38I SSV krijgt pas laat de geest Duiveland wacht loodzwaar VCK slaat gat met Tholense Boys Van den Dries wijst Wolfaartsdijk de weg NACOMPETITIE Duiveland verspeelt in de slotfase een prima uitgangspositie in de nacompetitie. Het Zeeuwse team gaat in Sliedrecht met 4-2 onderuit. maandag 10 mei 2010 door Michiel Bouwman GOES - En toen had Mitchell van Belzen er genoeg van. Met een wil de trap, gepaard met een flinke krachtterm, peerde hij de bal vlak voor rust naar voren. Het liep niet bij de verdediger van SSV'65 en ei genlijk gold dat voor het hele team. De Goesenaren hadden zich laten overrompelen door Almkerk. Wie de eerste helft van SSV had ge zien, had geen moment de indruk dat de ploeg in de nacompetitie voor promotie speelde. „Het moest nog neergezet worden", oor deelde Mansour Gader na afloop. Daar zat een kern van waarheid in, aangezien de verdediging flink op de schop was gegaan. Zo stond linkspoot Gader rechtsback, speel de Van Belzen voor het eerst sinds lange tijd weer als verdediger en stond good-old Wijbrand Boons tra onder de lat. Hij had de voor keur gekregen boven Rini van de Perk, die vorige week in het verlo ren duel met Duiveland (2-4) geen beste indruk maakte. Almkerk ging fel van start en trof al na vier minuten doel. Goaltjes- dief Mark van Noorloos prikte een voorzet van links bij de eerste paal binnen. „In de rust heb ik gezegd dat ze dichter op hun man moes ten gaan spelen", zei trainer Alexander van Keulen na afloop. „Almkerk zat er bovenop, terwijl wij op één meter afstand stonden. Op basis van de tweede helft ben ik tevreden." Die mening was ook Gader toegedaan. „We hebben on ze koppies niet laten hangen. Op basis van de tweede helft hebben het we goed gedaan." Pas in het laatste kwartier uitte zich dat in kansen. Vijf minuten voor tijd trof SSV doel. Pim Bruins speelde zich met een subtiele voetbeweging vrij en gaf een geplaatste voorzet, waarna Almkerker Patrick Rome- ijn de bal bewust met de hand wegtikte. Rood en een strafschop, oordeelde scheidsrechter Peijnen- burg. Bruins schoot raak. Duiveland speelt voor het tweede achtereenvolgende seizoen om pro motie naar de eerste klasse. door Tom Vennink WOLPHAARTSDIJK - De eerste con frontatie tussen Wolfaartsdijk en Nieuwland in de nacompetitie is door de thuisploeg gewonnen. Hiermee zet de thuisploeg een gro te stap in de richting van de derde klasse. Het talent van Wilfred van den Dries was doorslaggevend voor de overwinning, waar het lange tijd niet naar uit zag. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor Nieuwland. Bin nen een halfuur had Ronnie Mesu voor 0-1 getekend en bestond de tegenstander slechts nog uit tien man. Jarno Waterham werd onterecht bestraft met zijn tweede gele kaart voor een overtreding die door een andere Wolfaartsdijk-speler be gaan was. Nieuwland profiteerde van de arbitrale fout en kwam op 0-2 door opnieuw een treffer van Ronnie Mesu. Erik de Kok scoorde namens Wolf aartsdijk tegen, maar de ploeg kon een derde tegentreffer van Mesu in de eerste helft niet meer voorko men. De thuisploeg ging echter niet bij de pakken neerzitten en gaf plankgas in de tweede helft. Wilfred van den Dries verkleinde met een schot de achterstand tot één doelpunt, die daarna weg werd gewerkt door een eigen doel punt van Steef de Rijke. De gelijkmaker luidde een bloed stollende slotfase in, waarin Wilf red van den Dries zijn cruciale rol in het thuisteam bewees door vlak voor tijd het winnende doelpunt binnen te schieten. De driekamp krijgt volgende week vervolg als Nieuwland bezoek krijgt uit Domburg. door Merlijn van Dierendonck KOUDEKERKE - VCK heeft een goe de eerste slag geslagen in de na competitie om promotie naar de tweede klasse. Door op eigen veld met 3-1 te win nen van Tholense Boys, heeft de ploeg uit Koudekerke een gunstige uitgangspositie om een ronde ver der te komen. De winnaar over de twee duels speelt dan tegen Oostkapelle, de nieuwe ploeg van de huidige VCK-coach Hans de Nooijer. „We zijn tevreden met de 3-1, maar of het genoeg is zal moeten blijken", aldus De Nooijer. VCK, dat al voor het derde opeen volgende jaar in de nacompetitie speelt, kwam goed uit de startblok ken tegen Tholense Boys. In de eerste 25 minuten kreeg de thuis ploeg drie opgelegde kansen, maar de aanvallers van VCK konden de kansen niet omzetten in goals en dus ook geen vroege voorsprong nemen. Tholense Boys begon ma tig en wist aanvallend niet veel te creëren, maar nam toch de leiding. Niels Hopmans kopte in de 39e mi nuut een voorzet vanaf de linker flank knap binnen en liet Joeri Nonnekes, de keeper van VCK kansloos. „We hebben voor rust veel goede kansen gehad. En dan krijgen we de eerste de beste bal tegen", zei De Nooijer na afloop. „Dan krijg je wel een tik." Na de tegengoal was VCK even de weg kwijt, maar in de 45e minuut schoot Erik Goudt vanuit een cor ner van Henk Kesteloo al de 1-1 binnen. Na rust ging VCK op dezelfde voet verder en in de 52e minuut kwam de ploeg op voorsprong via Michiel Ketting. Vier minuten later maakte de club topscorer van VCK, Stefan Wiele- maker, de 3-1 en gooide zo de wed strijd in het slot. Tholense Boys kreeg nog een goede kans om toch nog te scoren, maar Niels Hop mans kopte net naast het Koude- kerkse doel. „Ik vond dat we ze toch wel aardig in bedwang hebben gehouden. Het is jammer dat we niet nog een doelpuntje erbij hebben kunnen prikken, want dat had er zeker nog wel in gezeten", zei De Nooijer. „We hebben weer eens een goede wedstrijd op de mat ge legd." Bij Tholense Boys was er teleurstel ling, maar voor beide ploegen is nog alles mogelijk. „Het waren geen uitgespeelde kansen. Het wa ren drie dode spelmomenten die we tegen kregen. Dat is een zwak te van ons", gaf Paul van Buuren, de trainer van Tholense Boys, na afloop toe. VCK heeft nu een marge van twee doelpunten, waarmee het aan d« return in Tholen begint. I Nooijer: „Volgende week zal bi' ken of die marge voldoende voor ons." Twee spelers van Duiveland zitten een voetballer van Sliedrecht op de huid. foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74