381 sport CC7 ÜJ/ Demanet weer wat wijzer na Uitbundig feest Spui na handhaving HOOFDKLASSE B In het laatste duel in de hoofdklasse gaat Hoek on deruit bij Sparta Nijkerk. De promovendus verliest 000,5 werden er dit seizoen in de na een slappe eerste helft met ruime cijfers4-1. en c (584) werd minder gescoord. SSV'65 kan borst natmaken in Almkerk Göksel <£akir doet Duiveland de das om VCK maakt goede start in nacompetitie Nieuwdorp slaat hard toe in de blessuretijd Sensationeel duel in Wolphaartsdijk maandag 10 mei 2010 hoofdklasse B gemaakt. In A (607) Hoek-middenvelder Ferry Alfons houdt Niels Vlugt, die twee keer scoorde voor Sparta Nijkerk, van zich af. Alfons viel meteen na rust in bij Hoek en maakte vijf minuten later zijn derde treffer van dit seizoen. foto Geert van Tol GOES Hoewel SSV'65 een 1-1-gelijkspel uit het vuur sleepte tegen Alm kerk, zijn de Goesenaren nog lang niet zeker van de volgende ronde van de nacompetitie, waarin een plek in de eerste klasse van het za terdagvoetbal valt te verdienen. Een sterker Almkerk kwam na vier minuten op voorsprong via Mark van Noorloos. Met iets meer preci sie had de score veel hoger kunnen zijn. De thuisploeg herstelde zich na de rust. Dit resulteerde vijf mi nuten voor affluiten in een treffer uit een strafschop van Pim Bruins. SLIEDRECHT In de strijd om de nacompetitie die recht geeft op een plek in de eerste klasse ging Duiveland zaterdag met 4-2 onderuit bij Sliedrecht. Met drie treffers voor Sliedrecht was Göksel (Jakir de plaaggeest van Duiveland. Na een 1-0-rust- stand kwamen de bezoekers via Dennie le Comte en Ronald Zwa ger op voorsprong. Nadat Slied recht gelijkmaakte, sloeg de thuis ploeg in de slotfase nog twee keer toe. Roy Leeuwestein scoorde in blessuretijd de 4-2. KOUDEKERKE VCK maakte zaterdag een goede start in de strijd om promotie naar de tweede klasse. De ploeg uit Kou- dekerke versloeg Tholense Boys met 3-1. Na drie gemiste kansen voor de thuisploeg bracht Niels Hopmans Tholense Boys in de 39e minuut op een o-x-voorsprong. Erik Goudt, Michiel Ketting en Stefan Wielema- ker bogen de score na de rust om in een 3-1-voorsprong voor VCK, waardoor de ploeg de return met vertrouwen tegemoet gaat. NIEUWDORP Nieuwdorp deed goede zaken in de strijd om promotie naar de tweede klasse van het zaterdagvoet bal. De Bevelandse ploeg versloeg Klundert met 3-1. Bij de rust was het 1-1. Frank Oostdijk schoot Nieuwdorp naar een i-o-voorsprong. Ferry Lit- tooy maakte op slag van rust gelijk. Toen iedereen zich had verzoend met een 1-1-eindstand, sloegen Ja- nick van As en Pascal Gaakeer in de blessuretijd nog keihard hard toe namens Nieuwdorp: 3-1. WOLPHAARTSDIJK Wolfaartsdijk heeft de eerste slag in de strijd om promotie naar de derde klasse van het zaterdagvoet bal met 4-3 gewonnen van Nieuw- land. Bij de rust was 1-3 dankzij drie Nieuwlandse treffers van Ron nie Mesu en één keer Erik de Kok namens Wolfaartsdijk. De thuis ploeg speelde toen al met tien man na een uitsluiting van Jarno Water ham. Toch boog Wolfaartsdijk de score nog om via twee treffers van Wilfred van den Dries en een ei gen doelpunt van Steef de Rijke. door Peter van Kouteren YERSEKE - Bijna een heel seizoen lang verkeerden de in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal debuterende ploegen van Spui en Kruiningen in onzekerheid om trent lijfsbehoud. In een recht streekse confrontatie trok Spui in een beslissingsduel de ingezette eindsprint met succes door. Veli Eryürük werd met een fraaie kop bal matchwinnaar: 0-1. Op het veld van Yerseke was het contrast direct na afloop erg groot. Spui vierde feest met een uitzinni ge aanhang. Kruiningen zat er ver slagen en ontgoocheld bij. Terwijl de terugtredende Spui-trainer Chris de Beer op de schouders van zijn spelers een lofzang van selec tie en supporters ogenschijnlijk stoïcijns onderging, sloeg de uitge teld op de grond liggende verdedi ger Thomas Paauwe (Kruiningen) ontredderd met zijn hand op de grond. De opluchting aan Spui- kant was groot, omdat de verwach ting leeft dat de ploeg zich in het tweede jaar verder zal ontwikke len. „We hopen een stabiele der deklasser te kunnen worden", zei Veli Eryürük. „Twee weken gele den hadden we het niet meer in ei gen hand." Niek de Meijer: „In de competitie zijn we twee keer te gen Kruiningen op voorsprong ge komen, waarna ze twee keer zijn teruggekomen. Zo ver wilden we het niet laten komen." Spui vierde de handhaving op de valreep als een kampioenschap. „Het is een lekker gevoel als je in de laatste wedstrijd beslissend kunt zijn", zei Eryürük. „Maar dit was een echte teamprestatie. Krui ningen was gevaarlijk vanaf de zij kanten, maar achterin hebben we niks weggegeven. Dat is een com pliment voor onze verdediging." Kruiningen en Spui hadden elkaar in de competitie in december (1-1) en april (2-2) in evenwicht gehou den. Beide keren hadden de Zeeuws-Vlamingen daarin het ini tiatief genomen. In het beslissende duel in Yerseke kwam Kruiningen sterk uit de startblokken. Onder leiding van aanvoerder Jim my Fens zetten de Bevelanders de lijnen uit. Tot halverwege de eer ste helft werd Spui tot de achter volging gedwongen. „Er zat heel veel druk op", verklaarde de uit blinkende Spui-verdediger Hans Kolbeek het verkrampt ogende spel van de Zeeuws-Vlamingen. „We waren zenuwachtig, maar na twintig minuten hebben we het goed opgepakt." Dat gebeurde na de beslissende treffer van Eryürük. De routinier rondde prima voorbereidend werk van Marc van Minnen aan de twee de paal met een diagonaal geplaats te kopbal doeltreffend af: 0-1. Dat bleek voor rust een morele tik voor Kruiningen, dat moest toe staan dat Spui in de wedstrijd groeide. De Zeeuws-Vlamingen waren slagvaardig in de duels en wonnen in de laatste fase van de eerste helft de slag op het midden veld. Nadat Mare van Minnen kort na de hervatting op de vuisten van doelman Verhage was gestuit, pakte Kruiningen opnieuw het ini tiatief Het leidde tot een omsinge ling van Spui, maar geen uitge speelde kansen. Die waren voor de Zeeuws-Vlamingen. „We hebben het niet goed uitgespeeld", vond Chris de Beer. „Maar dit is wel een heel mooie afsluiting." Kruiningen-Spui 0-1 (0-1). 22. Veli Eryürük 0-1. Scheidsrechter: B. Wirken (Sleeuwijk). Gele kaart: Kevin Beenak ker, Jeff Herwig (beiden Kruiningen), Veli Eryürük, Bert Scheele (beiden Spui). Aantal toeschouwers: 350. »fc- m - H W" 'V-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60