PZC - Twirlsters kunnen toch naar het EK Roze Vandalen steken pop van stro langs parcours Giro in de brand almanak BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 SHOWGIRLS Sponsors dichten financieel gat Nu ook bloem dankzij nieuwe buil Dronken bestuurder trekt lantaarnpaal mee Sieraden, kleding en apparatuur weg Dronken en zonder rijbewijs achter stuur The Sugarhill Gang is nog steeds in topvorm Maandag 10 mei 2010 Wanhoop is het laatste wat ik nu al wil leren kennen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende 'S-HEERENHOEK - The Showgirls uit 's-Heerenhoek kunnen toch hun A-team afvaardigen naar het Euro pees Kampioenschap Twirling in Sheffield. Deelname stond een tijd op de tocht door geldgebrek. In middels heeft de twirlvereniging voldoende sponsorgelden binnen om reis-, verblijfs- en wedstrijdkos- ten van de zes twirlsters en hun trainster te bekostigen. Twirlen is een sport die vooral wordt bedreven door meisjes. Kunst is de batons vloeiend en on onderbroken te laten bewegen. NOCNSF erkent de sport echter niet. Van die zijde is er dan ook geen bijdrage voor deelname aan het EK te verwachten. Het A-team van twirlvereniging The Showgirls in 's-Heerenhoek moest het geld zelf bij elkaar zien te schrapen, ook al hadden ze hun batons zo soepel laten vliegen dat ze vorig jaar Nederlands kam pioen freestyle junior beginners waren geworden. Daarmee lag de weg open naar het EK in Sheffield, dat van 5 tot en met 12 juli wordt gehouden. Sinds eind december zat de vereni ging behoorlijk in haar piepzak, mmmMMMngmmMM. want ongeveer de helft van de be nodigde 6000 euro ontbrak nog, ook al hadden leden van twirlver eniging allerlei acties uitgevoerd om geld te sprokkelen. Auto's ge wassen, appels verkocht bij de For- mido in Heinkenszand, met bloe men geleurd en aan braderieën deelgenomen, een lege flessenactie en een twirlmarathon gehouden. The Showgirls deden dan ook een dringend beroep op bedrijven en particulieren, want volgens voor zitter Marja Bliek zou het toch wel erg zuur zijn als één van twee Ne derlandse teams op het EK verstek zou moeten laten gaan wegens fi nanciële problemen. Zover is het niet gekomen. Enkele sponsors en subsidiemogelijkhe den dienden zich aan. Zo deed ZLM Verzekeringen een duitje in het zakje (1000 euro) en ook werd er met succes een beroep gedaan op een subsidiepotje van de ge meente Borsele (1000 euro). Volgens voorzitter Bliek begint het EK nu echt te leven in de vereni ging. Of The Showgirls kans ma ken op een podiumplek. „Tja, er doen Franse teams mee en die trai nen twintig uur per week. Ze zijn lastig te verslaan." Q http://people.zeeland- net.nl/bnieuwen/ BURCH-HAAMSTEDE - De huizenho ge stropop bij de rotonde van Burgh-Haamstede is zondagmid dag in allerijl herbouwd. De oor spronkelijke pop ging zater dagnacht in vlammen op. Aange stoken door vandalen. „Ongeloof lijk, wie doet zoiets?", zegt Ruth Kampmeyer, initiatiefneemster. Nadat ze van de eerste schrik was bekomen besloot ze al heel snel de GOES Een twintigjarige automobilist uit Goes heeft in de nacht van zater dag op zondag een lantaarnpaal ge- f raakt aan de Van de Hogendorp- laan in Goes en meegesleept naar de Cort van der Lindenstraat. Daar hield de politie de bestuurder aan. De man had te veel gedron ken: hij zat voor een beginnend be- t stuurder zeven maal boven de wet- i telijk toegestane limiet. De politie 1 heeft zijn rijbewijs ingevorderd. Ook kreeg de man een rijverbod. pop te herbouwen. Ze is heel blij dat zoveel mensen bereid waren mee te helpen. De een bracht stro, de ander maakte nieuwe oren en weer iemand anders kwam met een shoveltje om de verbrande res ten van de oude pop op te rui men. De pop is aan het parcours neergezet als welkom aan het pelo ton van de Giro d'Italia en als ont moetingspunt voor publiek. HEINKENSZAND - Vrijwillig molenaar Bas Quist van De Vijf Gebroeders in Heinkenszand legt zaterdag tijdens Nationale Molendag de werking van de nieuwe builma- chine uit aan jong publiek. De twee oorspronkelijk buil- inrichtingen om meel te zeven waren verdwenen toen 'S-HEER ABTSKERKE Uit een woning aan de Kloetingse- weg in 's-Heer Abtskerke zijn siera den en sleutels gestolen. De dief stal moet tussen vrijdagochtend 10.00 uur en zaterdagochtend 08.05 uur zijn gepleegd. Er bleek een deur opengebroken te zijn. Tussen vrijdagmiddag 14.00 uur en zater dagmiddag 14.00 uur is in hetzelf de dorp computerapparatuur, foto apparatuur en kleding gestolen uit een huis aan de Westhofsezand- weg. SINT-MAARTENSDIJK De politie heeft zaterdag rond 23.00 uur een 26-jarige Vlissingse automobilist aangehouden in Sint-Maartensdijk. Bij een controle aan de Albert Schweitzerstraat bleek dat de man 4,4 keer boven de wettelijke alcohollimiet zat. Ook kwam aan het licht dat zijn rijbe wijs op 18 maart 2009 was ingevor derd voor dronken rijden. De poli tie nam de auto beslag, waarna de Vlissinger de agenten een paar keer beledigde. zich een stichting over de molen ontfermde. Met subsi die en inzet van de meubelmakersopleiding in Bergen op Zoom is er een nieuwe buil gekomen, zodat de vrij willigers naast volkorenmeel, nu ook bloem en gries- meel kunnen leveren. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De Middelburgse Angela had al eni ge tijd last van een wazige blik, een branderig gevoel in een ooghoek en flitsen die voorbij schoten. Vorige week ging ze naar de oog arts. Maandagochtend vroeg. Ze had nog geen tijd voor kojfle of de krant gehad. De dokter wilde haar een week later weer op consult. Intussen moest An gela twee keer per dag haar ogen druppelen. Ze toog onmiddellijk naar de apo theek en nog diezelfde ochtend liet ze de eerste druppels in haar ooghoek vallen. Tijd voor koffie en de krant. Bij het inzien van de PZC reageerde ze verschrikt: „Volgens mij heb ik nu een kleurenblindheid opgelopen, want normaal gesproken is de PZC niet roze." Angela is gewaarschuwd. De PZC is ook vandaag, deels, in giro-roze. Daar helpt geen druppelen aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81