eldig voor op feest van Bayern spori 41. Willeboordse pakt zilveren plak in Tunis Deceptie in Zoetermeer voor Davis Cupteam Keeper gewond Geen promotie voor ploeg van Poortvliet Topalov en Anand geven elkaar niets toe Wereldrecord 25 km Kosgei en Keitany Tweede plaats voor Herlings in Portugal maandag 10 mei 2010 insteiger en Daniel van Buyten (rechts). vijf spelers uit de opleiding een kans krijgen bij de A-selectie. Daar zijn Patrick van Aanholt en Jeffrey Bruma bij. Zij debuteerden dit sei zoen allebei al in de hoofdmacht en droegen zo hun steentje bij aan de landstitel. Ancelotti is tevreden met zijn spelersgroep, een menge ling van ervaring 'en talent. „Na de finale om de FA Cup gaan we on ze strategie op de transfermarkt be palen", zei Ancelotti, die met de uitschakeling voor de Champions League door Inter ook een forse te leurstelling moest incasseren. „Maar we gaan niet kopen om te kopen", aldus Ancelotti, die om Europese decepties te voorkomen wel Fernando Torres en Pato op zijn wensenlijstje heeft staan. foto Michael Sohn bijnaam: 'Der Meistermacher'. De kampioenenmaker dus, een predi kaat dat de Duitse media niet zo maar de eerste de beste winnende coach opspeldt. „De supporters hebben veel respect voor Van Gaal en dat geldt ook voor de journalis ten", zegt Jan Janssen. Hij is sportverslaggever van de boulevardkrant TZ en staat dage lijks langs het trainersveld van Bayern. „Men ziet wat hij het elftal heeft geleerd. Dat de spelers doen wat hij wil. Bayern heeft een dui delijk systeem en een duidelijke speelwijze. De hand van Van Gaal is zichtbaar. En daar heeft ieder een respect voor." Janssen is zelf ook beduidend posi tiever over de succestrainer dan VfL Wolfsburg-doelman André Lenz is in de nacht van zaterdag op zondag zwaargewond geraakt bij een gevecht in een discotheek. De 36-jarige keeper werd met snïj- en steekwonden naar het zieken huis gebracht. De Duitse politie heeft een onderzoek ingesteld. Lenz werd met spoed geopereerd en verkeert buiten levensgevaar. Naast Lenz raakten nog drie ande re discotheekbezoekers ernstig ge wond. De reden van de steekpar tij is nog onbekend. Lenz vierde met enkele ploeggenoten het ein de van de competitie, waarin Wolfsburg als achtste eindigde. Kaiserslautern en St. Pauli nemen volgend seizoen de plekken van Hertha BSC en VfL Bochum in de Bundesliga in. Kaiserslautern, dat al zeker was van promotie, stelde gisteren tijdens de laatste speelron de in de tweede Bundesliga ook de titel veilig. Het speelde gelijk (1-1) tegen het FC Augsburg van de Limburgse trainer Jos Luhukay. St. Pauli mag als nummer twee ook mee naar het hoogste niveau. Augs burg en speelt in een play-off om promotie/degradatie tegen 1. FC Nürnberg, de nummer zestien van de Bundesliga. Kevin Kuranyi verhuist van Gelsen- kirchen naar Moskou. De 28-jarige spits maakte gisteren op zijn websi te bekend een contract bij Dinamo Moskou te hebben getekend. Kura nyi speelde de afgelopen vijf jaar bij Schalke 04. Hij stond daarvoor onder contract bij VfB Stuttgart. eerder dit seizoen. „Natuurlijk. Tot aan de wedstrijd tegen Juventus, begin december, was het elftal heel slecht. Als hij niet van Juven tus had gewonnen dan was hij er uit gegooid." Maar Bayern won in Turijn (1-4) en dat was het begin van het suc cesverhaal. Jansen: „Op dit mo ment is hij de geniale Louis van Gaal. Hij is waarschijnlijk degene aan wie het succes voor het groot ste deel is te danken." Volgens Jans sen stelt de trainer zich nu ook an ders op naar de buitenwereld dan tijdens zijn beginfase in München. „Van Gaal is niet meer zo agressief Hij heeft begrepen dat hij in dit perslandschap van München af en toe op de tanden moet bijten." TILBURG Willem II en Sparta mogen nog steeds hopen op een verlengd ver blijf in de eredivisie. Beide ploegen kwalificeerden zich gisteren voor de finaleronde van de play-offs om promotie/degradatie. Willem II schakelde met 1-1 het FC Eindho ven van Jan Poortvliet uit. Sparta was op eigen veld met z-o te sterk voor Helmond Sport. Ook Excel sior en Go Ahead Eagles plaatsten zich voor de volgende ronde. Roda JC (2-1 bij Heracles) en FC Utrecht (2-0-zege bij Groningen) spelen de finale van de play-offs. SOFIA De schaaktweekamp om de wereld titel is na elf van de twaalf partijen volledig in evenwicht. Veselin To palov en titelverdediger Viswana- than Anand kwamen gisteren remi se overeen, waardoor de stand 5»5"5>5 werd. Topalov nam met zwart het initiatief en kreeg zelfs een klein materiaalvoordeel. Dat bleek echter onvoldoende om Anand tot overgave te dwingen. Morgen staat de twaalfde en laatste partij op het programma. Topalov mag de witte stukken hanteren en heeft daardoor een klein voordeel. door Norbert Kleinherenbrink ZOETERMEER - Zelfs na de moker slag die Italië in Zoetermeer aan het Nederlands Daviscupteam uit deelde, durfde captain Jan Sieme- rink nog hardop te dromen van de wereldgroep. „Daarin willen we structureel gaan spelen. En dat gaat ook gebeuren", sprak de voor malige toptennisser zaterdag klare taal in het SilverDome. De uitspraak van Siemerink kwam op een vreemd moment. Zijn ploeg was net door Italië in het dubbelspel op een beslissende 3-0- achterstand gezet, na de nederla gen op vrijdag van kopman Thie- door Roeland van Vliet TUNIS - Judoka Elisabeth Wille- boordse, afkomstig uit Middel burg, heeft: zaterdag in Tunesië zil ver gewonnen op de Grand Prix van Tunis. In de eindstrijd van de klasse -63 kilo verloor ze op ippon van de Duitse Claudia Malzahn. Van haar had de Zeeuwse nooit eerder verloren. Met haar tweede plaats is Wille- boordse, die twee weken geleden in Wenen voor de tweede keer Eu ropees kampioene werd, goed aan het olympisch kwalificatietraject begonnen. Het Afrikaanse toer nooi was de eerste gelegenheid om punten te verzamelen voor plaatsing voor de Spelen van 2012. Uiteindelijk kwalificeren de beste veertien vrouwen op de geschoon- BERLIJN De Keniaanse atleten Sammy Kos gei en Mary Keitany hebben giste ren in Berlijn het wereldrecord op de 25 kilometer verbeterd. Kosgei liep een tijd van 1.11.50 en bleef daarmee onder de oude toptijd van 1.12.45 van zijn landgenoot Paul Kosgei uit 2004. Ook de Keniaan Gilbert Kirwa kwam met 1.11.58 uit onder het oude record. Keitnay arri veerde in een tijd van 1.19.53. De wereldkampioene op de halve ma rathon bleef hiermee ruim onder de tijd van de Japanse Mizuki Noguchi uit 2005:1.22.13. AGUEDA Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft zich gisteren tijdens de Grote Prijs van Portugal weer van voren laten zien. De pas vijftienjarige Nederlan der eindigde in de MX2-klasse als tweede, achter de ongenaakbare Fransman Marvin Musquin. De we reldkampioen won op het circuit van Agueda beide manches. Herlings (KTM) kwam bij de eerste manche als derde over de streep. In de tweede manche kon niemand in het spoor van de Fransman blij ven. Herlings finishte acht secon den na Musquin. mo de Bakker en Robin Haase in het enkelspel. Gisteren pakte Haase in de laatste partij tegen Daniele Bracciale (7-6 7-5) nog een winstpunt, nadat eerder Igor Sijs- ling tegen Paolo Lorenzi onderuit was gegaan (4-6 3-6). De ontnuch terende eindstand: 1-4. „Toch blijf ik in de wereldgroep geloven", be toogde Siemerink. „We hebben een jonge ploeg die nog veel kan T en moet leren. Deze nederlaag te gen Italië hoort erbij. Dat is top sport." Door de pijnlijke nederlaag moet Nederland in juli naar Wit-Rusland om de plaats in groep 1 van de Europees/Afrikaan se zone veilig te stellen. de wereldranglijst zich automa tisch voor Londen. De peildatum is 30 april 2012. Voor de judoka's die buiten de boot vallen, is er dan ook nog een achterdeur. Willeboordse won in Tunis haar eerste drie partijen. Ze versloeg de- Hongaarse Eszter Gaspar, de Fran- qaise Clarisse Agbegnenou en de Sloveense Urska Zolnir. In het duel met de Duitse Claudia Malza hn, die in de halve eindstrijd te sterk was geweest voor de Anicka van Emden, lag ze na twee minu ten en 53 seconden op haar rug. Voor Willeboordse was het de 23e keer dat ze een medaille veroverde op een wereldbekertoernooi. Ze won acht keer goud, vijf keer zil ver en tien keer brons. Over twee weken doet ze ook mee aan de Grand Prix van Rio de Janeiro. op de topscorerslijst. De Bosniër Edin Dzeko werd topscorer van de Bundesliga, met 22 doelpunten. Met de landstitel snoerde Louis van Gaal de Duitse critici de mond. Het landkampioenschap, de bekerfinale volgende week te gen Werder Bremen, de eindstrijd in de Champions League tegen In- ter op 22 mei. Het zijn glorietijden voor de grootste club van Duits land en in het middelpunt staat de 58-jarige trainer uit Nederland. 'General Sieglos' schreven de ta bloids cynisch, toen Bayern de slechtste competitiestart sinds 43 jaar meemaakte. Nu wordt Van Gaal geprezen in de Duitse media. Hij is een vakman, voor de club een lot uit de loterij. Zijn nieuwste Didier Drogba viert zijn derde van vier goals tegen Wigan. Met 29 goals werd de Ivoriaan topscorer van de Premier League. foto Gerry Penny

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77