sport 145 ÉM Tiola delft onderspit in Zeeuwse derby tegen titelkandidaat MLTC Treffers vliegen BKC en Zaamslag om de oren De Schelde is de beste van Zeeland Stefan Hage wint met overmacht Van Meurs maakt haar derde strandcross in Zoutelande vijftigste doelpunt maandag 10 mei 2010 Marco van Reeuwijk (nummer 10) loopt zich vrij zodat Marjolein Verpoorte hem kan aanspelen. foto Mark Neelemans door Henk van de Voorde IJZENDIJKE - In de vierde klasse van de landelijke mixedtenniscompeti- tie verloor Tiola thuis in IJzendijke de Zeeuwse derby met 6-2 van MLTC uit Middelburg. Op zich geen slecht resultaat voor de West-Zeeuws-Vlamingen tegen een van de titelkandidaten, maar er had meer ingezeten. Zo verstapte Sophie de Schepper uit Vogelwaarde zich, bij een 4-3-voorsprong op eigen service in de eerste set, tegen de uit Ovezan- de afkomstige Jeantien van den Dries. De Schepper hervatte na een blessurebehandeling van zo'n tien minuten (en met een flink ei op de enkel) haar partij, maar de angel was er uit. De Tiola-speelster moet het van vastheid en beweeg lijkheid hebben en kon niet goed meer aanzetten. Van den Dries ze gevierde met 6-4 7-5. In de tweede partij was Daisy Boogaard duidelijk te sterk voor de Middelburgse Ingrid Weegels: 6-1 6-2. Laatstgenoemde kon haar geliefde spelletje van vertragen en dropshots niet uitvoeren tegen de door Henk van de Voorde VLISSINGEN - Via een royale 6-o-ze- ge op titelverdediger Drive uit Sas van Gent is De Schelde kampioen van Zeeland geworden in de dis- trictstenniscompetitie. Sterke man Jurjen Mooibroek (34 inmiddels) stond Donovan Black- man alleen het redden van de eer toe: 6-1 6-0. Mooibroek tennist zeer tactisch en is zo vast als een huis. Rogier van Housselt won dankzij een sterke forehand van Duncan Blackman: 6-4 6-3. In de derde partij won Dimitri Ka- ijser 'slechts' met 6-4 6-2 van 5-speler Wesley Raemdonck. In het eerste dubbel klopten Jurjen Mooibroek en Michel Kokelaar met twee keer 6-1 de gebroeders IJzendijkse. Boogaard: „Eigenlijk lukte alles bij mij vandaag. Ik stond lekker ontspannen en aan vallend vanaf de baseline te tennis sen. Ingrid Weegels wilde wel ver tragen, maar dat lukte niet omdat ik meestal goed diep sloeg." In de eerste mannenenkel kwam Dennie Cappendijk er niet aan te pas tegen Dimitri van Hoof: 0-6 2-6. De MLTC'er was zeer vast en kon alles wat hij probeerde omzet ten in resultaat. Louis Nijsten van Tiola maakte tegen Stijn Sprink- huizen de partij, maar strandde in beide sets in het zicht van de ha ven: 5-7 4-6. In het vrouwendubbel waren Jean tien van den Dries en Ingrid Weeg els veel te sterk voor Sophie de Schepper en Imre van Overloop: 0-6 2-6. In het mannendubbel wa ren Cappendijk en Nijsten prima op dreef tegen Sprinkhuysen /Raymond Barten. In de eerste set werd het zelfs 6-1 voor de Zeeuws- Vlamingen. Het MLTC-duo kwam sterk terug en nam in de tweede set een 4-1-voorsprong. Maar Cap pendijk en Nijsten herpakten zich zelf en wonnen de set, met dank Blackman. De vierde single en het tweede dubbel gingen niet door omdat Drive slechts met drie man aantrad. De Schelde heeft inmiddels 27 pun ten, zes meer dan nummer twee Animo. Doordat het onderlinge re sultaat in het voordeel van De Vlis- singers was, mocht met nog een duel voor de boeg, de champagne al ontkurkt worden. Animo liet in Terneuzen namelijk twee punten liggen tegen het hoofdstedelijke MLTC. In Cadzand speelde Asoc zich in veiligheid na een fraaie 5-1-zege op DOS, de andere tennisclub uit Vlissingen. Stichelbaut, Jan-Maar ten van de Vrie (drie sets) en Björn Wielakker versloegen respec tievelijk Ronald van der Male, Art- aan goed volleerwerk, met 6-4. In de eerste mixed moesten Boog aard en Cappendijk de zege met 6-3 6-1 aan Weegels/Van Hoof la ten. In de tweede mixed stonden Van Overloop en Nijsten tegen Van den Dries/Barten in de eerste set lange tijd voor. Op 4-3 verloor Imre van Overloop echter zijn ser vice, wat het keerpunt in de partij zou inluiden: 4-6 1-6. In de landelijke derde klasse voor mannen staat De Boskreek al met één been in de tweede klasse. Nummer twee Etten werd in Bres- kens met 5-1 verslagen. Koewach tenaar Ruud Martens stond oppo nent Van den Nagel zelfs geen en kele game toe: 6-0 6-0. Captain Pierre van Hyfte had het heel wat lastiger om Jean-Pierre Schalken te bedwingen. De Belg won uiteinde lijk wel: 4-6 6-2 7-5. Rowin Taze- laar boekte een prima zege met 6-4 6-3 op Bosmans. Invaller John de Waele startte sterk tegen San- der van Zundert en pakte de ope ningsset met 6-2. De Brabander kwam vervolgens beter in zijn spel: 3-6 0-6. Beide dubbels gingen in straight sets naar De Boskreek. hur Siereveld en Ernst-Dick Mey- jes. Alleen kopman Dimitri Den- dooven ging met 7-5 6-3 onderuit tegen Brian Dijkstra. DOS reist za terdag af naar Sas van Gent voor de confrontatie tegen Drive. De Vlissingers kunnen alleen bij een 5-1-winst het vege lijf nog redden, ten koste van het Sasse team. In de eerste klasse won Game'78 in Terneuzen met 4-2 van Animo 3, terwijl Westerschouwen in Burgh-Haamstede een zelfde resul taat behaalde tegen Smash. De Clingenaren hebben in Sint-Jan steen aan twee punten voldoende voor de titel. In de andere eerste klasse is Vogelvlucht al kampioen. De equipe uit Vogelwaarde reisde met de volle buit terug uit Kloetin- ge waar De Bongerd gastheer was. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Opgeteld kregen de korfballers van Zaamslag en BKC maar liefst veertig tegendoelpun ten te verhapstukken dit weekend. Omgerekend moesten de Zeeuws- Vlamingen dus om de drieënhalve minuut de bal uitnemen na weer een vijandige score. Togo en KVK gaven respectievelijk Zaamslag (7-18) en BKC (22-10) een pak ram mel. Zaamslag-Togo 7-18: De Zeeuws- Vlaamse luwte legde Togo bepaald geen windeieren. Nochtans zon der twee basisheren straften de Goesenaren de (achter)verdedigen- de experimenten van Zaamslag ge nadeloos af Ondanks het ingecal culeerde verlies moest coach Ivan de Herdt er eens diep van zuch ten: „Er viel vandaag wel heel wei nig eer te behalen", overzag hij de spaarzame kansen die Zaamslag wel had, maar waar het uiterst on zuiver mee omsprong. Als dan ook het verdedigende idee, bedoeld om het hoge ritme van Togo te bre ken, verkeerd uitpakt, is de oorwas sing verklaard. Scores Zaamslag: Erwin Verhelst en Debby Carpentier beiden 2, Marco van Reeuwijk, Pjotr Hamelink en Marnix de Bat allen 1. KVK-BKC 22-10: De ploeg uit Ka- pelle schoot er lustig en scherp op los. Vooral in de eerste helft (13-4) overklaste een jeugdig KVK de be zoekers uit Breskens. BKC, met de veertienjarige Giano Kolijn in de basis, kon niet anders dan machte loos afwachten waar de daden drang van KVK ophield. In de tweede 35 minuten slaagde BKC erin om het scoreverloop een stuk draaglijker te houden, maar hield het wel een dramatisch ge voel over aan de twee (naar het zich liet aanzien) zware enkelbles sures van Mirthe Faro en Marti de Vilder. Het gevolg was dat coach Mare Kolijn zichzelf moest inbren gen, naast zijn zoon. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft BKC al een flinke kluif aan het vinden van acht basisspelers. Scores BKC: Marti de Vilder 2, Jan-Wil lem de Croote, Maikel Vergouwe, Mir the Faro, Sandra de Reu, Jolanda Dees, Anne de Koster, Mare Kolijn en Giano Kolijn allen 1. hill—I Mill1 I 'lnllil lil ml i I UW HI IIIII ill I' II IIIII— II HI I U Hill I 'I I HfHI'll 1 nm'TW door Herman Heuvink ZOUTELANDE - Motorcrosser Stefan Hage uit Goes bleek de sterkste tij dens de derde editie van de strand cross in Zoutelande. De finale werd een Zeeuws onderonsje. In de heats die moesten leiden tot deelname aan de finale was Mar tin Stroo uit Oost-Souburg de sterkste. Hij werd op de voet ge volgd door de in Oss woonachtige Deen Tom Larsen en de Zeeuwen Hage, Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg en Kevin Spruijt uit Meliskerke. In de finale nam de Belg Thijs Ver- brugge het voortouw gevolgd door Hage, de Fransman Mare Dar- court, Larsen en Van Kempen. Martin Stroo, één van de favorie ten, was in het tumult van de start onderuit gegaan en passeerde als veertiende. Na de eerste door- Patrick van der Voort is snel weg in de finalerace. komst had Hage zich aan de kop van het veld genesteld met daar achter Larsen, Verbrugge, Van Kempen en Darcourt. In de derde ronde had Hage al een behoorlijk gat weten te slaan naar de rest. Stroo was inmiddels met zeven mijlslaarzen door het veld gestapt en bezette de tweede plaats. In zijn jacht op kopman Hage kwam hij de pechduivel tegen en moest jammerlijk opgeven met een to taal vernield motorblok. Van Kem pen had inmiddels de tweede plaats in handen weten te krijgen door snelstarter Verbrugge te pas seren. Spruijt raakte langzaam maar ze ker op stoom en wist bij het in gaan van de laatste ronde aanslui ting te krijgen bij Verbrugge. Tot groot enthousiasme van zijn sup porters wist hij de derde plaats voor zich op te eisen. Larsen werd vijfde en bleef daarmee nog net in dezelfde ronde als de winnaar. Bij de quads die drie manches re den ging de overwinning naar de achttienjarige Kelly Verbraeken uit Stekene. TERNEUZEN - In de derde van het vrouwenvoetbal sloot Steen het sei zoen af met een 3-6-nederlaag te gen de ongenaakbare nummer één OW'67. In de vijfde klasse eindig de de derby tussen Vogelwaarde en Axel in 0-3. Derde klasse. Steen-OW'67 3-6 (1-3): Hoewel de bezoeksters met slechts tien speelsters aantraden, werd het in een vrij gezapig duel 3-6. Na 45 minuten was het al 1-3. Voor Steen scoorden Arielle Stok en Inge Smet (2x). Vierde klasse. Hontenisse-BSC 2 5-0 (2-0): Hontenisse speelde zich door een afgetekende zege op BSC 2 zo goed als veilig. Fanny Kool opende al in de eerste minuut de score en daarna vergrootte Marjo lein van Raamdonk met twee tref fers de voorsprong naar 3-0. Door Fanny Kool en een eigen doelpunt werd het uiteindelijk 5-0. Vijfde klasse. Vogelwaarde-Axel 0-3 (0-2): Nog voor de rust zorgde Linda van Meurs voor 0-1 en 0-2 en toen Van Meurs na de hervat ting met haar vijftigste seizoens treffer ook nog eens 0-3 deed aan tekenen was de wedstrijd beslist. Hulsterloo-MOC'17 4-1 (1-0): In de afscheidswedstrijd van Katelij- ne Meeusen nam Hulsterloo al vroeg een voorsprong via Maureen van der Steen. Na rust dreven Kate- lijne Meeusen, Danielle Bleijen- berg en Debbie Robbrecht de sco re op naar 4-0. Daarna kon MOC'17 pas tegenscoren. Zaterdagvoetbal. Vijfde klasse. Koewacht-Robur 2-1: Iris Kint opende voor Koewacht de score, maar nog voor de rust kwam de Goese ploeg langszij: 1-1. Na rust bracht Melissa Boonman haar ploeg werd met een fraaie kopbal een stap dichter bij de titel: 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67