42 I 9 RCS weet het net eindelijk weer Kopgroep zorgt voor vuurwerk in wielerronde van Goes Jong Zeeland verrast met van de Esad Osmanovski Hage grijpt met Baronie naast de titel Vrouwen Bruse Boys 2 hard onderuit Hontenisse redt het niet in beslissingsduel NACOMPETIT1E RCS laat een matige periode achter zich. Na een i-o-zege op Groene Ster hebben de Souburgers nog uitzicht op promotie. maandag 10 mei 2010 BREDA Ondanks een ruime 5-0-overwin- ning op Desk grijpt Baronie, met Mathijs Hage uit Zierikzee in de ge lederen, naast de titel in de hoofd klasse B van het zondagvoetbal. Koploper Gemert won immers ook, met 0-2 bij Dijkse Boys, waar door Baronie op de tweede plaats blijft steken. De ploeg uit Breda heeft twee punten achterstand op Gemert. Baronie was eerder al verzekerd van promotie naar de topklasse, die met ingang van komend sei zoen ingevoerd wordt. MIDDELBURG Het tweede vrouwenvoetbalelftal van Bruse Boys kwam zaterdag als enig Schouws team in actie. ZSC's laatste wedstrijd van het seizoen werd op papier met 3-0 gewonnen, waardoor de ploeg derde staat, maar Wolfaartsdijk nog langszij kan komen. Bruse Boys 2 - Dauwendaele 2: De bezoekers uit Middelburg waren in de beginfase al de betere partij. Toch creëerde de thuisploeg een paar kansen en bleef de schade in de eerste helft tot 0-1 beperkt. Na een uur wedstrijd viel het team plots als een kaartenhuis in elkaar. Zeven treffers van Dauwendaele volgden elkaar in rap tempo op. MIDDELBURG Hontenisse heeft het in het beslis sende duel voor promotie naar de derde klasse niet gered tegen een sterker Victoria, dat met name voor rust een aantal kansen af dwong. Daarvan werd er eentje be nut door Nicky Musters. De Zeeuws-Vlamingen kwamen door een strafschop van Jeroen Maas na rust langszij: 1-1. Het duel kon nog alle kanten op, maar de in dividuele kwaliteiten bij de Braban ders gaven de doorslag. Uitblinker Fatih Etlik gaf de perfecte voorzet op Recep Demirci die de bal van dichtbij inschoot: 2-1. In blessure tijd benutte Marius de Ridder nog een strafschop voor Victoria. Groene Ster herbergt negen spelers met een verleden bij Roda JC. door Peter van Kouteren OOST-SOUBURG - RCS herpakte zich gisteren in het eerste treffen van de nacompetitie in alle opzich ten na drie magere resultaten aan het slot van de reguliere competi tie. Na nederlagen tegen IFC (3-0), Dongen (5-0) en een doelpuntloos gelijkspel tegen Best Vooruit werd in het tweede deel van de tweede helft na het missen van een aantal mogelijkheden eindelijk weer eens gescoord. Invaller Besar Xhoxhaj werd tegen Groene Ster matchwin naar, toen hij uit de draai de Lim burgse goalie Patrick Smits ver schalkte: 1-0. Bovendien werden geen kansen weggegeven. Coach Michel Leon- hart noemde het met recht een za kelijke overwinning, waarop niets viel af te dingen. „Dit is een resul taat dat perspectief biedt", vond hij. „Ik had er in de rust op geha merd dat we met 0-0 uit bij hen ook uit de voeten zouden kunnen. Ik heb Groene Ster donderdag voor de beker gezien, toen ze zich plaatsten voor de finale van Zuid 2. Binnen tien minuten tijd beslis ten ze het met drie doelpunten uit counters. Ik heb ook hun accom modatie gezien. Een groot en breed veld, dat biedt mogelijkhe den voor onze zaalvoetballers. Maar we zullen negentig minuten aan de bak moeten." Leonhart te kende zelf zijn bevindingen op, na dat hij eerder door André Siere- veld en Dennis de Nooijer was in geseind. „We hebben ze vorige week zondag zien spelen tegen TOP", zei Siereveld, die na het uit vallen van Steven Visser de wed strijd als linksachter eindigde. „We hebben ze samen geanalyseerd. Ik vond ze toen zwak, maar hier speelden ze goed moet ik zeggen. Natuurlijk gingen we voor de winst, maar we hadden als op dracht meegekregen dat we in elk geval de nul moesten houden. Ik vond ons in het begin niet agres sief genoeg. Toen we meer druk zetten, kregen we meer grip. We moeten volgende week ook niet achterover leunen." Groene Ster, dat zich ten koste van tweedeklasser Wilhelmina'08 voor het derde jaar op rij plaatste voor de finale om de districtsbe ker, begon sterk. Met negen man met een verleden bij Roda JC en Fortuna Sittard in de gelederen en een spits (Diego Jongen) die bij Go Ahead Eagles onder contract heeft gestaan moesten de Limbur gers na een paar speldenprikken van de thuisploeg het initiatief uit handen geven. „RCS heeft een goe de ploeg", vond trainer Silvio Dili- berto, die in het verleden bij Sparta met Dennis en Gérard de Nooijer voetbalde. „Een gevaarlij ke voorhoede, een middenveld met veel loopvermogen. Ik ben niet ontevreden. We hebben in de competitie drie keer een ruime voorsprong verspeeld. Het zag er lange tijd naar uit dat we het op 0-0 konden houden. Maar dit is voor ons niet onoverkomelijk." Uitgerekend in een mindere fase scoorde Besar Xhoxhaj na een vloeiende aanval over rechts. Na dat RCS een paar goede mogelijk heden had laten liggen (Alfaro Pen- tury, Said Bouzambou, Dennis de Nooijer, Joey van der Zweep) vormde de invaller in het hart van de Limburgse defensie een doel treffend eindstation: 1-0. De bezoe kers konden er weinig tegenover stellen. Gérard de Nooijer stichtte met een kopbal op de eigen lat ongewild nog het meeste gevaar voor Groe ne Ster. RCS-Groene Ster 1-0 (0-0). 69. Besar Xhoxhaj 1-0. Scheidsrechter: M.J. Kok (Maastricht). Aantal toeschouwers: 250. RCS-aanvaller Dennis de Nooijer (midden) schiet op het doel van Groene Ster. door Wim de Vos 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De fi nale van de wielerronde van Goes vergoedde zaterdagmiddag veel. Al vroeg in de wedstrijd formeerde zich een kopgroep van zes cou reurs, die ver bij het peloton weg reed en de koers als het ware lam- legde. De vluchters beloonden het publiek in de slotfase echter met een spectaculair slot, waarin de de marrages elkaar in snel tempo op volgden. Alleen die van Guus de Graauw uit Wouwse Plantage hield tot op de finishlijn stand. Erik Vereecken uit Hulst eindigde in dit geweld als derde en, wellicht het meest verrassende, Jan de Ja ger uit Wolphaartsdijk werd vier de. Al vroeg in de koers reden zeven man uit de groep weg. Die zeven werden al snel tot zes gereduceerd toen Tonnie Akkermans met pech uit moest vallen. De overige zes (naast Vereecken en De Jager ook nog de Zeeuwen Jacco Ringelberg en Rico Kruijt en de Brabanders Graauw en Johan Peemen) gooi den de hoogste versnelling erop en hun voorsprong liep snel op. Opvallend was de aanwezigheid van Jan de Jager in de kopgroep. De coureur uit Wolphaartsdijk rijdt normaal steeds als laatste van de groep („Ik heb angst om in een groep te rijden", zegt De Jager daar altijd over) maar nu week hij daar van af en kon dus meeglippen in de ontsnapping. „Ik had een goe de dag en kon het tempo van de overigen steeds volgen", zei De Ja ger na afloop. Maar ook nu bleef hij steeds als laatste van het groep je zijn rondjes meedraaien. Dat werd hem vooral verweten door Erik Vereecken. „Er was een goede samenwerking van vijf man; één deed er niet mee maar die zou ons bijna nog gaan verrassen op het eind", brieste Vereecken. Daar rea geerde De Jager (vooral bekend om zijn deelname aan het televisie programma Boer zoekt Vrouw vo rig jaar) laconiek op. „Ik kon ge woon niet harder", verklaarde De Jager, die een paar jaar geleden in zijn eerste optreden bij de ama teurs A opvallend genoeg in Oud dorp in zijn eentje aan de leiding kwam en verrassend winnaar werd. De zes bleven dus bijeen en pas in de laatste kilometers kwam het spel op de wagen. Demarrages van zowat alle renners uit de kop, een bijna surplace maar uiteinde lijk Guus de Graauw die de langste adem had. door Aector Dooms BRESKENS - Jong Zeeland bereikte zaterdag verrassend de finale van de vierde Esad Osmanovski Memo rial Cup. Daarin werd met 1-0 ver loren van ADO Den Haag. De pres tatie was er niet minder om. „We waren het kleine broertje van het toernooi. Dit had ik echt niet ver wacht, want dit team heeft nog nooit samen gespeeld", glom Fabi an Wilson van trots. De speler van Terneuzen hoorde vrijdagavond dat hij met Tom Jans sen en Jordy van Bremen van zijn trainer Diederik Hiensch vrijaf kreeg. „Een mooi gebaar van Hiensch", vond coach Ad Roovers, die Wilson aanvoerder maakte. Terneuzen, Terneuzense Boys en Aardenburg waren de hofleveran ciers van een Zeeuwse selectie die geen zwakke plekken kende en ge dragen werd door Gert-Jan van Lei den (Dauwendaele), Bart van den Hemel (Aardenburg) en Wilson. In de finale, voor vijfhonderd toe schouwers, bleek ADO Den Haag net iets te sterk, hoewel Jasper Leu- velink (Dauwendaele) een pracht kans kreeg op de gelijkmaker. „Hij was al bezig met het vieren van het doelpunt", zei Roovers, die zijn ploeg complimenteerde „We zaten er doorheen", verzekerde Wilson. Asharaf Artini, vrijge- speeld door Mike van Duin, be zorgde de Haagse ploeg de toer nooizege. „We hebben terecht ge wonnen van een goede tegenstan der. In onze poule waren we al de sterkste", meende coach Dennis den Turk. De ex-prof van AZ'67, De Graafschap en ADO vond het een sterk bezet toernooi. „We wil-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78