Axelsestraatfeesten 0 181 Plan voor slaaphuisjes op Z-Vlaamse strand Lintje voor De Vrieze Molens staan er nog steeds goed bij Roze Modelbouwweekeinde op De Braakman Rommelmarkt op veld van voetbalvereniging almanak DRUKTE Ondanks druilerig weer schuifelden veel mensen langs kramen Deel Lievenspolder verkeersveiliger Portefeuille gestolen vanuit raam woning www.pzc.nl maandag 10 mei 2010 door Frank van Cooten SLUIS - Wout den Doelder uit Ter- neuzen wil via zijn nieuwe organi satie De Strandslaper graag strand- slaaphuisjes aan de Zeeuws-Vlaam- se kust realiseren. Den Doelder vindt het vreemd dat in de ge meente Sluis, de strandgemeente bij uitstek, juist op dit punt een blinde vlek bestaat. Hij ontvouwt zijn plannen in een brief aan de raadsleden van de ge meente Sluis. „Eigenwijs en inno vatief Dit zijn de begrippen die te kenend zijn voor het onderne mingsplan De Strandslaper. Unie ke strandslaaphuisjes aan de Noordzeekust van de gemeente Sluis." De West-Zeeuws-Vlaamse onder nemer Piet Michielsen probeert al jaren strandslaaphuisjes te bou wen op het strand bij Nieuwvliet. Michielsen stelde een paar jaar ge leden zelfs voor een proef te doen met de huisjes maar de gemeente hield de boot af Den Doelder wil graag met Michielsen samenwerken. „Het strand is immers groot genoeg." Aan vrijwel de hele Nederlandse Noordzeekust zijn strandslaaphuis jes te vinden. Ook in Zeeland kun nen toeristen en inwoners op een aantal plaatsen aan de kust hun hart ophalen. „En terecht", stelt Den Doelder. HOEK Modelbouwvereniging Zuid Zuid- West houdt komende weekeinde voor de tweede keer haar open mo delbouwevenement op recreatie centrum De Braakman. De lengte van de modellen varieert van 25 centimeter tot 4,5 meter. De show start zaterdag om 10.00 uur. In de avonduren wordt met verlichting gevaren. Op zondag is om 16.30 uur een vlootschouw. TERHOLE De voetbalvereniging Terhole houdt zaterdag haar tweejaarlijkse rommelmarkt op het sportterrein aan de Molenhoek. De opbrengst gaat naar de jeugdafdeling. Het hek gaat open om 09.00 uur waarna de bezoekers hun slag kunnen slaan op het terrein dat dit keer een half voetbalveld beslaat Koffie en wa fels zijn verkrijgbaar in de kantine. De markt duurt tot 15.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl De Middelburgse Angela had al eni ge tijd last van een wazige blik, een branderig gevoel in een ooghoek en flitsen die voorbij schoten. Vorige week ging ze naar de oogarts. Maan dagochtend vroeg. Ze had nog geen tijd voor koffie of de krant gehad. De dokter wilde haar een week later weer op consult. Intussen moest An gela twee keer per dag haar ogen druppelen. Ze toog onmiddellijk naar de apotheek en nog diezelfde ochtend liet ze de eerste druppels in haar ooghoek vallen. Tijd voor koffie en de krant. Bij het inzien van de PZC reageerde ze verschrikt: „Vol gens mij heb ik nu een kleurenblind heid opgelopen, want normaal ge sproken is de PZC niet roze." Angela is gewaarschuwd. De PZC is ook vandaag, deels, in giro-roze. Daar helpt geen druppelen aan. „De huisjes beantwoorden aan de toenemende vraag van toeristen naar een unieke ervaring. Waar kan dat in Zeeland beter dan aan de kust. Het rulle zand, de uitda gende branding en voortdurende zeewind maken van een bezoek aan het strand een ware beleve nis." Wout den Doelder werd enthou siast over de strandslaaphuisjes na een verblijf aan de kust van Wal cheren. „Die ervaring was voor ons totaal en onvergetelijk. Het is juist daarom ook dat wij ons vol overgave in dit nieuwe en ambiti euze project storten." Een Zeeuws-Vlaamse vormgever heeft de wensen en ideeen ver taald in comfortabele strandhuis jes waar duurzaam materiaalge bruik, sobere luxe en een gevoel van vrijheid de boventoon voeren. „De huisjes passen bovendien naadloos in het prachtige duin landschap langs onze kust." Het toeristisch beleid is een belang rijk onderdeel van het raadspro- gramma 2010-2014 in de gemeente Sluis. Den Doelder hoopt dat de gemeen te de realisatie van de strandslaap huisjes betrekt bij de plannen. De gemeente Sluis komt dit najaar met een nieuwe strandnota. In de ze nota komt een paragraaf te staan over de eventuele mogelijk heden voor slapen op het strand in strandslaaphuisjes. TERNEUZEN Enkele straten in de wijk Lievens polder worden verkeersveiliger. De gemeente wil de straten tussen de Axelsestraat, Willem de Zwijger laan, Dokweg, Zuidlandstraat, Ja cob Catsstraat, Kerkhoflaan en Van Steenbergenlaan met borden in richten als dertig kilometer gebied. Tevens wordt de voorrangssituatie op alle kruispunten in de Kerkhof laan aangepast. TERNEUZEN Vanuit een woning aan de Willem Kloosstraat in Terneuzen is zondag ochtend een portemonnee wegge nomen. De bewoner zag een onbe kende man in zijn achtertuin bij een raampje staan. Toen de bewo ner op het raam tikte ging de onbe kende man er vandoor. Het raam pje bleek te zijn opengebroken. In de portemonnee zaten tientallen euro's en waardepapieren. Het ringrijden was zaterdag een van de hoogtepunten tijdens de Axelsestraatfeesten in Terneuzen. Ondanks het druilerige weer kwamen toch behoorlijk wat mensen af op het evenement, dat zaterdag de tweede editie in de vernieuwde opzet beleefde. foto Mark Neelemans ïïv":::sk MEEST GELEZEN 1. Terneuzen zonder internet. 2. Ongeval met tanker bij brug. 3. Gewonden bij ongeval. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto WESTDORPE - Walter de Vrieze uit Westdorpe is vanaf 1975 actief op het terrein van de handboogschiet sport. Vanaf 1995 was hij bestuurslid van het Handbooggilde Sint Martinus. Hij doet iedere ochtend de schoon maak en het onderhoud, vertegen woordigt de vereniging regelmatig op schietingen van andere vereni gingen, ook in België en zelfs in Frankrijk. Hij is het boegbeeld van de vereni ging. Bij zijn terugtreden als be stuurslid in 2009 werd De Vrieze benoemd tot ere-lid. Voor zijn vele verdiensten is hij za terdagavond benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Walter de Vrieze. door Frank Cijsel CADZAND - Molenaar Sjaak Her man van molen Nooit Gedacht in Cadzand meent dat de functie van de landelijke molendag wel eens wordt vergeten. „Het is een bijzon der gebouw." De molenaar sprak zaterdag tijdens de molendag zijn zorgen uit over de toekomst. „We zijn dringend op zoek naar men sen om te kunnen blijven draaien. De basis is te smal en er zijn nog geen opvolgers. Voor de tweejarige opleiding hebben zich nog geen kandidaten aangemeld. Enkele mo lens draaien nu al met ongediplo meerde molenaars." Volgens Herman staan alle molens in de gemeente Sluis er deson danks nog steeds goed bij. Lucas en Lennaert vinden de trappen best eng. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56