1f Groene Ster Demanet weer wat wijzer na dik verlies 39 VCK heeft marge van twee treffers «mi a Michel Leonhart maandag 10 mei 2010 ,lk heb hun accommodatie gezien. Een groot en breed veld, Dat biedt mogelijkheden voor onze zaalvoet ballers. Maar we zullen negentig minuten aan de bak moeten." door Peter van Kouteren OOST-SOUBURG - RCS herpakte zich gisteren in het eerste treffen van de nacompetitie in alle opzich ten na drie magere resultaten aan het slot van de reguliere competi tie. Na nederlagen tegen IFC (3-0), Dongen (5-0) en een doelpuntloos gelijkspel tegen Best Vooruit werd in het tweede deel van de tweede helft na het missen van een aantal mogelijkheden eindelijk weer eens gescoord. Invaller Besar Xhoxhaj werd tegen Groene Ster matchwin naar, toen hij uit de draai de Lim burgse goalie Patrick Smits ver schalkte: 1-0. Bovendien werden geen kansen weggegeven. Michel Leonhart noemde het met recht een zakelij ke overwinning, waarop niets viel af te dingen. „Dit is een resultaat dat perspectief biedt", vond hij. „Ik had er in de rust op gehamerd dat we met 0-0 uit bij hen ook uit de voeten zouden kunnen. Ik heb Groene Ster donderdag voor de be ker gezien, toen ze zich plaatsten voor de finale van Zuid 2. Binnen tien minuten tijd beslisten ze het met drie doelpunten uit counters. Ik heb ook hun accommodatie ge zien. Een groot en breed veld, dat biedt mogelijkheden voor onze zaalvoetballers. Maar we zullen ne gentig minuten aan de bak moe ten." Leonhart tekende zelf zijn be vindingen op, nadat hij eerder door André Siereveld en Dennis de Nooijer was ingeseind. „We hebben ze vorige week zondag zien spelen tegen TOP zei Siere veld, die na het uitvallen van Ste ven Visser de wedstrijd als links achter eindigde. „We hebben ze sa men geanalyseerd. Ik vond ze toen zwak, maar hier speelden ze goed moet ik zeggen. Natuurlijk gingen we voor de winst, maar we had W den als opdracht meegekregen dat we in elk geval de nul moesten houden. Ik vond ons in het begin niet agressief genoeg. Toen we meer druk zetten, kregen we meer grip. We moeten volgende week ook niet achterover leunen." Groene Ster, dat zich ten koste van tweedeklasser Wilhelmina'08 voor het derde jaar op rij plaatste voor de finale om de districtsbe ker, begon sterk. Met negen man met een verleden bij Roda JC en Fortuna Sittard in de gelederen, een spits (Diego longen) die bij Go Ahead Eagles onder contract heeft gestaan moesten de Limbur gers na een paar speldenprikken van de thuisploeg het initiatief uit handen geven. „RCS heeft een goe de ploeg", vond trainer Silvio Dili- berto, die in het verleden bij Sparta met Dennis en Gérard de Nooijer voetbalde. „Een gevaarlij ke voorhoede, een middenveld met veel loopvermogen. Ik ben niet ontevreden. We hebben in de competitie drie keer een ruime voorsprong verspeeld. Het zag er lange tijd naar uit dat we het op 0-0 konden houden. Maar dit is voor ons niet onoverkomelijk." Uitgerekend in een mindere fase scoorde Besar Xhoxhaj na een vloeiende aanval over rechts. Na dat RCS een paar goede mogelijk heden had laten liggen (Alfaro Pen- tury, Said Bouzambou, Dennis de Nooijer, Joey van der Zweep) vormde de invaller in het hart van de Limburgse defensie een doel treffend eindstation: 1-0. De bezoe kers konden er weinig tegenover stellen. Gérard de Nooijer stichtte met een kopbal op de eigen lat on gewild nog het meeste gevaar voor Groene Ster. RCS-Groene Ster 1-0 (0-0). 69. Besar Xhoxhaj 1-0. Scheidsrechter: M.J. Kok (Maastricht). Aantal toeschouwers: 250. VCK (witte shirts) sticht verwarring in de verdediging van Tholense Boys. foto Ruben Oreel door Merlijn van Dierendonck KOUDEKERKE - VCK heeft een goe de eerste slag geslagen in de na- competitie, die om de promotie naar de tweede klasse gaat. Door met 3-1 op eigen veld te winnen van Tholense Boys, heeft de ploeg van Hans de Nooijer een gunstige uitgangspositie om een ronde ver der te komen. De winnaar over de twee duels speelt tegen Oostkapel- le, dat dan om handhaving in de tweede klasse strijdt. Dat is tevens de nieuwe ploeg van de huidige VCK-coach Hans de Nooijer. De Nooijer: „We zijn tevreden met de 3-1, maar of het genoeg is, zal moe ten blijken." VCK, dat al voor het derde opeen volgende jaar in de nacompetitie speelt, kwam goed uit de startblok ken. De ploeg speelde goed en liet zien dat het weer terug wil keren naar de tweede klasse. In de eerste 25 minuten kreeg de thuisploeg drie opgelegde kansen, maar de aanvallers van VCK konden ze niet omzetten in goals en dus ook geen vroege voorsprong nemen. Tholense Boys begon matig en wist aanvallend niet veel te creë ren, maar toch namen de bezoe kers de leiding nam. Niels Hop mans kopte in de 39e minuut een voorzet vanaf de linkerflank knap op doel en liet Joeri Nonnekes, de keeper van VCK, kansloos. „We hebben voor rust veel goede kan sen gehad. En dan krijgen we de eerste de beste bal tegen", treurde De Nooijer na afloop, „Dan kom je met 0-1 achter en krijg je wel een tik." VCK was even de weg kwijt, maar in de 45e minuut schoot Erik Goudt vanuit een cor ner van Henk Kesteloo de 1-1 bin nen. Na rust ging VCK op dezelfde voet verder en in de 52e minuut schoot Michiel Ketting via de lat de 2-1 binnen. Vier minuten later maakte clubtopscorer Stefan Wielemaker de 3-1. Tholense Boys kreeg nog een goede kans om toch nog een goal te scoren, maar Niels Hop mans kopte net naast het Koude- kerkse doel. „Ik vond dat we ze toch wel aardig in bedwang heb ben gehouden. Het is jammer dat we niet nog een doelpuntje erbij hadden kunnen prikken, want dat had er zeker nog wel in gezeten", zei De Nooijer. „We hebben weer eens een goede wedstrijd op de mat gelegd." Bij Tholense Boys was er na af loop teleurstelling. „Het waren geen uitgespeelde kansen. Het wa ren drie dode spelmomenten waar uit VCK scoorde. Dat is een zwak te van ons", gaf Paul van Buuren, de trainer van Tholense Boys, toe. VCK heeft dus een marge van twee doelpunten, waarmee het volgende week de return tegen Tholense Boys zal beginnen. De Nooijer: „Volgende week zal blij ken of het voldoende is. Het is maar net hoe het scoreverloop zal zijn." VCK- Tholense Boys 3-1 (1-1). 39. Niels Hopmans 0-1, 45. Erik Goudt 1-1, 52. Michiel Ketting 2-1, 56. Stefan Wielemaker 3-1. Gele kaart: Michel Meulmeester, Erik Damen (beiden VCK), Marien Hopmans, Reinier de Groen (beiden Tholense Boys). Scheidsrechter: H.C. 't Lam (Almkerk). Aantal toeschouwers: 180. door Barry van der Hooft NIJKERK - Weet je wat, dacht Gaby Demanet afgelopen week, in de laatste competitiewedstrijd zet ik een aantal van mijn belangrijke spelers naast me op de bank en geef ik anderen een kans. Na 45 minuten voetbal in Nijkerk had de trainer al genoeg gezien. Hoek keek tegen een 3-0-achterstand aan en dus was het tijd om Ferry Alfons en Stijn Mahieu op te laten draven. De ploeg kreeg daardoor een ander gezicht en voor Dema net werd nogmaals duidelijk dat sommige spelers het niveau van de topklasse niet aan kunnen. In de gang bij de kleedkamer beet de Belg na afloop een paar keer op zijn tong. Demanet wilde geen uit spraken doen waar hij later spijt van zou kunnen krijgen. „Deze wedstrijd was vooral belangrijk vanuit de gedachte dat wij door willen selecteren", zei hij wel. En: „Sommige jongens kregen van daag een kans, maar hebben daar niets mee gedaan. In de laatste tien minuten voor rust speelden we met twee man minder..." Namen wilde de trainer niet noe men, maar het was geen toeval dat Chakir Lmaknafi en Musaba Sele- mani al na 45 minuten plaats moesten maken voor twee spelers die het elftal wél beter maken. Hoek leek het seizoen daardoor met een genante wedstrijd af te sluiten, maar liet in de tweede helft zien waarom het naar de top klasse promoveert. Met Alfons - die na vijf minuten meteen de 3-1 binnenschoot - en Mahieu binnen de lijnen was Hoek gelijkwaardig en in sommige fasen beter dan Sparta Nijkerk. Josimar Pattinama, ook invaller, verzuimde na 67 mi nuten de 3-2 binnen te koppen, Koen Versyp raakte daarna de lat en Hoessein Bouzambou tikte de rebound naast. De thuisploeg had Hoek-spelr Ferry Alfons houdt Niels Vlugt van zich af. foto Geert van Tol zichtbaar moeite met de weer stand van Hoek. Het scoorde ech ter nog wel een keer, omdat een voorzet van Vlugt via de voet van Tim Mechelinck over keeper De Veirman zeilde (4-1). Hoek sloot de competitie daardoor af met een ruime nederlaag. Daar baalde De manet van, maar het duel had hem tegelijkertijd ook weer een stuk wijzer gemaakt. De komende weken wil hij knopen doorhak ken. Wat gebeurt er bijvoorbeeld met Gideon Imagbudu, de ervaren Afrikaan? „Daar gaan we deze week ook over praten", zei Dema net. Voor Lmaknafi lijkt net als voor Tim Faassen en Remco Felius geen ruimte meer bij de topklas sen En hoe zit het met Thomas Ra- gut, die vrijdag in het huwelijk trad, van Demanet een vrije dag kreeg, verrassend genoeg toch mee reisde naar Nijkerk, maar negentig minuten op de bank moest blijven zitten? Demanet: „Thomas was niet helemaal fit na zijn feest. En ik mag er maar drie wisselen hè." Sparta Nijkerk-Hoek 4-1 (3-0). 17. Maurice van der Wilt 1-0, 41. Stefan Fredriksen 2-0, 45+1. Niels Vlugt 3-0, 50. Ferry Alfons 3-1, 76. Niels Vlugt 4-1. Scheidsrechter: A.Th. de Witte (Er- melo). Gele kaart: Ivo te Velthuis (Sparta Nijkerk). Aantal toeschouwers: 800.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43