I had er vast al een beetje op gerekend. Ook deze week verlagen we de prijzen. binnenland 15 reiziger opnieuw dwars Beroofde scholieren terug in Nederland Peiling: voorkeur voor WD in regering 2«2.69 Ook voor de prijs naar Albert Heijn. BERGEN - Acht gewapende man nen hebben vrijdag in het noor den van Peru een groep van 23 leerlingen van de Berger Scholen gemeenschap uit Bergen (Noord-Holland) en een aantal be geleiders overvallen. Een 48-jarige Nederlander werd in zijn rechter knie geschoten. Dat heeft een woordvoerder van de school zater dag gemeld. Gisteren arriveerden de leerlingen in Nederland. Volgens rector Elly Kamminga van de Berger Scholengemeenschap zijn de leerlingen inmiddels here nigd met hun ouders. „Bij het weerzien werd hier en daar een traantje geplengd", zei Kamminga. Volgens haar konden de leerlingen direct uit het vliegtuig in een bus stappen, zodat ze niet geconfron teerd hoefden te worden met de media. De negentien scholieren waren in Peru om te helpen met een vrijwil- ligersproject, toen acht gewapende mannen hen beroofden van geld, paspoorten, creditcards, mobiele telefoons en fototoestellen. Er wa ren zes begeleiders mee met de groep. Een van de begeleiders ver zette zich tegen de overvallers en werd door hen in de knie gescho ten. Ook hij is gisteren terugge keerd. De Nederlanders werden overval len toen ze kampeerden in de buurt van de archeologische neder zetting Caral in de provincie Bar ranca, enkele honderden kilome ters ten noorden van de hoofdstad Lima. In eerste instantie werd de groep opgevangen door de Nederlandse ambassade in Peru. Leerlingen en begeleiders van wie het paspoort was gestolen werden voorzien van een nieuw identiteitsbewijs. Het betrof leerlingen tussen de 15 en 18 jaar die zich hadden aange meld voor een bezoek aan een schooltje in Patacancha in Peru dat door de BSG is geadopteerd. De kinderen hadden in de weken voorafgaand aan het bezoek geld ingezameld voor de Peruaanse school. „Iedereen is erg geschrokken", ver telt rector Kamminga. „Maar er is geen paniek geweest. De groep heeft de klap erg goed opgevan gen." maandag 10 mei 2010 ronde vanuit België naar Italië vlie gen, waar woensdag verder wordt gefietst. Mogelijk moeten de ren ners de 1.200 kilometer lange tocht nu per bus afleggen. De organisatoren van het filmfesti val in Cannes, dat woensdag be gint, zweten ook peentjes. Duizen den filmsterren, producenten en journalisten reizen de komende da gen af naar de Cote d'Azur. De vrees bestaat dat de aswolk ook hier het luchtverkeer zal hinderen. Het einde van de uitbarsting is nog niet in zicht, verwachten vul- kanologen. Volgens Elske de Zeeuw-Van Dalf- sen, werkzaam op het Institute de Physique du Globe in Parijs, moe ten luchtvaartmaatschappijen zelfs rekening houden met langdurige problemen. „Verstoring van vliegverkeer is af hankelijk van de hoogte van de as- kolom, het percentage as in de ko lom en de wind. De askolom die nu het vliegverkeer verstoort, is overigens al minder geconcen treerd dan in april." Volgens de vulkanologe is het bij zonder dat een vulkaan maanden aan één stuk as uitbraakt. „De explosieve fase van uitbarstin gen die gepaard gaan met aswol- ken duurt meestal enkele dagen tot weken." De aswolk van de IJslandse vul kaan heeft luchtvaartmaatschappij KLM inmiddels al bijna 70 mil joen euro gekost. Dat zei KLM-topman Peter Hart man gisteren. „De financiële crisis is een veelkop pig monster, de aswolk is een hard nekkig kwaad." De rekening voor KLM is opgelo pen tot 68 miljoen euro. „Dat is in clusief de kosten van bijvoorbeeld de testvluchten en het gemis aan inkomsten", zegt Hartman. Voor een belangrijk deel zitten er ook kosten in voor de opvang van gestrande reizigers. Die rekening zal nog verder oplopen. DEN HAAG - Zowel linkse als recht se kiezers zien na de verkiezingen van 9 juni het liefst een regerings combinatie ontstaan waaraan in ie der geval de WD deelneemt. De li berale partij kan op het breedste draagvlak rekenen bij de stemmers als het aankomt op de bezetting van het regeringspluche. Dat bleek gisteren uit een tussen balans van opiniepeiler Maurice de Hond. Hij deed onderzoek naar de gewenste regeringscoalities en partijen die de kiezers wel of niet in de regering wensen. Als kiezers de keuze krijgen tussen een linkse combinatie (met Christenunie) of een combinatie met PvdA en WD erin, dan kie zen van de linkse kiezers alleen de SP-kiezers voor een linkse combi natie. Aanhangers van PvdA, D66 en GroenLinks hebben dan toch liever de combinatie met de PvdA en WD erin. In de peilingen zijn PvdA en WD in de afgelopen twee maanden flink gestegen. „Hierdoor zijn we nu weer in een situatie beland waarbij een rege ringscoalitie met drie partijen mo gelijk is", concludeert De Hond. Kiezers van de WD hebben een voorkeur voor de combinatie WD/CDA/PW. CDA-aanhangers willen liever de combinatie WD/CDA/ChristenUnie/ D66. Tweederde van de stemmers op het CDA pruimt de PW niet in de regering. Bij de WD-kiezers is dat 40 procent. Zaterdag werd bekend dat als het aan D66-leider Alexander Pech- told ligt, voortaan gelijkgezinde partijen al vóór de Tweede Kamer verkiezingen op 9 juni een ak koord sluiten om aan de kiezer dui delijk te maken welke coalitie hun voorkeur heeft. langverwachte implosie kwam nét len en terwijl door de speakers The vlakte. In minder dan drie tellen iets eerder dan verwacht. Nog voor- Final Countdown nog over het ter- ging de complete oude beeldbuizen- dat het massaal toegestroomde pu- rein schalde, ging met een enorme fabriek onderuit, bliek van 10 tot 0 had kunnen aftel- dreun het Philips-gebouw tegen de foto Robin Utrecht/ANP 7W"imir7i lulliilflll llllli IIUIIIBIllir mi Nil MMIIHil III l IIIIhMIMI Illllll IIIIMIHil Ibl^Tliiir Elvive Cremespoeling Bijv, Color-vive Flacon 200 ml Palmolive Cremespoeling Flacon 400 ml Pantene Conditioner Bijv. Klassiek Flacon 250 ml 3^375 Herbal Essences Conditioner Bijv. Uplifting volume Flacon 250 ml Andrélon Cremespoeling Bijv. Zomerblond Flacon 300 mi Deze week een selectie van prijsverlagingen uit ons assortiment persoonlijke verzorging Kijk in de winkel of op ah.nl/prijspeil voor nog veel meer prijsverlagingen. Wijzigingen en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5