karwei Demanet wordt in Nijkerk op zijn wenken bediend Nieuwdorp slaat toe in blessuretijd 39 Spui trekt aan langste eind in beslissingsduel 'Sliedrecht speelde met veel bewegende mensen. Dat was lastig voor ons. En de wedstrijd duurde voor ons ook net iets te lang.' maandag 10 mei 2010 Duiveiand-verdediger Albert Verhoek door Klaas Verspoor SLIEDRECHT - In de 85e minuut van het promotieduel tussen Slied recht en Duiveland vermeldde het scorebord nog een 2-2-stand. Hoe anders was de situatie luttele mi nuten later, toen Sliedrecht door weifelachtig verdedigen aan Oos- terlandse kant nog twee keer ge scoord had. De eerste klasse van het zaterdag voetbal is ver weg voor Duiveland en de gezichten stonden dan ook op onweer. Hoe kon dit gebeuren? Een fraai resultaat verdween als sneeuw voor de zon. Duiveland wacht nu tijdens de return op za terdag 15 mei een helse klus. De ploeg moet met twee goals ver schil winnen om in elk geval nog strafschoppen af te dwingen. Teleurstelling overheerste dan ook bij trainer Henk Schouten. „Bij een 2-2-stand moet je het met nog zeven minuten te gaan gewoon op het gemakje uitspelen. Maar in plaats daarvan verspelen we het. Bij de derde goal nemen wij een vrije trap die we zomaar inleve ren! En ook aan de vierde goal ging een persoonlijke fout vooraf" Aanvoerder Ronald Zwager sloot zich bij zijn trainer aan. „Dit is ge woon 'eigen schuld, dikke bult.' Een uitslag van 2-2 was dan mis schien niet terecht, maar het was voor ons wel een mooi resultaat ge weest." Wilmar van der Sande, aangever bij de twee Oosterlandse goals, kon ook niet om het verdedi gend falen heen. „Het is het ver haal van het jaar. Als je ziet hoe wij dit weer weggeven. We kun nen zo kort genieten van een voor sprong." Het vasthouden van de 1-2 duurde zaterdag negen minu ten. Het had ook bijna een uur ge duurd voordat die voorsprong er kwam. Na een rustige openingsfa se trok Sliedrecht, met Göksel (^a- kir, Hakan Tokul en Kevin de Leur in de hoofdrol, het initiatief naar zich toe. Doelman René Zwart hield Duiveland twee keer op de been, maar in de 25e minuut moest hij passen op een kopbal van Qakir. In de 34e minuut leek Ronald Zwager op weg naar de 1-1, maar zijn inzet ging rakelings langs de paal. Vlak voor rust hield Albert Verhoek (Jakir van een tweede treffer af In de 51e minuut miste Umut Ta- ka<; van dicht bij een kans op de 2-0, waarna Duiveland opveerde. Eerst kopte de licht geblesseerde Dennie le Comte een voorzet van Van der Sande binnen en even la ter bleef Ronald Zwager na een scherpe counter op aangeven van Van der Sande uiterst koel. Met een prachtige volley schoot (Jakir Sliedrecht negen minuten later naar de 2-2 en in de 72e minuut trof hij de lat. Vlak voor tijd trok de thuisploeg de wedstrijd toch nog naar zich toe. Zwart kreeg een inzet van Timo van de Want niet onder controle én de geloste bal werd door Qakir binnengewerkt. Eén minuut in blessuretijd scoor de invaller Roy Leeuwestein ook nog de 4-2. Ik ben blij met dit re sultaat, maar het geeft nog geen en kele garantie. Duiveland is een goe de ploeg met een paar uitstekende spelers. De ploeg móet thuis gaan scoren, maar daar hebben ze ook de mogelijkheden voor", blikte Sliedrecht-coach Aart Goedhart vooruit. Sliedrecht - Duiveland 4-2 (1-0). 25. Göksel Qakir 1-0, 54. Dennie le Com te 1-1, 57. Ronald Zwager 1-2, 66. Göksel Qakir 2-2, 86. Göksel Qakir 3-2, 90+1. Roy Leeuwestein 4-2. Scheidsrechter: B. Wattel (Seroosker- ke). Gele kaart: Marcel Zwager (Duive land) en Roy Leeuwestein (Sliedrecht). Aantal toeschouwers: 385. door Barry van der Hooft NIJKERK - Weet je wat, dacht Gaby Demanet afgelopen week, in de laatste competitiewedstrijd zet ik een aantal van mijn belangrijke spelers naast me op de bank en geef ik anderen een kans. Na 45 minuten voetbal in Nijkerk had de trainer al genoeg gezien. Hoek keek tegen een 3-0-achterstand aan en dus was het tijd om Ferry Alfons en Stijn Mahieu op te laten draven. De ploeg kreeg daardoor een ander gezicht en voor Dema net werd nogmaals duidelijk dat sommige spelers het niveau van de topklasse niet aan zullen kun nen. In de gang bij de kleedkamer beet de Belg na afloop een paar keer op zijn tong. Demanet wilde geen uit spraken doen waar hij later spijt van zou kunnen krijgen. „Deze wedstrijd was vooral belangrijk vanuit de gedachte dat wij door willen selecteren", zei hij wel. En: „Sommige jongens kregen van daag een kans, maar hebben daar niets mee gedaan. In de laatste tien minuten voor rust speelden we met twee man minder..." Namen wilde de trainer niet noe men, maar het was geen toeval dat Chakir Lmaknafi en Musaba Sele- mani al na 45 minuten plaats moesten maken voor twee spelers die het elftal wél beter maken. De lichtvoetige Lmaknafi kwam tegen de fysiek sterke thuisploeg nauwe lijks in het stuk voor. Linkshalf Se- lemani liet zich vlak voor rust twee keer in de luren leggen met steekballen die je al een tijdje aan zag komen. Stefan Fredriksen, de snelle rechtermiddenvelder van Sparta Nijkerk, werkte eerst met buitenkant rechts de 2-0 achter Lie ven de Veirman en bood Niels Vlugt even later een niet te missen kans: 3-0. Hoek leek het seizoen daardoor met een genante wedstrijd af te sluiten, maar liet in de tweede helft zien waarom het naar de top klasse promoveert. Met Alfons - die na vijf minuten meteen de 3-1 binnenschoot - en Mahieu binnen Hoek-middenvelder Ferry Alfons houdt Niels Vlugt, die twee keer scoorde voor Sparta Nijkerk, van zich af. foto Geert van Tol de lijnen was Hoek gelijkwaardig en in sommige fasen gewoonweg beter dan Sparta Nijkerk. Josimar Pattinama, ook invaller, verzuim de na 67 minuten de 3-2 binnen te koppen, Koen Versyp raakte daar na de lat en Hoessein Bouzambou tikte de rebound naast. De thuis ploeg had zichtbaar moeite met de weerstand van Hoek. Het scoorde echter nog wel een keer, omdat een voorzet van Vlugt via de voet van Tim Mechelinck over keeper De Veirman zeilde (4-1). Hoek sloot de competitie daardoor af met een ruime nederlaag. Daar baalde Demanet van, maar het duel had hem tegelijkertijd ook weer een stuk wijzer gemaakt. De komende weken wil hij in samen spraak met de technische commis sie knopen doorhakken. Ook in dat opzicht wilde hij nog geen na men noemen, maar dat enkele spe lers moeten vertrekken bij Hoek lijkt duidelijk. Wat gebeurt er bijvoorbeeld met Gideon Imagbudu, de ervaren Afri kaan? „Daar gaan we deze week ook over praten", zei Demanet. Voor Lmaknafi lijkt net als voor Tim Faassen en Remco Felius geen ruimte meer bij de topklassen En hoe zit het met Thomas Ragut, die vrijdag in het huwelijk trad, van Demanet een vrije dag kreeg, ver rassend genoeg toch meereisde naar Nijkerk, maar negentig minu ten op de bank moest blijven zit ten? Demanet: „Thomas was niet helemaal fit na zijn feest. En ik mag er maar drie wisselen hè." Wie er ook vertrekken; de zoek tocht naar een topspits wordt voortgezet. Zo'n speler heeft Hoek ook nodig, want de treffer van Al fons was zaterdag pas de 38e van deze competitie. Het is een magere score, die vanwege de sterke defen sie (slechts 29 tegendoelpunten) succes heeft opgeleverd. De drie ploegen die Hoek komend seizoen weer tegenkomt in de topklasse waren veel productiever. Kam pioen IJsselmeervogels scoorde 64 keer, nummer drie Spakenburg maakte er 62. Sparta Nijkerk, dat als tweede eindigde, bracht het eindtotaal tegen Hoek op 69 doel punten. door René van Stee NIEUWDORP - Iedereen had zich al verzoend met een 1-1-gelijkspel. Totdat Janick van As en Pascal Gaakeer het in de blessuretijd op hun heupen kregen. Het duo be zorgde Nieuwdorp zaterdagmid dag in het nacompetitieduel met Klundert alsnog een 3-1-overwin- ning. Met de return in West-Bra bant voor de boeg deed de Beve- landse formatie goede zaken in de strijd om promotie naar de twee de klasse. Hoewel zowat om het kwartier ^één van beide opponenten de bo venliggende partij was, speelde tiet vlot combinerende Nieuw- |orp voor de rust het betere voet- jil. Het fysiek sterke en over veel pgte beschikkende Klundert han- jrde vooral de lange bal. |de 1-0 van Frank Oostdijk had Niels Mulder ook de 2-0 op zijn schoen, maar doelman Thierry Ae- rts van Klundert bracht ternauwer nood redding. Slordig uitverdedigen door de thuisploeg leverde tot tweemaal toe grote kansen op voor Ferry Lit- tooy en Joshua Newton. Littooy was op slag van rust trefzeker. Na de rust viel er weinig te genie ten. Nieuwdorp ging mee in het fy sieke spel van Klundert. „Maar dat gebeurde niet bewust", zei uitblin ker Janick van As. „We hadden voor de rust al heel veel gegeven." De beweeglijke Van As was een plaag voor zijn tegenstanders. De twintigjarige aanvallende midden velder was bij alle drie de treffers van de thuisploeg betrokken. Na een listige steekbal van Niels Mul der werkte Van As in 92e minuut alleen voor de keeper koeltjes af Een minuut later verstuurde hij de Niels Mulder van Nieuwdorp (groen shirt) snelt langs een tegenstander. foto Willem Mieras pass waaruit invaller Pascal Gaakeer met een wonderschone lob Nieuwdorp op een 3-1-voor- sprong bracht. Seolto - De Meeuwen 1-1: De eer ste nacompetitiewedstrijd tussen Seolto en De Meeuwen voor pro motie naar de tweede klasse is in een gelijkspel geëindigd. De elf uit Zoutelande kwamen diep in de eerste helft via een vrije trap op voorsprong. Vincenzo Lorello krul de de bal over de verdedigingswal van Seolto: 0-1. Na rust kwam de thuisploeg op gelijke hoogte via een vrije trap van Jaap van Dam. YERSEKE - Bijna een heel seizoen lang verkeerden de in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal debuterende ploegen van Spui en Kruiningen in onzekerheid om trent lijfsbehoud. In een recht streekse confrontatie trok Spui in een beslissingsduel de ingezette eindsprint met succes door. Veli Eryürük werd met een fraaie kop bal matchwinnaar: 0-1. Op het veld van Yerseke was het contrast direct na afloop erg groot. Spui vierde feest met een uitzinni ge aanhang. Kruiningen zat er ver slagen en ontgoocheld bij. Terwijl de terugtredende Spui-trai- ner Chris de Beer op de schouders van zijn spelers een lofzang van spelers en supporters ogenschijn lijk stoïcijns onderging, sloeg de uitgeteld op de grond liggende ver dediger Thomas Paauwe (Kruinin gen) ontredderd met zijn hand op de grond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75