Biervliet wil blijvertje in vierde Groede gaat de nacompetitie in KAMPIOEN Biervliet keert na een jaar terug in de vierde klasse zondag. Na een 5-1-zege op Zeeland Sport pakken de Zeeuws-Vlamingen de titel in vijfde klasse. 42 I Eric Vereecken haalt derde plaats in Goes 't Bierwinkeltje moet een stap terug doen Kansloze missie voor Geslootene Boom Maximaal verlies voor Dallinga/Polka Print Hoogstrate op podium - in koers Zutendaal Het aantal competitiedoelpunten dit seizoen van de Biervlietse topscorer Derek de Booij. Dolle vreugde bij Biervliet na het behalen van de titel in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. Trainer Patrick Boute (staand links) viert het kampioen schap met zijn spelers en de rest van de technische staf. foto Ruben Oreel maandag 10 mei 2010 GOES Wielrenner Eric Vereecken is zater dag op de derde plaats geëindigd in de wielerronde van Goes. De Hul stenaar reed mee bij de ama teurs-A. Hij maakte deel uit van een kopgroep van zes man. De beslissende ontsnapping kwam al vroeg in de wedstrijd tot stand. Daarna volgde demarrage op de marrage. Guus de Graauw uit Wouwse Plantage forceerde de be slissende ontsnapping. Hij haalde de overwinning voor zijn West-Bra- bantse streekgenoot Johan Peemen uit Rijsbergen. TERNEUZEN Na een 2-6-nederlaag tegen De Wellse Vaert zijn de driebanders van 't Bierwinkeltje gedegradeerd uit de derde divisie. De Terneuzen- se formatie had genoeg aan een ge lijkspel, terwijl de bezoekers uit Steenbergen moesten winnen. Fons Baart verloor van Frans Lijm- bach (22-30). Joke Breur zorgde voor evenwicht in het duel na een 30-25-overwinning op René Pijnen. Cees A. Wissel ging vervolgens met 16-35 onderuit tegen Mark Re- ijnders. Cees J. Wissel verloor met 29-35 van Piet van Steen. SAS VAN GENT De driebanders van De Geslootene Boom verloren in de vierde divisie met S-o van Aartsbouw 3. De Sasse formatie moest het doen zonder zijn eerste en tweede man. Rien Sandrini verloor met 15-30 van Wil Aarts, terwijl Benny Vis ser met 11-25 onderuit ging tegen John Konings. Rob Duitemeijer ver loor nipt van Pierre Verpalen (22-25). Datzelfde deed Ben de Waal (18-20 tegen Piet Knobel). De Ge slootene Boom eindigt als vijfde in de competitie, Reynaert als vierde. SLUISKIL Een niet compleet Dallinga/Polka Print verloor in de eerste divisie van het driebanden met 8-0 van BC Capelle uit Capelle aan den IJs- sel. De Sluiskilse formatie zat dicht tegen een puntendeling aan. Berry Dallinga verloor nipt van Hans de Groot (44-45). Jean Paul de Bruijn kwam twee caramboles te kort tegen Peter van Mierlo. Het werd 43-45. Patrick Vasseur verloor ruim van Serg van Gennip (28-45). Tom Vlerick had weinig in te brengen tegen Tom Persijn (21-45). ZUTENDAAL Wielrenner Tonnie Hoogstrate uit Terneuzen is zaterdag bij een inter nationale koers voor ID-renners in het Belgische Zutendaal op de der de plaats geëindigd. Hij moest bijna een ronde toegeven op win naar Sven Megens uit Oud-Gastel. Opvallend was de prestatie van - Dimmy Ivens uit Schoondijke. Ach ter Hoogstrate werd de van oor sprong Belgische coureur vierde in zijn allereerste wedstrijd. Irma van Duyn, ook uit Schoondijke, was de eerste vrouw in deze wedstrijd. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal veroverde Groede de derde periodetitel door een 0-2-zege in de uitwedstrijd te gen Sluis. IJzendijke leidde in de thuiswedstrijd tegen SDO'63 bij de rust al met 3-0, maar schakelde twee tandjes terug toen bleek dat Biervliet in Vlissingen een ruime voorsprong had genomen tegen Zeeland Sport. In de onderste re gionen verrasten Hoofdplaat, Vo gelwaarde en Terhole. Hoofdplaat versloeg Philippine met 1-0, Vogel waarde was met 5-2 te sterk voor Graauw en Terhole wees Sluiskil met 2-1 terug. IJzendijke-SDO'63 3-0 (3-0). In de veronderstelling dat Biervliet het nog moeilijk zou krijgen tegen Zeeland Sport (uit), begon IJzendij ke gedreven aan het duel met SDO'63. Bij de rust leidde de nummer twee al met 3-0 door doelpunten van Adri van Hanegem (twee maal, waarvan eenmaal uit een strafschop) en Martijn Rijckaert. Nadat echter de ruststand van Bier vliet doorgesijpeld was, liet IJzen dijke de teugels vieren. De rust stand werd ook de eindstand. Terhole-Sluiskil 2-1 (0-1). Sluiskil had voor de rust het beste van het spel, maar kon het overwicht uit drukken in niet meer dan één en kel doelpunt van Bas Boerman. Tehole rook na de hervatting zijn kans en drong de bezoekers naar mate de wedstrijd vorderde steeds verder terug. Na een kwartier spe len zorgde Joey Nagelkerke voor de gelijkmaker en in de 76e mi nuut was dezelfde speler ook ver antwoordelijk voor de 2-1. Sluiskil was daarna niet meer bij machte om zich terug te vechten. Hoofdplaat-Philippine t-o (0-0). In de eerste helft had Philippine een licht veldoverwicht, maar Hoofdplaat stond geen tegentref fers toe en knokte zich na de rust zelfs terug in de wedstrijd. Vijf mi nuten voor tijd viel de beslissing. Kevin Burkey schoot de thuisclub naar 1-0 en vierde zijn vertrek naar Hoek daarmee op een uiterst gepaste manier. Sluis-Groede 0-2 (0-0). Het duel tussen Sluis en Groede kon lange tijd alle kanten op, maar na de rust waren de beste kansen aan vankelijk voor de thuisclub. Juist in een fase waarin het wach ten was op een doelpunt van Sluis sloeg Groede toe. Simone Marcoz- zi zorgde in de 70e minuut voor 0-1 en niet veel later profiteerde Bas Casteleijn van de ruimte ach ter de vijandelijke verdediging door de stand naar 0-2 te schieten. Voor Groede was dat voldoende om de derde periodetitel binnen te halen. Hulsterloo-Schoondijke 3-2 (1-0). Hoewel in het duel tussen Hulsterloo en Schoondijke niets meer op het spel stond, duurde het tot de 42e minuut voordat Ken neth Mangnus de score kon ope nen. De 1-0 was de opmaat voor een vermakelijke tweede helft, waarin Schoondijke tot twee keer toe terug kwam maar uiteindelijk met 3-2 ten onder ging. Kenneth Mangnus scoorde na rust nog eens twee keer. Voor Schoon dijke waren Martijn Ruitenburg en Nathan de Feijter de doelpun tenmakers. Vogelwaarde-Graauw 5-2 (1-1). Vogelwaarde sloot de competitie toch nog af met een zege. De 5-2-overwinning op Graauw was ook verdiend. Halverwege het duel was het nog 1-1 door doelpunten van Maikel de Nijs en Dominique de Burger. Daarna scoorde Maikel de Nijs nog eens twee keer. Via 3-2 (Rick de Krijger) en 4-2 (Arno Wauters) werd het uiteindelijk dus 5-2 door Dennis van Passel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64