441 sport Hontenisse gaat strijdend ten onder Sterke winnaars op achtste editie van duovolleybaltoernooi Sas van Gent Zeven keer goud Van Houwelingen op NK masters BESLISSINGSDUEL Ploeg uit Kloosterzande mist rechtstreekse promotie in wedstrijd tegen Victoria'03. Karakteristiek maandag 10 mei 2010 door Aector Dooms PUTTE - Hontenisse is er gisteren in Putte niet in geslaagd om recht streekse promotie naar de derde klasse af te dwingen. Victoria'03 won op het veld van Grenswach ters met 3-1 het beslissingsduel. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Loos bedankten de spelers van Hontenisse de 180 mee gereisde supporters, terwijl de ploeg uit Oudenbosch het promo tiefeestje midden op het veld vier de. „We hebben verloren van een beter voetballende ploeg. De spe lers hebben er alles aan gedaan. Het seizoen kon al niet meer stuk met die tweede plaats. Maar ja, dan wil je meer", was de eerste reactie van een uiterst reële Honte- nisse-trainer Henk Michels. De oefenmeester erkende dat Vic toria met name voor rust domi neerde. Bij vlagen overklaste Victo ria, dat met een punt achterstand op kampioen Zeelandia Middel burg tweede in de vierde klasse B eindigde, de Zeeuws-Vlamingen. De i-o-voorsprong door Nicky Musters, die profiteerde van een ongelukkig moment in de Honte- nisse-verdediging, was terecht. Hontenisse had het verdedigend moeilijk, problemen met de op bouw, moest het middenveld prijs geven en was aangewezen op de lange bal naar de spitsen Jeroen Verschuren en Tom Rijk. Dat lukte zelden. Op slag van rust kreeg Rijk zowaar de kans op de gelijkmaker, maar zijn inzet werd gekeerd door Victo- ria-doelman Geoffrey Verschuren. „We verzuimden afstand te ne men en hadden het duel in een eerder stadium moeten beslissen", vond Victoria-trainer Peter Keepers, Hij had vooraf informati ingewonnen bij Zeeuwse trainers over de speelwijze van Hontenis se. „We wisten dat ze zouden in zakken en zich zouden richten op de tegenaanval." Die tactiek liet de ploeg uit Kloos terzande na rust varen. Hontenis se speelde de tweede helft domi nanter en onbevangen. De Bra bantse verdediging, het zwakste deel van de ploeg, stond onder druk. Er kwamen mogelijkheden voor Rijk en Pim van Jole. De ge lijkmaker hing in de lucht en die kwam er. Verschuren ging door op een diepe bal. De Victoria-doel- man dook naar de benen van de Hontenisse-aanvaller, die zich ge willig liet vallen. Strafschop beslis te scheidsrechter Loos. Jeroen Maas was daaruit trefzeker: 1-1. Beide trainers waren het er over eens dat de ploeg die de 2-1 zou maken zeer dicht bij de promotie zou zijn. Victoria beschikte over betere individuele spelers. Dat kwam met name tot uitdrukking bij het tweede doelpunt. Uitblinker Fatih Edik snelde voor bij Sam de Theije en bood de inko mende Recep Demirci een niet te missen kans. Hontenisse was aan geslagen. In blessuretijd beging Hontenisse-verdediger Steffen de Weers een overtreding in het straf schopgebied, kreeg daarvoor zijn tweede gele kaart en kon vertrek ken. Marius de Ridder benutte de strafschop. De spandoeken met de teksten 'Geen bal meer te missen door de steun van Hontenisse' en 'Blauw-witte helden' werden opge borgen. Er rest nog de nacompeti- tie. Daarin speelt Hontenisse te gen Kruisland. Hontenisse-Victoria '03 1-3 (0-1). 18. Nicky Musters 0-1, 60. Jeroen Maas (strafschop) 1-1, 79. Recep Demirci 1-2, 92. Marius de Ridder (strafschop) 1-3. Scheidsrechter: J. Loos (Halsteren). Rode kaart: Steffen de Weers (Hontenisse, twee keer geel. Gele kaart: Pim van Jole (Hontenisse), Nicky Mas seurs, Denny Kuistermans, Geof frey Verschuren (Victoria'03). Aan tal toeschouwers: 450. Bijzonder heid: wedstrijd begint zeven minu ten te laat, vanwege afsteken vuur werk aanhangers Victoria '03. De spelers van Hontenisse schreeuwen het uit na de gelijkmaker uit een strafschop van Jeroen Maas (nummer zes). De Oost-Zeeuws-Vlamingen zouden het promotieduel met Victoria'03 met 3-1 verliezen, foto Niels Krebbekx door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - De achtste editie van het duovolleybaltoernooi in Sas van Gent kreeg in alle catego rieën sterke winnaars. Marsha Moeliker en Els Freijser (Morres/Hulst) schreven het toer nooi bij de vrouwen op hun naam. Frank Audenaerd en Christi an Boeije (Voorwaarts) zegevier den bij de mannen. Wouter Eetesonne en Karen Du- prez van de Belgische tweededivi sionist Volley Ass'nee schreven het toernooi bij de gemengde teams op hun naam. Initiatiefnemer Ronny Winne keek op een geslaagd evenement terug, waarin hij door middel van een enquête een tevredenheidson- derzoek had gedaan. „Er zijn teams die de speeltijd een beetje kort vinden", vertelde hij. „Als je vrijdags speelt en 's avonds begint, wordt dat lastig. Dan heb je maar een beperkte tijd, omdat het bij de gemeente vrij moeilijk is om 's nachts de zaal te huren. Ik wil wel bekijken wat we eraan kunnen doen. Als je het toernooi bijvoor beeld 's zaterdags houdt, kun je 's middags al beginnen." Net als voorgaande jaren werd een beroep gedaan op fairplay. Spelers moesten zelf tellen en na afloop de uitslag doorgeven. Marsha Moeliker en Els Freijser wonnen bij de vrouwen alle poule wedstrijden. In de finale trof het duo het Savok-tweetal Evelien Bak ker en Nienke Sterenborg. In een boeiend duel trokken de voormali ge Morres-speelsters met 16-13 aan het langste eind. Zulema Belloso/Marije Snelders (beiden Scheldesport) legden ten koste van Lieke Vergeer/Anke van der Meijden (Savok) beslag op de derde plaats. Christian Boeije en Frank Audenaerd verzekerden zich van de toernooizege door een ster ke reeks in de poule. In de eind strijd werd het verrassend tot de fi nale doorgedrongen Sasse tweetal Gerben de Block/Jeroen Engels met 16-12 verslagen. Joost Lam- merts en Wouter Bonte (De Ster- re) verzekerden zich door winst op André de Koeijer en Jelle Ypma (Voorwaarts) van de derde plaats. De strijd bij de gemengde teams werd gedomineerd door Belgische koppels. Wouter Eetesonne en Ka ren Duprez (Ass'nee) moesten het in de finale opnemen tegen hun landgenoten Evelyn van Hecke en Mathias de Mol. Het Belgisch on deronsje leidde met 16-12 tot winst voor het duo uit Assenede. Lindy de Koeijer/Jouk Hamelink (Voor waarts) werden derde. VOETBAL Breskens. Vierde Esad Osmanovski Memo rial Cup. Uitslagen: Ajax-ADO Den Haag 0-1, Zulte Waregem-Vitesse/AGOW 0-1, Bres- kens-Lokeren 0-4, FC Dender-Cercle Brugge 1-0, Club Brugge-Jong Zeeland 0-1, Ar- senal-Genk 1-1, Lokeren-Zulte Waregem 0-1, ADO Den Haag-Breskens 5-0, Vitesse-Ajax 0-2, Genk-Club Brugge 0-0, Cercle Brugge-Arsenal 0-2, Jong Zeeland-FC Dender 0-0, Zulte Ware- gem-Breskens 1-0, Ajax-Lokeren 2-1, Vites- se-ADO Den Haag 0-1, Club Brugge-Arsenal 1-0, FC Dender-Genk 0-1, Jong Zeeland-Cercle Brugge 2-0, Breskens-Ajax 0-6, Lokeren-Vites- se 0-1, Zulte Waregem-ADO Den Haag 1-1, Genk-Jong Zeeland 1-0, Arsenal-FC Dender 0-1, Club Brugge-Cercle Brugge 1-0, Vites- se-Breskens 7-0, ADO Den Haag-Lokeren 2-1, Ajax-Zulte Waregem 1-0, FC Dender-Club Brugge 1-1, Cercle Brugge-Cenk 1-0, Jong Zee- land-Arsenal 1-1. Om derde plaats: Genk-Ajax 2-0. Finale: Jong Zeeland-ADO Den Haag 0-1. VOLLEYBAL Sas van Gent. Duovolleybaltoernooi. Man nen: 1. Audenaerd/Boeije (Voorwaarts), 2. Engels/De Block (Savok), 3. Lammerts/Bonte (De Sterre). Vrouwen A: 1. Moeliker/Freijser (Morres/Hulst), 2. Bakker/Sterenborg (Savok), 3. Snelders/Belloso (Scheldesport). Vrouwen B: 1. De Koeijer/De Koeijer (Voorwaarts), 2. Zootjes-Simon/De Koeijer (Voorwaarts), 3. Rijckaert/Dieleman (Philippine/Esplanada). Ge mengd A: 1. Eetesonne/Duprez (Ass'nee), 2. Van Hecke/De Mol (Ass'nee/Evoc Ertvelde), 3. De Koeijer/Hamelink (Voorwaarts). Gem. B: 1. Dieleman/De Bruyn (C1000), 2. Poel/Lamijer (Scheldesport), 3. Deij/Deij (Savok). EINDHOVEN - Op het NK voor mas ters in Eindhoven heeft Cees van Houwelingen een verpletterende indruk achtergelaten. De zwem mer en hoofdtrainer van de Schel de uit Terneuzen behaalde zeven keer een eerste plaats en verbrak een aantal kampioenschaprecords. Op de loo meter vrij (56.89) ver brak Van Houwelingen zelfs het nationale leeftijdsrecord (45+). Clubgenoot Kevin Hondsmerk was de beste op de 100 meter vrij (54.01) Die tijd bleek goed genoeg voor een Nederlands mastersre- cord in de categorie 20+. Tommy van Overmeeren (Schelde) was de snelste op de 200 meter school slag. De 100 meter schoolslag bij de veertigjarigen was een prooi voor Jose de Pooter (Schelde). Ron nie Babijn behaalde een tweede plek op de 100 meter vrij in de ca tegorie 40+.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66