Overtuigende zege Rapide Buitenaardse partij van Blomdahl sport 147 HOCKEY Vlissingen haalt de dubbele cijfers tegen DDHC 's Lands Welvaren eindigt als derde Twaalfde plaats voor rallycrosser Ko Kasse Tweede plaats voor taekwondoka Don Nieuwe zeges voor Verloop en Vader Sterk optreden jeugdschakers vffijsmmMmMMMummmmÊmm^sjzmummmmmm- rm: mm mm r~-~mm wmm i door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van Ra pide boekte een overtuigende zege (4-0) op Berkel Enschot in de tweede klasse van de hockeycom- petitie. Een klasse lager verloor Vlissingen met 4-1 van Prinsen beek. De mannen van Vlissingen waren in de vierde klasse goed op schot. Na een nerveus begin werd thuisploeg DDHC met 10-0 opge rold. Vrouwen. Tweede klasse. Rapide-Berkel Enschot 4-0 (1-0): Rapide had ook in de eerste helft al een groot overwicht en kreeg di verse goede scoringskansen. Daar van werd er slechts één benut. In de 22e minuut scoorde Stephanie van Haperen. In de tweede helft waren de posities bij Rapide beter bezet en kwam Berkel Enschot niet meer in het stuk voor. Al na vijf minuten zorgde Elianne Totté voor 2-0. Nog geen vier minuten later stond Maike de Jong aan de basis van het derde doelpunt, dat door Stephanie van Haperen ge scoord werd. Al binnen een kwar tier in de tweede helft was de eind stand reeds bereikt. Het was Maike de Jonge die met haar eerste com- petitiedoelpunt de eindcijfers vast legde. Derde klasse. Prinsenbeek-Vlis- singen 4-1 (3-1): Deze nederlaag had Vlissingen al op voorhand in gecalculeerd. Naast het feit dat het vier vaste basiskrachten miste we gens vakantie, wist het ook dat Prinsenbeek heel wat hoger op de ranglijst stond. Binnen een kwar tier leidde de huispleg met 2-0. Fre- derique van Amersfoort gaf Vlis singen een sprankje hoop door de aansluitingstreffer te scoren. Nog voor de rust liep de thuisploeg ech ter uit naar 3-1. In de tweede helft werd het nog 4-1. Mannen. Derde klasse. Rapide-Pelikaan 4-2: Het eerste kwartier was grotendeels voor de bezoekers. Daarna kreeg Rapide meer greep op de wedstrijd. Dat re sulteerde in een voorsprong van 1-0. Op aangeven van Quinten Mis- siaen liet Jochem Beaart in de 15e minuut die treffer noteren. Enkele minuten later nam A-junior Quin ten Missiaen de 2-0 voor zijn reke ning. Kort na de rust scoorde Peli kaan de aansluitende treffer. Dat was van korte duur, want enkele minuten later maakte Quinten Missiaen er 3-1 van. Berkel En schot had nog een antwoord klaar. Enkele minuten na de 3-1 werd het 3-2. Rapide kreeg de wedstrijd vrijwel volledig onder controle toen lochem Beaart 4-2 liet aante kenen. Vierde klasse. DDHC-Vlissingen 0-10 (0-2): Pas na 25 minuten opende Max Biermans de score. De jeugddoelman was voor deze gelegenheid als veldspeler opge steld. Boudewijn Jagers zorgde vier minuten daarna voor 0-2. Er knapte iets bij DDHC toen direct na rust Bouw Dieleman de stand op 0-3 bracht. Diezelfde speler zorgde ook voor 0-5 en 0-7. Jesse van der Zanden tekende voor 0-4 en 0-6, Job van Kooten voor 0-8 en Boudewijn Jagers voor 0-9. Demko Bakker maak de tiende. Maike de Jong van Rapide (midden) stond aan de basis van de derde treffer. foto Mark Neelemans door Barry van der Hooft SLUISKIL - Voordat Jean Paul de Bruijn gistermiddag goed en wel met zijn ogen had geknipperd, keek hij in zijn partij tegen Torbjörn Blomdahl al tegen een kansloze achterstand aan. De Zweedse topper van Van Donge De Roo stond na zes beurten op liefst 38 caramboles, terwijl De Bruijn er elf had. Blomdahl had uiteindelijk dertien beurten nodig om te winnen en legde daarmee de basis voor een ruime zege op Delta/Fast: 1-7. Het duel tussen de Hulstenaar en Blomdahl eindigde in 21-50. Op de andere tafel speelde debutant Pa trick Vasseur een prima partij te gen Jean van Erp, die aan de finish wel een ruime marge had (27-50 in 38 beurten). Vasseur, die Henk Habraken verving, leidde op een gegeven moment met 15-12 en kwam uit op een moyenne van 0.794. „Patrick heeft laten zien dat hij progressie heeft gemaakt", zei teamleider Jan Kikken. Het enige punt voor de drieban- ders kwam op naam van Peter de Backer. Hij leek tegen Martin Horn ook op weg naar een neder laag, toen de Duitser na 38 beur ten de eindstreep haalde. De Backer maakte in de nabeurt ech ter drie caramboles en pikte daar mee een puntje van de Duitser (50-50). Eddy Leppens kwam op dat moment al bij van zijn kanslo ze missie tegen Dick Jaspers. Tot de zevende beurt ging de partij re delijk gelijkop (18-24), maar zeven beurten later was het beslist. Jas pers had er vijftig, Leppens bleef steken op 22. Kikken: „Jaspers schoot als een pijl uit een boog en dan loop je achter de feiten aan. Bij de partij van Jean Paul de Bruijn was het precies hetzelfde. Blomdahl leek echt even van een andere planeet te komen, zo sterk stond hij te spelen. Bij het inspe len klaagde hij nog over het materi aal. Maar ik vraag me af hoe je dan vervolgens toch zulk driebanden kunt laten zien." Ondanks de ruime nederlaag is van paniek geen sprake in Sluiskil, benadrukte Kikken. „We zijn de competitie als tweede geëindigd, kunnen in de play-offs nog voor de titel gaan en spelen ook nog de bekerfinale. Van Donge 8c De Roo is kwalitatief gezien de sterkste ploeg. Maar de sterkste wint niet altijd." Delta/Fast speelt de play offs over ruim twee weken in Rid derkerk. Volgende week donder dag wacht eerst nog de bekerfina le. Verbrugge Terminals, het twee de team uit Sluiskil, heeft zich ook voor die eindstrijd geplaatst. De formatie sloot de competitie in de eredivisie gisteren af met een duidelijke zege. In Hengelo won Verbrugge met 8-0 van Twentevi- sie en eindigde daardoor op de ze vende plaats. De overwinningen kwamen op naam van Glenn Hof man (50-45 in 43 beurten tegen Jens Eggers), Kees Wittens (50-44 in 38 beurten tegen Dave van Geel), Martin Spoormans (50-46 in 45 beurten tegen Christian Ru dolph) en Ron Daniëls, die in 46 beurten te sterk was voor Anno de Kleine: 50-46. maandag 10 mei 2010 MIDDELBURG 's Lands Welvaren is derde gewor den in de topteamcompetitie van de eredivisie. De ploeg won zater dag met 6-0 van Helmink Woon- techniek en met 4-2 van Buiten Staal constructie. Speler Peter de Bree was na afloop opgetogen over het behaalde resul taat in de eredivisie. „Het is super dat we derde zijn geworden in de ze competitie waaraan alle Europe se toppers meedoen. Wij hadden Caudron aangetrokken om in de eredivisie te kunnen blijven, maar ook de andere spelers hebben hun waarde gehad." KERLABO Ko Kasse is bij de tweede race voor het Europees kampioenschap rally cross als twaalfde geëindigd. Hij kwam uit in de C-fïnlae van de di visie 2. Kasse had op het circuit van Kerla- bo in Bretagne te maken met een kapot lager in het sperdifferentieel van zijn Opel Astra. Hierdoor kon hij niet voluitgaan. Marcel Snoeyers uit Tholen, rijdend in een Renault Clio, werd achttiende in de divisie ïA. De volgende race voor het EK is in Engeland. MIDDELBURG De twaalfjarige Caya Don behaalde zaterdag tijdens de Istria open in Kroatië de tweede plaats. De Mid delburgse taekwondoka kwam uit op het onderdeel tuis (stijlvor men). Ze mocht zowel bij de junio ren als de jeugd meedoen. Bij de ju nioren won Don in de voorrondes alle partijen. In de finale moest ze echter haar meedere erkennen in Matea Sadagin. Bij de jeugd haalde Don de halve finales. In totaal wa ren er 280 deelnemers uit vier ver schillende landen. ARKEL Bij de vijfde wedstrijd om de lande lijke jeugdcompetitie mountainbi ke in Arkel haalden zeven coureurs van X-treme uit Goes het podium. In categorie 1 won Emma Verloop, de gebroeders Tim en Nick van Dij- ke legden in categorie 3 beslag op de plaatsen twee en drie. In catego rie 4 eindigde Aimée Schoe als tweede. In categorie 5 werd Didi de Vries tweede. Erik Boer (catego rie 6) werd derde. Milan Vader ze gevierde in categorie 7. HAARLEM Quinten en Renzo Ducarmon uit Terneuzen hebben goed gepres teerd bij het NK schaken voor jeugd in Haarlem. Renzo behaalde een gedeelde der de plaats in de C-categorie (tot en met 14 jaar) en Quinten een gedeel de vierde plaats in de B-categorie (tot en met 16 jaar). Maarten Rademakers was deelne mer in de A-categorie en eindigde op een negentiende plaats en Vero- nique Hamelink werd achttiende bij de C-meisjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51