naar Pieter Dingemanse. Agenda ZRV: 15 mei, Ritthem: ringrijden Dorpsstraat 09.00-17.00 (afdeling Ritthem en Sou burg); 22 mei, Veere: Ereklas kampioenschap ZRV 08.00-18.00. NEELTJE JANS - De KNRM zoekt nieuwe donateurs. Het donateurs bestand vergrijst en dus is de tijd rijp om actief op zoek te gaan naar nieuw bloed. En hoe kan je beter nieuwe donateurs werven dan door een nationale reddingboot dag te organiseren. Zaterdag waren de stations in heel Nederland open voor voor het publiek. „Bent u al donateur", vraagt een van de vrijwilligers van station Neeltje Jans aan een bezoeker. „Nee, maar u heeft vast wel infor matie voor mij." Actief donateurs werven was giste ren het motto op station Neeltje Jans. En dat lukte redelijk goed, NISSE Wie langs geurige meidoorns en fraaie heggen wil kuieren en ook een beetje uitleg over het land schap verlangt, kan woensdag 12 mei deelnemen aan de Bloesem wandeltocht van Natuurmonumen ten. Vertrekpunt is om 13.30 uur bij de schaapskooi aan de Nieuwka- merseweg 3 bij Nisse. Bij terug komst is er een verfrissing en een stuk koek. Belangstellenden, kun nen zich aanmelden via www.na- tuurmonumenten.nl of bellen naar 0113-644044. want alleen donateurs mogen mee varen op de reddingboot. „De red dingbootdag was van oudsher een dag voor de donateurs", zegt Janne- ke Stokroos, woordvoerder van de KNRM. „Mensen die ons steunen mogen eenmaal per jaar een kijkje in de keuken nemen." Alleen verwaterde dat principe in de loop der jaren. Ook niet-dona- teurs konden meevaren en de bin ding met de donateurs werd min der groot. „We hebben dit jaar er voor gekozen dat alleen donateurs mogen meevaren, en wil je meeva ren, dan moet je donateur wor den. Mensen moeten het gevoel krijgen: hier doen we het voor." De KNRM heeft landelijk 75.000 donateurs. Mensen die kleine en grotere bedragen overmaken aan GOES De Stichting '3' Zeeuwse Wandelda- gen houdt van 13 tot en met 15 mei elke dag tochten. Er is keuze uit vijf routes, van 10 tot en met 50 ki lometer. Ook nordic walkers kun nen meelopen. Voor wie niet drie dagen kan, zijn er speciale tochten in en om de stad. Veel routes gaan over (nieuwe) wandelpaden zoals het Kiekendiefpad bij Wolphaarts- dijk. Deelnemers vertrekken elke dag bij het Edudeltacollege op Sta tionspark in Goes. Informatie: www.3zwd.nl de vrijwillige redders. Om die do nateurs wat meer bij de KNRM te betrekken is het roer omgegooid. „We richten ons nu ook op jonge ren en we zijn de actie Rinus Red der gestart, een actie die zich richt op jonge mensen." Om de donateurs te laten zien wat er komt kijken bij een hulpactie aan duikers werd een demonstra tie gegeven. Twee duikers van wrakduikstichting De Roompot kwamen 'in nood' waarna de red dingsoperatie op gang kwam. Op de nationale reddingbootdag kwa men gisteren negenhonderd men sen af. Station Neeltje Jans heeft 25 nieuwe donateurs geworven. video op www.pzc.nl THE SUGARHILL GANG Video's van The Sugarhill Gang op het festival 12 Hours of Hiphop in Goes zijn te zien op www.pzc.nl STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl U kunt de redactie Bevelanden-Th len ook bellen: 0113-315672

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82