sport 145 Kopgroep zorgt voor vuurwerk na saaie koers Fortis velt vonnis over All Ready en blijft in race voor klassebehoud Alleszeggende zege voor Souburg De Schelde gaat niet uit dak bij behalen titel Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een trendy leren handtas! maandag 10 mei 2010 W 'S.V Het peloton in de buurt van 's-Heer Hendrikskinderen. foto Willem Mieras door Wim de Vos 's-heer hendrikskinderen - De fi nale van de wielerronde van Goes vergoedde zaterdagmiddag veel. Al vroeg in de wedstrijd formeerde zich een kopgroep van zes cou reurs, die ver bij het peloton weg reed en de koers als het ware lam- legde. De vluchters beloonden het publiek in de slotfase echter met een spectaculair slot, waarin de de marrages elkaar in snel tempo op volgden. Alleen die van Guus de Graauw uit Wouwse Plantage hield tot op de finishlijn stand. Erik Vereecken uit Hulst eindigde in dit geweld derde en, wellicht het meest verrassende, )an de Ja ger uit Wolphaartsdijk als vierde. Al vroeg in de koers reden zeven man uit de groep weg. Die zeven werden al snel tot zes gereduceerd toen Tonnie Akkermans met pech uit moest vallen. De overige zes (naast Vereecken en De Jager ook nog de Zeeuwen Jacco Ringelberg en Rico Kruijt en de Brabanders Graauw en Johan Peemen) gooi den meteen de hoogste versnelling erop en hun voorsprong liep snel op. Opvallend was de aanwezigheid van Jan de Jager in de kopgroep. De coureur uit Wolphaartsdijk rijdt normaal steeds als laatste van door JaapJan Ritsema de groep („Ik heb angst om in een groep te rijden", zegt De Jager daar altijd over) maar nu week hij daar van af en kon dus meeglippen in de ontsnapping. „Ik had een goe de dag en kon het tempo van de overigen steeds volgen", zei De Ja ger na afloop. Maar ook nu bleef hij steeds als laatste van het groep je zijn rondjes meedraaien. Dat werd hem vooral verweten door Erik Vereecken. „Er was een goede samenwerking van vijf man; één deed er niet mee maar die zou ons bijna nog gaan verrassen op het eind", brieste Vereecken. Daar rea geerde De Jager (vooral bekend om zijn deelname aan het televisie programma Boer zoekt Vrouw vo rig jaar) laconiek op. „Ik kon ge woon niet harder", verklaarde De Jager, die een paar jaar geleden in zijn eerste optreden bij de ama teurs A opvallend genoeg in Oud dorp in zijn eentje aan de leiding kwam en verrassend winnaar werd. De zes bleven dus bijeen en pas in de laatste kilometers kwam het spel op de wagen. Demarrages van zowat alle renners uit de kop, een bijna surplace maar uiteindelijk Guus de Graauw die de langste adem had. De Brabander hield zijn geringe voorsprong vast tot op de meet. MIDDELBURG - Fortis heeft de kans op een langer verblijf in de eerste klasse van de korfbalcompetitie in eigen hand gehouden. De Soubur gers versloegen in Zierikzee All Ready met 10-15. Met de onderlin ge confrontatie in de tweedeklasse aanstaande, komende zaterdag, le den zowel Swift als stadsgenoot Ondo een nederlaag. Koploper Dijkvogels was te sterk voor Swift, Ondo ging ten onder bij Korbatjo. All Ready-Fortis 10-15: Na de de gradatie in de zaal is het voor All-Ready slechts een kwestie van tijd voordat het ook op het veld pas op de plaats moet maken. Met nog drie wedstrijden voor de boeg is het gat met de het Souburgse Fortis opgelopen naar vier punten. Fortis sloeg na de rust, die aanbrak bij 8-9, toe. Met drie treffers bin nen zeven minuten sloegen de be zoekers het beslissende gat. Scores All Ready: Remy Quist, Jan-Wil lem van Nieuwenhuize 4, Jacco de Looff en Esther Snoek 1. Scores For tis: Remco Crucq 4, Patrick Koppejan 3, Mark Trimpe, Joyce Schoonaard, Jes sica de Boer 2, Leonard Geertse en Leo- nie Hoogesteger 1. Dijkvogels-Swift 13-9: In een sfeerloze ambiance kon coach Den nis Plantinga bij rust (7-1) de ba lans al opmaken: „Verdedigend stond het best goed, maar aanval lend zat er veel te weinig raffine ment in." Na de thee herpakten de Middelburgers zich iets, maar een te hoge individuele foutenlast be zorgde Dijkvogels een niet al te las tige middag. Scores Swift: Richard Geldof 4, Roel Klootwijk 2, Eefje van de Berg, Naomi Zuidweg en Levi Parrent 1. Korbatjo-Ondo 15-12: Veel meer dan in de thuiswedstrijd maakte Ondo er een echte wedstrijd van. In Oud-Beijerland hadden de Mid delburgers de boel zestig minuten tactisch onder controle en hielden ze Korbatjo steeds goed bij. Het ging mis in de laatste tien minu ten. De gemiste strafworp op 10-9 was het breekpunt. Desalniette min geeft het gevoel van tevreden heid over het getoonde spel Ondo moed op lijfsbehoud. Is het niet aanstaande zaterdag in de derby te gen Swift, dan wel tegen medede gradatiekandidaat Oranje Nassau. Scores Ondo: Ronald Wisse en Robbie Mesu 3, Joanne Knol 2, Joris Hoogwerf, Anita Geschiere, Renee Groenleer en Lianne Lorier 1. Stormvogels-Seolto 6-10: Opge jaagd door een feller Seolto kwam Stormvogels er niet aan te pas in de eerste twintig minuten (0-7). Nagenoeg elke Vlissingse doelpo ging viel binnen. Voor rust herstel de Stormvogels de schade enigs zins (5-9), maar ontbeerde aanval lende creativiteit om het Seolto in de tweede helft echt moeilijk te maken. Scores Stormvogels: Linda de Witte 2, Frank Peene, Niek Peene, Sander Koole en Angela Matthijsse 1Scores Seolto: Anniek Reijnierse, Chris Mol, Mariëlle Francke en Rob Harthoorn 2, Tom Hart- hoorn en Dennis Goedegebuur 1. Zaamslag-Togo 7-18: De Zeeuws-Vlaamse luwte legde Togo bepaald geen windeieren. Noch tans zonder twee basisheren straf ten de Goesenaren de (achter)ver- dedigende expirimenten van Zaamslag genadeloos af. Coach Carlo De Waele zag twee produc tieve helften en weet zich door de winst in veilige haven. Scores Togo: André Goossens en Mij- ke Tahapary 4, Niek Meerman 3, jan-Kees Goossens en Marscha van Bel- zen 2, Dennis Boelman, Janneke de Wit en Anouk Hazelaar 1. vlissingen - Als er nog enige on duidelijkheid bestond over wie er over het beste gemengde tennis- team beschikt, De Schelde of Sou burg, dan werd het antwoord giste ren wel heel duidelijk gegeven. De Souburgers lieten op de Vlissingse tennisbanen aan duidelijkheid niets te wensen over en versloegen De Schelde met 7-1. Voor Souburg leveren de zeven punten in feite niets op, want het kan degraderen noch kampioen worden. Het enige wat de Soubur gers ermee op schoten was een leu ke tennisdag en het bezorgen van verdere degradatiezorgen voor De Schelde. De Vlissingers staan er weliswaar redelijk voorl, maar toch zullen er nog broodnodige punten moeten worden gehaald te gen Tiola (donderdag), Zierikzee (zondag) en Smash Boz (volgende week zondag). De Schelde had ver wacht meer dan één punt aan de confrontatie met Souburg over te houden. Alleen Sven Bakker won zijn enkel spelpartij met 6-4 6-1 van Rob Thielen. Michel Kokelaar verloor in drie sets van Bart Ovaa, terwijl was gehoopt op winst van Koke laar. Caro Schuitema en Eva Har- tog verloren van respectievelijk Mandy Wolfert en Bianca Zwanen burg. In het gemengddubbelspel Schuitema/Bakker werd er door De Schelde van tevoren rekening gehouden op een punt. Er lagen kansen, maar Ovaa/Zwanenburg wonnen in drie sets. De overige dubbels gingen naar Souburg. Rog ier van Housselt en Thielen won nen van Bakker/Danny Verschoo- re, Luciënne van den Broek en Wolfert versloegen Hartog/ Step hanie van der Eijk en het duo Van Housselt/Wolfert was sterker dan Kokelaar/Van der Eijk. MLTC kwam uiteraard weer tot een overwinning. De aanstaande kampioenen wonnen in IJzendijke met 6-2 van Tiola. Alleen Ingrid Weegels verloor haar enkelspelpar tij en het mannendubbel van Stijn Sprinkhuizen en Raymond Barten ging verloren. door Sven Bakker vlissingen - Het tennisteam van De Schelde is kampioen in de hoofdklasse van de districtscompe titie. Het was alweer twee jaar gele den dat de Vlissingers voor het laatst kampioen werden, na de ti tels van Drive in 2008 en 2009. Van grote blijdschap en uitbundi ge feestvreugde was geen sprake. Dat had voornamelijk te maken met de ietwat vreemd verlopen competitie. De Schelde speelde op de derde speeldag knap gelijk te gen Sjef (3-3), maar een week later werd Sjef door de eigen club uit de competitie gehaald wegens voort slepende problemen met hun Bel gische troeven. Bovendien trad Drive uit Sas van Gent dit jaar op- met een gedevalueerd team omdat de club alles op de eerste klasse landelijk zet. Van datzelfde Drive werd zaterdag met 6-0 gewonnen, waardoor Animo als nummer twee op de laatste speeldag van ko mende zaterdag De Schelde niet meer kan inhalen. Jurjen Mooi- broek, Rogier van Housselt, Dimit- ri Kaijser en Sven Bakker wonnen hun enkelspelpartijen en Mooibroek/Michel Kokelaar en Van Housselt/Bakker wonnen de dubbelspelen. MLTC haalde in' Terneuzen weer twee punten tegen Animo waar door degradatie bijna uit de Mid delburgse agenda kan worden ge schrapt. DOS daarentegen krijgt het na de verloren wedstrijd in Cadzand tegen Asoc (5-1) erg be nauwd. Alleen Brian Dijkstra won zijn wedstrijd door met 7-5 6-3 Dmitri Dendooven te verslaan. Er zal zaterdag tegen Drive een dikke overwinning moeten worden bin nengehaald voor lijfsbehoud. Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49