Pleijte schudt rivalen één voor één af sport 143 Hage snel op strand Zoutelande Jong Zeeland haalt Nieuwland laat riante voorsprong glippen Gouden wissel van zusjes Nijpjes finale Memorial Cup Kruiningen terug naar vierde klasse Biervliet grijpt titel HW'24 moet blij zijn bij Zeeland Sport met 0-1-nederlaag MEIDOORNLOOP Atleet terug na rustperiode maandag 10 mei 2010 r YERSEKE Kruiningen is gedegradeerd naar de vierde klasse van het zaterdag voetbal. De Bevelandse ploeg ver loor de beslissingswedstrijd van Spui met o-i. Beide - ioegen waren voorlaatst geworuen in de derde klasse A. Veli Eryürük werd met een fraaie kopbal matchwinnaar: o-i. De teams hadden elkaar in de competitie in december (1-1) en april (2-2) in evenwicht gehouden. VLISSINGEN HULST Voor Zeeland Sport is het seizoen voorbij. De Vlissingse zondagvijf- deklasser verloor gisteren op eigen veld met 1-5 van Biervliet, dat daar door kampioen werd. Voor Zeeland Sport eindigt het sei zoen in mineur. De ploeg grijpt naast de titel en de nacompetitie en is volgend seizoen weer vijfdek- lasser. Sjimmie Kort maakte de eni ge Vlissingse treffer. will IWlI'IWlKMWIBBMII^tm'VIWfflflaWaiaBIWMWMaWMIBIBHlIWIlHIIAWW door Sjaak Sinke NISSE - De veertiende editie van de Meidoornloop in Nisse leverde een overwinning op voor Tim Ple ijte uit Zoutelande. Hij had na vijf tien kilometer een halve minuut voorsprong op de winnaar van vo rig jaar, Jesper Francke uit Koude- kerke. De relatieve rustperiode die Tim Pleijte had ingebouwd na het NK cross in maart, zorgde ervoor dat hij uitgerust aan het vertrek stond op het Dorpsplein van Nisse. Snel na de start vormde zich een kop groep met Pleijte, Francke, Alwin Vermeulen (Kwadendamme) en Martijn de Kok (Wolphaartsdijk). Dit viertal had een kleine voor sprong op Mare Riemens (Middel burg), Erik Kok (Arnemuiden) en Wilko de Vos (Kattendijke). Net voor de eerste doorkomst na ze ven kilometer moest De Kok los sen. Een paar kilometer verder viel Vermeulen weg enals laatste moest Francke capituleren, waar door Pleijte na negen van de vijf tien kilometer al een gewonnen ra ce liep. Na 50 minuten en 13 secon den was het applaus van het pu bliek voor de man uit Zoutelande. Francke beperkte de schade tot een half minuutje en was daarmee anderhalve minuut sneller dan vo rig jaar. Alwin Vermeulen prolon geerde zijn derde plaats van vorig jaar, maar deed dat wel in een snel lere tijd. Martijn de Kok moest be hoorlijk inleveren. Hij bleef wel door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Zeeland be schikt over een sterke lichting jon ge talentvolle dressuurruiters. Dat viel zaterdag op te maken uit de goede prestaties tijdens de eerste wedstrijd van de Rabo Talenten Competitie van de Gouwe Reyers in Vrouwenpolder. Jessica Nijpjes ruilde haar paard William met tweelingzus Chantal. Een wissel die goed uitpakte. Chantal reed de Rubiquil-zoon in Z2 in de eerste proef met 229 pun ten naar de overwinning. Zij bleef Jeanine Nieuwenhuis met TDN's Valencia vier punten voor. Ook in de tweede proef was Chantal Nijp jes de beste. Jessica: „Ik heb met William in de basis alles gewon nen wat er te winnen viel. Het leek ons goed voor het paard ook eens onder een andere ruiter te la ten lopen. En dat liep prima." In de klasse Zi was er tegen Dinja W HW'24 krijgt het lastig om een ronde verder te komen in de na- competitie met als inzet promotie naar de tweede klasse. Tegen het bezoekende Madese Boys maakte de formatie geen schijn van kans. De Hulstenaren verloren verdiend met 1-0. Met die uitslag mocht HW'24 de handen dichtknijpen, want de Brabanders lieten twee strafschoppen onbenut. Riemens, Kok en De Vos voor. Marianne de Kok (Lewedorp) had bij de vrouwen weinig tegenstand. Zij finishte, met dank aan 'haas' Sjaak Brouwer, op de zestiende plaats overall. „Er zijn helaas wei nig sterke vrouwen in Zeeland", zei De Kok na afloop. „Anjolie En gels en Sandra de Block zijn ster ker, maar na mij is er een groot gat." Zo gaf de nummer twee, Fati- ma Goncalves uit Middelburg, gis teren maar liefst elf minuten toe op De Kok. Op de halve afstand (7,5 kilome ter) was de overwinning voor Rob bert Meeuwse uit Kwadendamme. Junior Lindy van Anrooij uit Kapel- Ie pakte de bloemen bij de vrou- wen.Bijna vierhonderd atleten ver schenen aan de start. MIDDELBURG - De eerste confronta tie tussen Wolfaartsdijk en Nieuw land in de nacompetitie van de za- terdag-vierdeklasse is door de thuisploeg gewonnen. Ta lent-op-leeftijd Wilfred van den Dries was doorslaggevend voor de overwinning, die pas in het laatste kwartier gestalte kreeg. Ronnie Me- su scoorde alle doelpunten van Nieuwland. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht voor Nieuwland. Bin nen een halfhur had Ronnie Mesu voor 0-1 gezorgd en bestond de te genstand uit nog slechts tien man. Jarno Waterham werd onterecht bestraft met een tweede gele kaart voor een overtreding die door een andere Wolfaartsdijk-speler ge maakt was. Nieuwland profiteerde van de arbi trale fout en kwam op 0-2 door op nieuw Ronnie Mesu. Erik de Kok scoorde voor Wolfaartsdijk, maar kon een derde tegentreffer van Me su in de eerste helft niet meer voorkomen. Het thuisspelende tiental ging niet bij de pakken neerzitten en gaf plankgas in de tweede helft. Wilf red van den Dries verkleinde met een hard schot de achterstand tot één treffer, die werd weggewerkt door een ongelukkig eigen doel punt van Steef de Rijke. De gelijkmaker luidde een bloed stollende slotfase in, waarin Wilf red van den Dries zijn cruciale rol bewees door vlak voor tijd het winnende doelpunt binnen te schieten. De driekamp krijgt volgende week vervolg als Nieuwland bezoek krijgt uit Domburg. Wolfaartsdijk - Nieuwland 4-3 (1-3): Ronnie Mesu 0-1, Ronnie Mesu 0-2, Erik de Kok 1-2, Ronnie Mesu 1-3, Wilf red van den Dries 2-3, Steef de Rijke (eigen doelpunt) 3-3, Wilfred van den Dries 4-3. SPS-Vosmeer 0-1: Het nacompeti- tieduel verliep voor rust gelijkwaar dig. Vosmeer was een aantal keren gevaarlijk en de thuisploeg kreeg via Ab van de Belt (kopbal net naast) en Ramon Voshol, die op de doelman van Vosmeer stuitte, goede kansen. In de vijftigste minuut trachtte SPS een aanval op te zetten, maar Vosmeer veroverde de bal. Na een diepe bal over de Poortvlietse ver dediging kopte Soufian Allouchi op aangeven van Adderahin El Fa- dili Vosmeer naar de 0-1. Na de openingstreffer hadden de bezoe kers een veldoverwicht, zonder daarbij tot echt uitgespeelde kan sen te komen. Vosmeer kan nu in de wachtka mer. Op 15 mei is de ploeg aan dachtig toeschouwer bij het duel tussen FSV en SPS. Een week later speelt Vosmeer de allesbeslissende wedstrijd, thuis tegen FSV. S1B— van Liere met Zibbedy's Way geen kruit gewassen. De amazone uit Kapelle stuurde de merrie met 214 punten naar haar eerste competi tiezege. Zij bleef Lucie Louws met Zafïïer tien punten voor. Ook in de tweede proef verwees Van Lie re Louws gedecideerd naar de tweede stek. Van Liere: „Sinds januari heb ik met mijn trainster Mieke Evertse de puntjes nog eens op de i te zet ten. En dat lijkt aardig gelukt." Een speler van SPS schermt de bal af voor een speler van Vosmeer. foto Leo Andriaansen door Herman Heuvink ZOUTELANDE - Motorcrosser Stefan Hage uit Goes bleek de sterkste tij dens de derde editie van de strand- cross in Zoutelande. De finale werd een Zeeuws onderonsje. In de heats die moesten leiden naar de finale, was Martin Stroo uit Oost-Souburg de sterkste. Hij werd op de voet gevolgd door de in Oss woonachtige Deen Tom Lar- sen en de Zeeuwen Hage, Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg en Kevin Spruijt uit Meliskerke. In de finale nam de Belg Thijs Ver- brugge het voortouw, gevolgd door Hage, de Fransman Mare Dar- court, Larsen en Van Kempen. Martin Stroo was in het tumult van de start onderuit gegaan en passeerde als veertiende. Na de eer ste doorkomst had Hage zich aan de kop genesteld met achter hem Larsen, Verbrugge, Van Kempen en Darcourt. In de derde ronde sleog Hage een behoorlijk gat. Stroo was inmid dels met zevenmijlslaarzen door het veld gestapt en bezette de tweede plaats. In zijn jacht op de koploper kwam hij de pechduivel tegen en moest opgeven met een totaal vernield motorblok. Daarmee was de span ning geheel verdwenen en was er geen vuiltje meer aan de lucht voor Hage. Van Kempen had inmiddels de tweede plaats in handen gekregen door snelstarter Verbrugge te pas seren. Spruijt raakte langzaam maar zeker op stoom en wist bij het ingaan van de laatste ronde aansluiting te krijgen bij Verbrug ge- Tot groot enthousiasme van zijn supporters werd hij derde. Larsen werd vijfde en bleef nog net in de zelfde ronde als de winnaar. Bij de quads, die drie manches re den, ging de eindzege naar de pas achttienjarige Kelly Verbraeken uit Stekene. Ze was al haar mannelij ke collega's de baas. Zij won de tweede heat en was in de andere heats tweede achter haar vriend en Nico van Moer uit Huldenberg. Hij ging in de tweede heat in de fout en finishte slechts als vierde. Oud-zijspancrosskampioen Wil van der Laan uit Nieuwveen maak te het podium compleet. BRESKENS - De voetballers van Jong Zeeland stonden zaterdag ver rassend in de finale van de vierde Esad Osmanovski Memorial Cup. Daarin werd met 1-0 verloren van ADO Den Haag. De prestatie was er niet minder om. „We waren het kleine broertje van het toernooi. Dit had ik echt niet verwacht, want dit team heeft nog nooit sa mengespeeld", glom Fabian Wilson van trots met de trofee in zijn hand. Terneuzen, Terneuzense Boys en Aardenburg waren de hofleveran ciers van een Zeeuwse selectie, die geen zwakke plekken kende en ge dragen werd door Gert-Jan van Lei den (Dauwendaele), Bart van den Hemel (Aardenburg) en Wilson. In de finale, voor vijfhonderd toe schouwers, bleek ADO Den Haag net iets te sterk, hoewel Jasper Leu- velink C /-endaele) een pracht kans op de gelijkmaker. „Hij was ai lezig met het vieren van het doelpunt", zei Roovers, die zijn ploeg complimenteerde Jong Zeeland eindigde in de poule gelijk met Club Brugge, FC Den der en Genk, maar de talenten hadden het beste doelsaldo. In de ze poule speelde Arsenal Soccer School een ondergeschikte rol. De blikvanger was de coach: Winston Bogarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47