sluitstuk van Hoek 39 Jong Zeeland verrast met bereiken finale VC Vlissingen mist de mooiste kansen Hoek verzekerd van plek in KNVB-beker Karakteristiek DREWI Hoek komt komend seizoen ook in de KNVB-beker voor profclubs uit. De Zeeuws-Vlaamse club verzuimde zaterdag de derde-periodetitel te pakken, maar neemt net als CVW een extra vrij gekomen piek van IJsselmeervogels in. Als kampioen, periodewinnaar en halve finalist plaatste IJsselmeervogels zich eigenlijk drie keer voor de KNVB-beker. De eerste speelronde is op 24 en 25 augustus. Hoek speelt donderdag nog één oefenduel, thuis tegen Denderleeuw (19.30 uur). maandag 10 mei 2010 «mmmlmsmmmmms m m hi door Barry van der Hooft NIJKERK - Weet je wat, dacht Gaby Demanet afgelopen week, in de laatste competitiewedstrijd zet ik een aantal van mijn belangrijke spelers naast me op de bank en geef ik anderen een kans. Na 45 minuten voetbal in Nijkerk had de trainer al genoeg gezien. Hoek keek tegen een 3-0-achterstand aan en dus was het tijd om Ferry Alfons en Stijn Mahieu op te laten draven. De ploeg kreeg daardoor een ander gezicht en voor Dema net werd nogmaals duidelijk dat sommige spelers het niveau van de topklasse niet aan zullen kun nen. In de gang bij de kleedkamer beet de Belg na afloop een paar keer op zijn tong. Demanet wilde geen uit spraken doen waar hij later spijt van zou kunnen krijgen. „Deze wedstrijd was vooral belangrijk vanuit de gedachte dat wij door willen selecteren", zei hij wel. En: „Sommige jongens kregen van daag een kans, maar hebben daar niets mee gedaan. In de laatste tien minuten voor rust speelden we met twee man minder..." Namen wilde de trainer niet noe men, maar het was geen toeval dat Chakir Lmaknafi en Musaba Sele- mani al na 45 minuten plaats moesten maken voor twee spelers die het elftal wél beter maken. De lichtvoetige Lmaknafi kwam tegen de fysiek sterke thuisploeg nauwe lijks in het stuk voor. Linkshalf Se- lemani liet zich vlak voor rust twee keer in de luren leggen met steekballen die je al een tijdje aan zag komen. Stefan Fredriksen, de snelle rechtermiddenvelder van Sparta Nijkerk, werkte eerst met buitenkant rechts de 2-0 achter Lie ven de Veirman en bood Niels Vlugt even later een niet te missen kans: 3-0. Hoek leek het seizoen daardoor met een genante wedstrijd af te sluiten, maar liet in de tweede helft zien waarom het naar de top klasse promoveert. Met Alfons - die na vijf minuten meteen de 3-1 binnenschoot - en Mahieu binnen de lijnen was Hoek gelijkwaardig en in sommige fasen gewoonweg beter dan Sparta Nijkerk. Josimar Pattinama, ook invaller, verzuim de na 67 minuten de 3-2 binnen te koppen, Koen Versyp raakte daar na de lat en Hoessein Bouzambou tikte de rebound naast. De thuis ploeg had zichtbaar moeite met de weerstand van Hoek. Het scoorde echter nog wel een keer, omdat een voorzet van Vlugt via de voet van Tim Mechelinck over keeper De Veirman zeilde (4-1). Hoek sloot de competitie daardoor af met een ruime nederlaag. Daar baalde Demanet van, maar het duel had hem tegelijkertijd ook weer een stuk wijzer gemaakt. De Sparta Nijkerk-Hoek 4-1 (3-0). 17. Maurice van der Wilt 1 -0, 41 Stefan Fredriksen 2-0, 45+1. Niels Vlugt 3-0, 50. Ferry Alfons 3-1, 76. Niels Vlugt 4-1Scheidsrechter: A.Th. de Witte (Ermelo). Gele kaart: Ivo te Velthuis (Sparta Nij kerk). Aantal toeschouwers: 800. Hoek: Lieven de Veirman; Tim Me chelinck, Geert Bosschaart, Giovan ni Siereveld, Michael Koné; Regilio Pinas (64. Josimar Pattinama), Gide on Imagbudu, Chakir Lmaknafi (46. Ferry Alfons), Musaba Selemani (46. Stijn Mahieu); Koen Versyp en Hoessein Bouzambou. komende weken wil hij in samen spraak met de technische commis sie knopen doorhakken. Ook in dat opzicht wilde hij nog geen na men noemen, maar dat enkele spe- Iers moeten vertrekken bij Hoek lijkt duidelijk. Wat gebeurt er bijvoorbeeld met Gideon Imagbudu, de ervaren Afri kaan? „Daar gaan we deze week ook over praten", zei Demanet. Voor Lmaknafi lijkt net als voor Tim Faassen en Remco Felius geen ruimte meer bij de topklassen En hoe zit het met Thomas Ragut, die vrijdag in het huwelijk trad, van Demanet een vrije dag kreeg, ver rassend genoeg toch meereisde naar Nijkerk, maar negentig minu ten op de bank moest blijven zit ten? Demanet: „Thomas was niet helemaal fit na zijn feest. En ik mag er maar drie wisselen hè." Wie er ook vertrekken; de zoek tocht naar een topspits wordt voortgezet. Zo'n speler heeft Hoek ook nodig, want de treffer van Al fons was zaterdag pas de 38e van deze competitie. Het is een magere score, die vanwege de sterke defen sie (slechts 29 tegendoelpunten) succes heeft opgeleverd. De drie ploegen die Hoek komend seizoen weer tegenkomt in de topklasse waren veel productiever. Kam pioen IJsselmeervogels scoorde 64 keer, nummer drie Spakenburg maakte er 62. Sparta Nijkerk, dat als tweede eindigde, bracht het eindtotaal tegen Hoek op 69 doel punten. Het spitsenduo Van Nij- huis (22)/Maurice van der Wilt (18) maakte samen veertig goals. Dat zijn er twee meer dan de hele selectie van Hoek bij elkaar. „Toch is Sparta Nijkerk geen elftal waar wij van moeten verliezen", vond Demanet. „Na de rust heb ik weer gezien dat wij veel kwaliteit in ons elftal hebben. Voor volgend seizoen moet daar nog wat meer kwaliteit bij." mmmsmmmmimm Tim van Hasselt (midden) duelleert met een speler van ADO Den Haag. Rechts scheidsrechter Esad Osmanovski. foto Mark Neelemans door Aector Dooms BRESKENS - Jong Zeeland bereikte zaterdag verrassend de finale van de vierde Esad Osmanovski Memo rial Cup. Daarin werd met 1-0 ver loren van ADO Den Haag. De pres tatie was er niet minder om. „We waren het kleine broertje van het toernooi. Dit had ik echt niet ver wacht, want dit team heeft nog nooit samen gespeeld", glom Fabi an Wilson van trots met de trofee in zijn hand. De speler van Terneuzen hoorde vrijdagavond dat hij met Tom Jans sen en Jordy van Bremen van zijn trainer Diederik Hiensch vrijaf kreeg. „Een mooi gebaar van Hiensch", vond coach Ad Roovers, die Wilson aanvoerder maakte. Terneuzen, Terneuzense Boys en Aardenburg waren de hofleveran ciers van een Zeeuwse selectie die geen zwakke plekken kende en ge dragen werd door Gert-Jan van Lei den (Dauwendaele), Bart van den Hemel (Aardenburg) en Wilson. In de finale, voor vijfhonderd toe schouwers, bleek ADO Den Haag net iets te sterk, hoewel Jasper Leu- velink (Dauwendaele) een pracht kans kreeg op de gelijkmaker. „Hij was al bezig met het vieren van het doelpunt", zei Roovers, die zijn ploeg complimenteerde „We zaten er doorheen", verzekerde Wilson. Asharaf Artini, vrijge- speeld door Mike van Duin, be zorgde de Haagse ploeg de toer nooizege. „We hebben terecht ge wonnen van een goede tegenstan der. In onze poule waren we al de sterkste", meende coach Dennis den Turk. De ex-prof van AZ'67, De Graafschap en ADO vond het een sterk bezet toernooi. „We wil len graag terugkomen om de beker te verdedigen." Zijn ploeg zat in de gemakkelijkste poule, waarin het afrekende (1-0) met concur rent Ajax Kz, dat om de derde plaats met 2-0 verloor van Racing Genk. In de andere poule was het krachtsverschil gering. Genk, dat Jong Zeeland met 1-0 klopte, speel de het mooiste voetbal. De Bel gische topper struikelde in de laat ste poulewedstrijd verrassend over Cercle Brugge, dat na een vroege voorsprong overeind bleef. Daar door eindigden Club Brugge, Jong Zeeland, FC Dender en Genk allen op acht punten gelijk, maar de Zeeuwse talenten hadden het gun stigste doelsaldo. Wilson: „Je moet ook geluk hebben, want ik vond Genk de beste ploeg." In deze poule speelde Arsenal Soc cer School een ondergeschikte rol. De blikvanger was de coach: Win ston Bogarde. De ex-international was tevreden. „Ik heb de jongens pas één keer kunnen trainen. Je ziet dat ze fysiek tekort komen en slimheid missen. Maar ze hebben het uitstekend gedaan tegen kwali tatief sterke tegenstanders." Bogarde, die als gefortuneerde voetballer zijn loopbaan bij Chel sea anoniem afsloot, wil slagen in het trainersvak. „Ik heb bij Volen- dam en Ajax de jeugd getraind. Ik ben nu door Arsenal gevraagd om talenten te trainen. Het zijn spe lers uit de Randstad, die voor hoofdklassers en eersteklassers uit komen. Ik maak daar een rapport over dat naar Arsenal gaat." Bogarde, ambitieus: „Volgende maand heb ik mijn diploma coach Betaald Voetbal op zak. Ik wil graag in de eredivisie aan de slag." Nog voor de finale verliet de Rot terdammer in zijn BMW het sport complex Baersande. Kevin de Roode en Bert Scheele (nummer 3) vieren het lijfsbehoud van Spui. Thomas Paauwe (2) en invaller Edwin van Houte (links) druipen teleurgesteld af. foto Willem Mieras MAASTRICHT - VC Vlissingen schiep zich gisteren een goede uit gangspositie om de tweede ronde van de nacompetitie te bereiken. De eersteklasser speelde in Maas tricht tegen FC Vinkenslag met 0-0 gelijk. Echt tevreden waren de Vlissingers echter niet. „We heb ben ontzettend veel kansen ge mist", had trainer Ruud Pennings gezien. „Als we met 5-0 gewonnen hadden, was dat niet geflatteerd ge weest. In de eerste vijf minuten misten we drie goede mogelijkhei- den." Het was een vorm van comedy-ca pers dat zich gisteren bij vlagen voor het doel van Vinkenslag af speelde. Verschillende Vlissin- gen-spelers verschenen kansrijk voor het Limburgse doel, maar de bal wilde er niet in. Paal, lat, de keeper, een uitgestoken been of an dere lichaamsdelen verhinderden dat Vlissingen scoorde. „We had den een betere uitgangspositie moeten creëren", vond Pennings. „Vinkenslag miste een paar belang rijke spelers die komende zondag wel meedoen. We krijgen nog een zware dobber. Toch moeten we een ronde verder kunnen komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61