klasse worden z sport |43 HVV'24 komt er genadig vanaf Michel Leonhart optimistisch na kleine zege RCS op Groene Ster EBOH kan Terneuzen geen dienst bewijzen 'Fantastisch. Dit is écht de verdienste van het collectief.' maandag 10 mei 2010 Trainer Patrick Boute van Biervliet door Jurgen Naeye VLiSSINGEN - Voorzitter Raymond Ingels kon het amper geloven. Hij koesterde in de bestuurskamer de kampioensschaal alsof het een ets van Rembrandt was. „Deze is mooier dan die van vier jaar gele den", sprak hij. „Vooral omdat nie mand hierop had gerekend." De preses van Biervliet uitte na de 5-1-zege op Zeeland Sport zijn waardering voor trainer Patrick Boute: „Hij heeft het maximale uit deze ploeg gehaald." De trainer ge noot zichtbaar van het succes. Na het behalen van de titel met Aar denburg (2008) vierde Boute zijn tweede kampioenschap als hoofd trainer. Overgoten door champag ne nam hij met beslagen brilgla zen de felicitaties in ontvangst. „Fantastisch. Dit is écht de verdien ste van het collectief. We hebben kwalitatief gezien niet het beste elf tal van de vijfde klasse, maar er staat wel een team dat iets voor el kaar over heeft. En die instelling heeft ons de titel bezorgd." Erik Dieleman deelde de mening van zijn trainer. De jeugdige (20) aanvoerder van Biervliet, die net hersteld was van een enkelblessu re en met pijnstillers aan het duel begon, roemde de effectiviteit van het elftal: „We hebben dit seizoen niet het mooiste voetbal laten zien, dat was weggelegd voor Sluis kil en Zeeland Sport, maar wij wa ren wel de meest effectieve ploeg", aldus Dieleman. Dat Biervliet zeer effectief kan voetballen, demonstreerde het gis teren opnieuw. Topscorer Derek de Booij kreeg vijf kansen, waar van hij er vier verzilverde. De twin tigjarige spits schrok er zelf van: „Ongelooflijk, bijna elk schot was raak. Ik wist zelf ook niet wat me overkwam." door Jack Begijn De bezoekers, gesteund door 125 meegereisde supporters, kenden op sportpark Baskensburg een droomstart. Timon van der Hooft schoot na 55 seconden de 1-0 bin nen. Acht minuten later zorgde De Booij voor 0-2. Zeeland Sport deed iets terug via Sjimmie Kort (1-2), waarna de thuisploeg fel aan drong. Goed keeperswerk van doel man Mark van Kouteren voor kwam dat het 2-2 werd, waarna De Booij zijn ploeg naar een com fortabele 1-3-ruststand schoot. Na de hervatting scoorde de voormali ge speler van Terneuzen 2 nog tweemaal en bracht daardoor zijn seizoenstotaal op 22. Diepste spits Timon van der Hooft kijkt uit naar volgend sei zoen, maar beseft dat de spelers groep zal moeten uitbreiden: „Dit seizoen zijn we vaak teruggeko men na een achterstand. Dat was de kracht van deze vriendenploeg. In de vierde klasse wordt er meer verlangd. Om te overleven, zal er versterking moeten komen." Voorzitter Ingels bevestigde dat de komst van Thomas Leurgans (Aar denburg), Brian de Bruijn (Hoek 2) en Stefan Janse (Terneuzen 2) rond is. Verder heeft de selectie toegezegd te zullen blijven. Bier vliet lijkt klaar voor een rentree in de vierde klasse temeer omdat de vereniging een goede structuur kent en een surplus aan vrijwilli gers heeft. Patrick Boute heeft er het volste vertrouwen in: „Reken maar dat wij ons zullen wapenen om een stabiele vierdeklasser te worden." Zeeland Sport-Biervliet 1-5 (1-3). 1. Timon van der Hooft 0-1, 9. Derek de Booij 0-2, 28. Sjimmie Kort 1-2, 42. De- rek de Booij 1-3, 73. Derek de Booij 1-4, 83. Derek de Booij 1-5. Scheids rechter: P. Maas (Hoofdplaat). Gele kaart: Morgan Goelzer (Biervliet). Aan tal toeschouwers: 200. HULST - HW'24 krijgt het nog knap lastig om een ronde verder te komen in de nacompetitie met als inzet promotie naar de tweede klasse van het zondagvoetbal. Te gen Madese Boys maakte de forma tie van trainer Erik Brems gisteren geen schijn van kans. De Hulsten aren verloren met 1-0. Met die uit slag mocht de thuisploeg de han den dichtknijpen, want de Braban ders lieten twee strafschoppen on benut. HW'24 maakte een uitgebluste in druk en kwam op alle fronten te kort of een stapje te laat. Trainer Brems wilde in zijn analyse niet zo ver gaan. „Optisch leek dat zo. Vandaag werden wij afgetroefd door de fysieke kracht van de te genstander. We hadden er geen antwoord op. In de duels en fel heid kwamen we er niet aan te pas. We wilden de bal over de grond houden om zo een over wicht te creëren. Daarin hebben we gefaald." Toch moest ook de trainer erken nen dat zijn ploeg nauwelijks kan sen had gekregen. „Omdat we door de spelwijze van de tegen stander zelf te weinig konden brengen. We hebben nu een week de tijd om daar voor de return een antwoord op te vinden." Madese Boys had de ongrijpbare Björn de Bruyn in de gelederen, een boom van een kerel die pas zestien jaar is en de komende tijd een trainingsstage gaat volgen bij Willem II. Hij was bij alle gevaarlij ke en beslissende momenten be trokken en versierde twee straf schoppen. In de eerste helft nadat Robin MacTaggart hem onderuit had gehaald en na de rust toen doelman Tim Siersema op hem na trapte. Nicky den Reyter (inzet ge stopt) en Richard Ramstijn (schot op de lat) faalden vanaf elf meter. De Hulstenaren hielden daardoor hoop op een goede afloop en be gonnen ver vanaf het eigen doel te spelen. Verder dan een afstands schot van Dennis Buijs kwamen ze niet. Bij een doorbraak vijf mi nuten voor tijd werd uitblinker De Bruyn bij een uitbraak van achte ren aangetikt door Dim de Waal, die daarop met rood kon vertrek ken. HW'24 ploeterde en wist het juiste ritme niet te vinden. Duels werden verloren en spelers ston den regelmatig met de armen om hoog uit onbegrip naar de me despelers. De ploeg grossierde in fouten met balverlies tot gevolg. Madese Boys anticipeerde hier op en schakelde elke keer snel over van verdedigen naar aanvallen. De kansen werden echter niet omge zet in doelpunten, een euvel waar mee het ook in de competitie kampte. De thuisploeg wist de snelheid van Jaimy de Visser en Dennis Buijs niet te benutten. Geen enkele keer werd de bal ach ter de verdediging van Madese Boys gelegd, terwijl daar wel de ruimte lag. De Visser en Buijs wer den in de ruimte opgevangen en de aanvoer van een dieptepass op hen werd in een vroeg stadium af gesloten. De vakantie vierende Evert van den Berg werd op het middenveld gemist, terwijl Michal Szczawinski niet zijn stempel op het duel kon drukken. Kort voor tijd kreeg Madese Boys loon naar werken. Uit een hoekschop kopte Richard Ramstijn feilloos binnen. HW24-Madese Boys 0-1 (0-0). 86. Richard Ramstijn 0-1. Scheidsrechter: H. Hofman (Geldermalsen). Gele kaart: Michal Szczawinski (HW'24). Rode kaart: Dim de Waal (HW'24). Aantal toeschouwers: 250. De doelman van Madese Boys heeft de bal voordat HW-aanvaller Dennis Buijs (geel shirt) gevaarlijk kan worden. foto Mark Neelemans door Peter van Kouteren OOST-SOUBURG - De formatie van RCS-trainer Michel Leonhart her pakte zich in het eerste treffen van de nacompetitie in alle opzichten na drie magere resultaten aan het slot van de reguliere competitie. Na nederlagen tegen IFC (3-0), Dongen (5-0) en een doelpuntloos gelijkspel tegen Best Vooruit werd in de tweede helft na het missen van een aantal mogelijkheden weer eens gescoord. Invaller Besar Xhoxhaj werd matchwinnaar, toen hij uit de draai de Limburgse goa lie Patrick Smits van Groene Ster verschalkte: 1-0. Bovendien wer den geen kansen weggegeven. Leonhart noemde het een zakelij ke overwinning, waarop niets viel af te dingen. „Dit is een resultaat dat perspectief biedt", vond hij. Groene Ster, dat zich ten koste van tweedeklasser Wilhelmina'08 voor het derde jaar op rij plaatste voor de finale van de districtsbe ker, begon sterk in Oost-Souburg. Met negen man met een verleden bij Roda ]C en Fortuna Sittard in de gelederen en spits (Diego Jon gen) die bij Go Ahead Eagles on der contract heeft gestaan, moes ten de Limburgers na een paar speldenprikken van de thuisploeg het initiatief uit handen geven. „RCS heeft een goede ploeg", vond trainer Silvio Diliberto, die in het verleden bij Sparta met de afscheidnemende RCS'ers Dennis en Gérard de Nooijer voetbalde. „Een gevaarlijke voorhoede, een middenveld met veel loopvermo gen. Ik ben niet ontevreden. We hebben in de competitie drie keer een ruime voorsprong verspeeld. Het zag er lange tijd naar uit dat we het op 0-0 konden houden. Maar dit is voor ons niet onoverko melijk. Hier kunnen we mee le ven." Uitgerekend in een mindere fase scoorde Besar Xhoxhaj na een vloeiende aanval over rechts. Na dat RCS een paar goede mogelijk heden had laten liggen (Alfaro Pen- tury, Said Bouzambou, Dennis de Nooijer, Joey van der Zweep), vormde de invaller in het hart van de Limburgse defensie een doel treffend eindstation: 1-0. De bezoe kers konden er weinig tegenover stellen. Gérard de Nooijer stichtte met een kopbal op de eigen lat on gewild nog het meeste gevaar voor Groene Ster, dat verder alleen maar vergeefs succes zocht in scho ten van afstand. RCS-Groene Ster 1-0 (0-0). 69. Besar Xhoxhaj 1-0. Scheidsrechter: M.J. Kok (Maastricht). Aantal toeschouwers: 250. DRUNEN - Voor zondag-tweedeklas ser Terneuzen zit het seizoen erop. De Zeeuws-Vlaamse ploeg had nog een kans op deelname aan de nacompetitie, maar zag die giste ren in rook opgaan. EBOH verloor op eigen veld na strafschoppen van EFC. De ploeg uit Eersel pro moveert daardoor naar de eerste klasse, EBOH mag via de nacompe titie proberen alsnog te promove ren. Bij een overwinning van de ploeg uit Dordrecht had Terneu zen de nacompetitie in gemogen. EFC was dan de tegenstander ge weest. Het beslissingsduel op het veld van RKDVC in Drunen werd gis termiddag in de 63e minuut her vat, nadat de ontmoeting woens dag was gestaakt na een been breuk voor de aanvoerder van EFC. Die kreeg voor zijn tackle ook een rode kaart, waardoor de Brabanders gisteren met tien man speelden. Met een man meer wist EBOH nauwelijks een kans te creë ren, ook niet in de twee keer vijf tien minuten verlenging. Vanaf de strafschopstip (5-4) promoveerde EFC naar de eerste klasse. De dalende lijn waarin de voetbal lers van Goes al een tijd verkeren, zette zich gisteren voort in de na competitie. De zondag-tweedeklas ser verloor in Haaren, nabij Oister- wijk, met 2-0 van Nemelaer. Na twintig minuten nam de thuis ploeg het initiatief, wat meteen tot een treffer leidde. Uit een scrimma ge na een vrije trap trof Michael Diepens doel: 1-0. Goes kreeg ook kansen in de eerste helft, maar die waren aan de ploeg niet besteed. Vijf minuten voor tijd verdubbel de Kevin van Kempen de marge in het voordeel van de Brabanders. Hij schoot van twintig meter raak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65