Tholen 20-3-1906 Niet 3e wanKoop, 20 I Kunstwerk vestigt aandacht op dans www.deltaridefortheroses.nl zeeland in de vorige eeuw agenda Zaterdag 12 juni 2010 maandag 10 mei 2010 In de Raadkaart uit de collectie van Hans Lindenbergh gaan we op nieuw in op de festiviteiten rond koninklijke bezoeken in onze provin cie. Onze vraag telkens is: wie staan er op de foto en in welke plaats was de koninklijke familie op bezoek. We zijn ook benieuwd naar anekdo tes. De oplossingen kunnep voor vrijdag verstuurd worden naar de re dactie van de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Inzenden bij voorkeur via e-mail: redactie@pzc.nl Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waardebon. Aan het kleine aantal inge stuurde oplossingen valt af te lezen dat de opgave van vorige week moeilijk was. De kaart betrof hoog bezoek aan Tholen in 1906. Rien Verkerke uit Oost-Souburg: „Volgens mij staan op deze foto koningin Wilhelmina en prins Hendrik, terwijl ze zich (met be geleiders) bevinden op de veer pont op de Eendracht tussen Tho len en Noord-Brabant, dit in 1906. Op de achtergrond zie je Tholen met op de voorgrond een hoog aars. Ik bezit een ansichtkaart die erg veel op de uwe lijkt, alleen is die genomen vlak bij de Thoolse wal. Die kaart heeft als opschrift: 'H.M.Koningin Wilhelmina en Z.K.H.Prins Hendrik bezoeken de door Watersnood geteisterde stre ken in Zeeland. Overzetting met door Willem Nijssen La grande bouffe, de grote vreetpartij. Wat kan er zo boeiend aan zijn om vier mannen zich in de bloei hun leven dood te zien eten? Wat kan de bedoeling zijn van de man of vrouw die ons daar naar laat kij ken. (Uit beleefdheid en politieke correctheid heb ik de vrouw toege voegd, in werkelijkheid zijn het tot nog toe alleen mannen die ons die beelden opdringen. Toeval?) Trefwoorden genoeg: anarchie, de cadentie, hedonisme. Surrealisme, allegorie, symboliek. Choqueren, confronteren, relateren. Ik stel mij bij dit soort onverbloem de voorstellingen altijd een oud da metje en een bejaard heertje voor. En natuurlijk zitten die er ook, in de bijna uitverkochte zaal, méér zelfs dan er jongeren aanwezig zijn. Met de handen gevouwen in de schoot zitten ze klaar, bij het ap plaus zijn ze er nóg. Wat ging er door hun hoofd? Wat ging er ei genlijk door mijn hoofd? In dit soort voorstellingen ben ik een gluurder. Ik stel mij bij voor baat niet open voor de mogelijk heid om 'deelnemer' (d.i. meege sleept) te worden. Dat is vanwege de voorkennis. Ik ga zelden meer zonder voorkennis naar de schouwburg. Maar ik laat me nog wel altijd heel graag ompraten, liefst aan het begin natuurlijk. Door een personage (eerste woor- Eten tot je er bij neervalt. den, eerste stappen zijn belang rijk), door een situatie (geen ellen lange uitleg), door een pakkend sfeerbeeld, een overrompelend in cident. Ze doen hun best, in 'La grande bouffe'. Een intrigerende opening (sfeer, situatie) met twee mannen die voor dood onder een soort lijk zak worden gelegd (en toch weer de veerpont bij Tholen, 20 Maart 1906.' Tholen zelf behoorde overi gens niet tot de getroffen streken'. Dat was wel het geval met Oud-Vossemeer, waar slachtoffers te betreuren waren." Peter de Rooij uit Vertheuil (F) meldt: Belangrijke aanknopings punten waren voor mij de kerken op de achtergrond, Links de rooms-katholieke en rechts de Ne derlandse hervormde kerk. Terneuzenaar Daan Tollenaar meldt wie er in de boot zitten: „Koningin Wilhelmina prins Hen drik en de burgemeester van Tho len M. G. van Stapele. Uiterst links waarschijnlijk een hofdame van de koningin en rechts de veerman. De waardebonnen gaan naar D. van Steen bergen (Oostburg), B. Verijzer (Kruinin- gen) en Rien Verkerke (Oost-Souburg) MIDDELBURG - Julia van der Putten (16) uit Axel en Simone de Pooter (15) uit Terneuzen ontwierpen een kunstwerk, dat bij de ingang van theaters komt te staan, als er een dansvoorstelling is. De twee leerlingen van het Zelden- rust-Steelant College in Terneuzen wonnen een ontwerpwedstrijd, die was uitgezet onder Zeeuwse jongeren door Danzee (de Zeeuw se danskoepel) en Scoop, om meer aandacht te vestigen op dansvoor stellingen. De Middelburgse wethouder Ed de Graaf onthulde het kunstwerk gisteravond in het Mobiel Dans huis in Middelburg. De twee scholieren ontwierpen een grote hand van plexiglas, die een danser vasthoudt. Als prijs voor hun ontwerp kregen ze eer der een dansvoorstelling in de klas cadeau. Studenten van het Tech niek en Design College van het ROC Zeeland maakten van het winnende ontwerp' een kunst werk. De hand staat nog tot en met mor gen bij het Mobiele Danshuis. MSBBIIiSilBH M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik op weg naar Oud-Vosmeer. Overzetting met de Veerpont te Tholen. 20 Maart 1906. Meer agendanieuws en de volledige filmagenda op de website van deze krant. OP PAD Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Vlissingen 4 Familiedag i.v.m. doorkomst Giro. Behen digheidstest voor kinderen op uiteenlo pende soorten fietsen op Bellamypark, Vanaf 13.00 uur strandsportactiviteiten op badstrand. Oranjemolen draait en is versierd met roze vlaggetjes, 's Avonds openluchtbioscoop op Bellamypark. FILMS GOES Merral, Clash of the Titans: 20.00 uur; De Ge lukkige Huisvrouw: 20.00 uur; Dear Jo hn: 20.00 uur; Kick Ass: 20.00 uur; Hoe tem je een draak: 13.45 uur; Nanny McPhee 2 (NL): 13.45 uur; Planet 51 (NL): 13.45 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Marcello, Marcello: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Das Weisse Band: 20.00 uur. TERNEUZEN View, De Gelukkige Huisvrouw: 20.15 uur; Kick Ass: 20.15 uur; Clash of the Ti tans: 20.15 uur; Planet 51:14.30 uur; Wickie de Viking; 14.30 uur; Hoe tem je een draak (3D): 14.30 uur. VLISSINGEN CineCity, Wickie de Viking: 14.00 uur; Sneak; 22.00 uur; Alice in Wonderland (3D): 16.15 en 19.15 uur; Clash of the Titans; 16.30 en 19.15 uur; Date Night: 14.00, 16.15, 19.15 en 22.00 uur; De Gelukki ge Huisvrouw: 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur; Dear John: 16.30 uur; Green Zone: 16.15,19.00 en 21.45 uur; Hoe tem je een draak (3D): 13.45 uur; I Love you Phillip Morris: 21.45 uur; Iron Man 2: 13.30, 16.15,19.00 en 21.45 uur. Inschrijven: f ten behoeve van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72