421 sport Nieuwdorp slaat toe in blessuretijd PZC Meeuwen blijft op de been De Kroo en Evertse wisselen stuivertje Baukje Doedee wint voor Rabo Lady Force w Gezond slank met dr. Frank f WEBWINKEL Best verkochte boek 2010 84 menu's om lekker af te vallen Lezersprijs 19,9s41 www.pzc.nl/webwinkel maandag 10 mei 2010 ZEVENBERGEN - De voetballers van de Meeuwen hebben een goed uit zicht op de tweede ronde van de nacompetitie. De derdeklassers uit Zoutelande hielden stand bij Seol- to uit Zevenbergen (1-1). Zaterdag kunnen ze het karwei afmaken op de accommodatie die voorlopig blijft waar hij is. Dat er veel op het spel stond was duidelijk te zien. De Meeuwen pro beerde al vroeg de wedstrijd naar zich toe te trekken, maar stuitte op een sterke Brabantse verdedi ging. De elf uit Zoutelande zetten gestaag door en kregen de belo ning diep in de eerste helft via een vrije trap vlak buiten het zestien metergebied. Vincenzo Lorello krulde de bal over de verdedigings- wal van Seolto en lang de keeper, 0-1. Daarna had Seolto meer balbe zit. Ook na het rustsignaal hadden de Brabanders een overwicht en kwamen op gelijke hoogte via een vrije trap van Jaap van Dam. Toen was het weer de beurt aan De Meeuwen. Vincenzo Lorello kreeg de kans op zijn tweede, maar zijn kopbal vloog rakelings langs de ver keerde kant van de paal. Het spel deinde op en neer in de enerveren de slotfase, waarin ook Seolto kan sen op de overwinning kreeg. De defensies deden echter hun werk en versperden de spitsen de weg. Seolto - De Meeuwen 1-1 (0-1): Vin cenzo Lorello 0-1, Jaap van Dam 1-1. NIEUW-VOSSEMEER - Baukje Doe- dee heeft gisteren de Ronde van Merijntje Gijzen gewonnen. De wielrenster uit Driewegen raak te in de wedstrijd over zestig kilo meter alleen voorop met haar ploeggenote Sonja Boogaard uit Middelburg en de rappe Joukje Braam. Na een spervuur van demarrages in de spannende slotfase hield Doedee de zege binnen het Rabo Lady Force-team. Braam werd tweede, Boogaard derde. door René van Stee NIEUWDORP - Iedereen had zich al verzoend met een 1-1-gelijkspel. Totdat Janick van As en Pascal Gaakeer het in de blessuretijd op hun heupen kregen. Het duo be zorgde Nieuwdorp zaterdagmid dag in het nacompetitieduel met Klundert een 3-1-overwinning. Met de return in West-Brabant voor de boeg deed de Bevelandse formatie goede zaken in de strijd om promotie naar de tweede klas se. Trainer Hans Hack rekende zich niet rijk. „We waren vandaag aan elkaar gewaagd. Normaal ge sproken zal Klundert op eigen veld iets extra's kunnen brengen. Het is op kunstgras, dus het wordt nog lastig." Hoewel zowat om het kwartier één van beide opponen ten de bovenliggende partij was, speelde het vlot combinerende Nieuwdorp voor de rust het bete re voetbal. Het fysiek sterke en over veel lengte beschikkende Klundert hanteerde vooral de lan ge bal. Na de 1-0 van Frank Oost- dijk had Niels Mulder ook de 2-0 op zijn schoen, maar doelman Thierry Aerts van Klundert bracht redding. Eerder kreeg de goalie van de bezoekers nog net een hand tegen een bal van Janick van As (schot vanaf links). Slordig uitverdedigen door de thuisploeg leverde tot tweemaal toe grote kansen op voor Ferry Lit- tooy en Joshua Newton. Littooy was op slag van rust trefzeker, na dat een afgeslagen hoekschop (er werden er 22 genomen) weer in de doelmond werd gebracht. Ru ben Otte keerde de kopbal van Peter van Wingerden, maar in de rebound was hij kansloos: 1-1. Na de rust viel er weinig te genie ten. Nieuwdorp ging mee in het fy sieke spel van Klundert. „Maar dat gebeurde niet bewust", zei uitblin ker Janick van As. „We hadden voor de rust al heel veel gegeven, waardoor het in de tweede helft een stuk lastiger werd. Klundert zette ons ook goed vast. Daardoor werden we beperkt in onze moge lijkheden." De beweeglijke Van As was een plaag voor zijn tegenstan ders. De twintigjarige aanvallende middenvelder was bij alle drie de treffers van de thuisploeg betrok ken. Bij de 1-0 in de dertigste mi nuut legde hij de bal na een fraaie actie vanaf links breed voor de voe ten van Frank Oostdijk. Die haal de binnen het zestienmetergebied verwoestend uit. Na een listige steekbal van Niels Mulder werkte Van As in 92e minuut alleen voor de keeper koeltjes af. Een minuut later verstuurde hij de pass waar uit invaller Pascal Gaakeer met een wonderschone lob Nieuwdorp op 3-1 bracht. Een lachende Van As: „Ik heb inderdaad wel eens minde re wedstrijden gespeeld. Dat je van daag zo belangrijk bent, is mooi. Net zoals de overwinning. Die is misschien geflatteerd, maar ook heel fraai." Nieuwdorp-Klundert 3-1 (1-1). 29. Frank Oostdijk 1-0, 45. Ferry Littooy 1 -190+2. Janick van As 2-190+3. Pas cal Gaakeer 3-1. Scheidsrechter: J. Gou- man (Ridderkerk). Aantal toeschou wers: 150. Niels Mulder van Nieuwdorp (groen shirt) snelt langs een tegenstander van Klundert. Tegelijkertijd heeft de aanvaller én aanvoerder van de Bevelandse ploeg oog voor de bal. foto Willem Mieras f Wilt u ook op een verantwoorde manier, zonder vervelende hongergevoelens een paar kilo kwijt? Lees er alles over in dit unieke boek, waarvan inmiddels meer dan 150.000 exemplaren verkocht zijn. Handige boodschappenlijstjes maken het boek tot een uiterst praktisch naslagwerk. Uitvoering paperback, 168 pagina's. exclusief 1,95 verzendkosten categorie Boeken door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De dressuurwedstrijd bij de Stal de Kroo in de klasse Mi hielden giste ren de koplopers Inge van Boven (met de hengst Zigbey Black) en Annemiek van der Vorm (met de merrie Annabelle) in de eerste proef de balans in evenwicht. Vin cent Bol was met Urban in Z in beide proeven de beste. In de tweede proef van de Mi stuurde de uit Wolphaartsdijk af komstige Inger van Boven haar Painted Black-zoon met 197 pun ten naar de zege. Zij bleef Anne miek van der Vorm met haar Dola- ny-dochter een puntje voor. In de klasse M2 was Mieke Evertse met Vermue's Vasco in de eerste proef met 204 punten de beste. De ama zone uit Heinkenszand bleef Mar tin de Kroo van het familiebedrijf in Nieuw- en Sint Joosland met de merrie Ushi K voor. In de herkan sing was De Kroo baas in eigen huis. Hij stuurde de Gribaldi-doch- ter met 192 punten naar de zege. Met de tweede plaats maakte Sata- mantha Miltenburg met Caratina Z (185 punten) het succes van de hippische stal compleet. Elles Kole maakte met goud en zil ver in de klasse L2 een uitstekende rentree in de wedstrijdring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46