derby 441 sport TOP treurt na gewonnen BC Vlissingen sluit af met ruime overwinning 'Er zat flinke spanning op deze derby en sommigen konden daar niet mee omgaan.' ANTI-RECLAME TOP wint de korfbalderby tegen Tjoba met 19-17. Na afloop gaat het alleen maar over de scheidsrech ter, gele en rode kaarten en bewust gemeen spel. Dammers Middelburg verder in beker Hontenisse mist kans op promotie Oemoemenoe niet naar Nationale Sevens Hage grijpt met Baronie naast de titel Jeugddammers in achterhoede Lavrijssen vooraan in Vlaamse Wielertrofee Tjoba-aanvoerder Niels Westmaas maandag 10 mei 2010 w door Roeland van Fel duel onder de korf. Van links naar rechts Gerben van Boven (Tjoba), Marcel de Dreu (Tjoba), Peter van Belzen (TOP) en Esmee Walraven (Tjoba). foto Ruben Oreel BWÜI IB'MBI MIIIM door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing vlissingen - In het laatste week end van de basketbalcompetitie wonnen de vrouwen van BC Vlis singen met 67-50 van Deurne Pio niers, waardoor het team haar de buut in de hoofdklasse afsloot op de zesde plaats. In de mannen overgangsklasse won BC Vlissin gen 2 van BS Weert 2 waardoor degradatie net werd vo "men. Vrouwen. BC Vlissing deur ne Pioniers 67-50: BC Vlissingen had moeite met de stugge zo ne-verdediging van Deurne Pio niers. De thuisploeg nam een 15-8-voorsprong, maar Deurne kwam terug tot 24-22. Via driepun ters vergrootte BC Vlissingen de marge snel naar 34-24, maar bij de pauze had de Brabantse ploeg het verschil weer teruggebracht tot 38-33. Direct na de hervatting deel de het team van coach Tom Jozias- se de beslissende tik uit: 49-35. Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 25, Nanon Doeland 11, Melanie Dolfing 9, Astrid Hilbert 8, Linda de Paauw 6, Nayara de Ridder 4, Elisa Kui pers 2 en Anouk van Pelt 2. Mannen. BC Vlissingen 2-BS Weert 3 71-51: BC Vlissingen nam in het eerste kwart een 17-13- voor sprong. Met een goede eindsprint en twee driepunters werd de 38-30-ruststand bereikt. Na rust begon BC Vlissingen met een full court press, wat veel balverlies bij Weert opleverde. Hierdoor liep Vlissingen naar 60-35. In het laat ste kwart kon BS Weert de stand een wat draaglijker aanzien geven. Scores BC Vlissingen: Ronny de Troije 22, Robin de Jonge 15, Raylin Jimenez 14, Benjamin Risakotta 6, Benjamin Steenbeek 6, Angelo Roelands 4 en Dustin van Benthem 4. DEN HAAG De Middelburgse damclub zit in de achtste finales van de KNDB-beker. In Den Haag won het viertal met 5-3 van DEZ uit Hardinxveld-Gies- sendam. Danny Wattel, Arie Kam- meraat en Kees de Jonge speelden remise, Daaf Kasse boekte een ze ge. De Zeeuwse bekerwinnaar GZC redde het niet tegen ereklasser Van Stigt Thans: 8-0. PUTTE Hontenisse is er in Putte niet in ge slaagd om rechtstreekse promotie naar de derde klasse af te dwingen. Victoria'03 won op het veld van Grenswachters met 3-1 het beslis singsduel. Na het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Loos be dankten de spelers van Hontenisse de 180 meegereisde supporters. De ploeg strijdt nu verder in de na- competitie. Vliet - TOP-Tjoba mocht dan een mooi affiche zijn, maar bij het korfbalduel in Arnemuiden werd zaterdag bepaald geen recla me voor het korfbal gemaakt. Doordat er soms veel te fysiek ge speeld werd en de scheidsrechter verzuimde daar tegen op te tre den, ontspoorde de derby com pleet. Tal van spelers, begeleiders en toeschouwers kregen een waas voor hun ogen, waardoor ze de sport uit het oog verloren. Er werd na afloop meer gehuild dan gela chen. TOP hield de titelkansen le vend dankzij een 19-17-zege. Zowel TOP als Tjoba wilde in de elfde ronde van de veldcompetitie koste wat het kost winnen. Van een gezonde rivaliteit tussen de eersteklassers was bijna geen spra ke meer. Bijna alle duels werden hard aan gegaan. De ene keer was het op de grens, de andere keer er over. Vooral de mannen van Tjoba waren erg lijfelijk aanwezig en haalden zich de woede op de hals van TOP. Maar de thuisspelers schuwden de schouderduwtjes ook niet. En te vaak schoven ze de schuld van de valpartijen (en de bebloede knieën) in de schoenen van de groen-witten. Eén man had aan het ruwe spel snel een einde kunnen maken: ar biter Grafton uit Oud-Beijerland. Die stak echter zijn kop in het zand. Hij constateerde wel overtre dingen, maar sprak de overtreders nimmer vermanend toe. Had hij dat wel gedaan of een gele kaart ge geven, dan wisten de spelers dat er een grens bereikt was. Nu konden ze blijven doen en laten wat ze wil den, met grote opwinding bij bei de partijen tot gevolg. Het soms be schamende commentaar van spe lers, trainers, begeleiders en toe schouwers werd alsmaar luider. MIDDELBURG De mannen- en vrouwenploeg van rugbyclub Oemoemenoe zijn er niet in geslaagd zich te kwalifice ren voor de Nationale Sevens van volgend weekend. In Den Bosch eindigden de mannen achter Du kes, Groningen en Amstelveen en in Tilburg werden de Middelburg se vrouwen afgetroefd door lands kampioen AAC en Tilburg. BREDA Ondanks een ruime 5-0-overwin- ning op Desk grijpt Baronie, met Mathijs Hage uit Zierikzee in de ge lederen, naast de titel in de hoofd klasse B. Koploper Gemert won im mers ook, met 0-2 bij Dijkse Boys, waardoor Baronie op de tweede plaats blijft steken, met twee pun ten achterstand op Gemert. Baronie was eerder al verzekerd van promotie naar de topklasse. Uiteindelijk - pas in de slotminu ten - prikten de woorden door de dikke huid van de scheidsrechter heen. Hij gaf Esther van Boven (Tjoba) geel en toonde dezelfde prent twee keer aan Corné Beze men Die kon één minuut voor tijd met rood vertrekken. Hij zal tij dens de duels met All Ready en Rust Roest geschorst zijn. „We hebben vandaag gewonnen, maar ook verloren", zei TOP-trai- ner Edwin Coppoolse, doelend op de uitsluiting van Bezemen In de kampioensrace - de Arnemuidena- ren staan drie punten achter op koploper Nieuwerkerk - kan de ploeg zich geen tegenslag permitte ren. „Als hij er niet bij is tegen Rust Roest is dat een aderlating." Bij TOP was het dan ook geen feest na afloop van de derby. Men voelde zich gepiepeld door Tjoba. „Ik vond dat de tegenstander soms te ver ging", zei Coppoolse, die zich na de wedstrijd niet al te veel liet leiden door emoties. „Maar de scheidsrechter had natuurlijk moe ten ingrijpen en dat deed hij niet. Daardoor kon dit gebeuren." TOP was in alle hectiek het koelst. Het jonge team, met een vooral in de eerste helft ijzersterke Wilma de Ridder, bleef ook in moeilijke fases scoren. Op de momenten dat de productie bij Tjoba stokte, kon de thuisploeg uitlopen. In de slot fase kwam het achttal daardoor te rug van een 16-17-achterstand. Co ppoolse: „Na de zaal hebben we wat minder goede wedstrijden ge speeld. Deze was de beste tot nu toe op het veld." Scores TOP: Corné Bezemer en Jeani- ne Marijs 5, Petra de Ridder 3, Leon van Belzen en Wilma de Ridder 2, Jordy Meulmeester en Anita de Ridder 1. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Gerben van Boven 3, Esther van Boven, Marcel de Dreu, Johanneke Vleugel en Niels Westmaas 2. MIDDELBURG In de halve finale van het NK jeugd- dammen hebben de twee Zeeuwse deelnemers geen hoge ogen ge gooid. Bij de junioren eindigde Ro land de Rijke als zesde in zijn groep. De Oostkapellaar haalde uit zeven partijen vijf punten. Zeeuws aspirantenkampioen Jeroen de Jon ge uit 's-Gravenpolder werd voor laatste met vier uit zeven. BREDENE De Kapelse wielrenster Birgit La vrijssen is zaterdag als veertiende geëindigd in de derde race om de Wielertrofee van Vlaanderen, de Belgische topcompetitie. Gisteren eindigde ze in Veldhoven als 35e in de Omloop der Kempen. Anne Eversdijk werd daarin 28e, Agnieta Francke 50e. Marianne Vos won met tien seconden voorsprong op de groep met de Zeeuwse rensters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48