RCS herpakt zich tegen 3 81 Goes zet dalende lijn voort SSV moet winnen bij Almkerk om VC Vlissingen mist promotiekansen levend te houden de mooiste kansen NACOMPETITIE RCS laat matige periode achter zich en heeft na i-o-zege op Groene Ster Groene sur herbergt nog uitzicht op plaats in hoofdklasse. verleden by roda jc maandag 10 mei 2010 MIDDELBURG - De dalende lijn waarin de voetballers van Goes al een tijd verkeren, zette zich giste ren voort in de nacompetitie. De zondag-tweedeklasser verloor met 2-o van Nemelaer. Nemelaer had zich verheugd op de komst van Goes, zo werd giste ren duidelijk. „Wij lezen ook de PZC en weten dat het niet goed gaat met Goes", aldus een be stuurslid. Goes verspeelde in slotfa se de titel en rechtstreekse promo tie. Gehoopt werd dat de vrije val tot stilstand kon worden gebracht in de nacompetitie, maar Neme laer toonde zich een stugge tegen stander. De ploeg uit Haaren, nabij Oisterwijk, begon voorzichtig en liet Goes het spel maken. Na twin tig minuten nam de thuisploeg ini tiatief wat meteen tot een treffer leidde. Een vrije trap kwam in het vijandelijke strafschopgebied, waar de Goese verdedigers de bal niet konden wegwerken. Uit de scrim mage die volgde, trof Michael Die pens doel: ï-o. Goes kreeg ook kansen in de eer ste helft, maar die waren aan de ploeg niet besteed. In de tweede helft zette Goes meer druk. „Maar dat leverde weinig op", aldus Van der Sluis. „We hebben toen gepro beerd om het op ï-o te houden." Dat lukte evenmin, want vijf minu ten voor tijd verdubbelde Kevin van Kempen de marge. Hij pikte de bal op, dribbelde zich vrij en schoot vanaf twintig meter raak in het Goese doel: 2-0. Van der Sluis legde zich neer bij de nederlaag. „De vorm is niet meer helemaal aanwezig. We scoren zo moeilijk, dat werkt door op de hele ploeg. Het knaagt aan iedereen." Voor Terneuzen zit het seizoen erop. De zondag-tweedeklasser had nog kans op deelname aan de nacompetitie, maar zag die giste ren in rook opgaan. EBOH verloor na strafschoppen van EFC. De ploeg uit Eersel promoveert naar de eerste klasse, EBOH mag via de nacompetitie proberen alsnog te promoveren. A negen spelers met een foto Ruben Oreel Dennis de Nooijer (midden) schiet op het doel van Groene Ster. MIDDELBURG - SSV hield zijn kan sen op promotie naar de eersteklas- se van het zaterdagvoetbal tegen Almkerk levend door in de slotfa se gelijk te maken: 1-1. Duiveland raakte in de slotfase bij Sliedrecht juist een goede uitgnagspositie kwijt. De Schouwenaren zagen een 1-2-voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen. SSV had op eigen veld grote moei te met Almkerk. Voor rust kwam de Goese ploeg er niet aan te pas. Na rust kwam SSV beter in de wedstrijd, maar pas in het laatste kwartier uitte zich dat in kansen. Er kwam dreiging via René Zwam- born en Thomas Mattheijer, maar pas vijf minuten voor tijd trof SSV doel. Pim Bruins speelde zich met een subtiele voetbeweging vrij en gaf een geplaatste voorzet, waarna Almkerker Patrick Romeijn de bal bewust met de hand wegtikte. Rood en een strafschop, oordeelde scheidsrechter Peijnenburg. Bruins schoot raak (1-1), wat het begin van een slotoffensief inluidde. In drie minuten tijd schoot Souliman Abali op de paal, mikte Salim San- dee via de kruising over en lobte Zwamborn nipt over. „Dat hebben we vaker", zei Man- sour Gader. „We creëren altijd kan sen, maar nu moeten we er nog mee omgaan." SSV zal dus volgen de week in de returnwedstrijd moeten winnen om naar de vol gende ronde te gaan. Een lastige opgave, aangezien de Brabantse ploeg dit seizoen pas één keer ver loor op eigen veld. Of zoals Gader het verwoordde: „Thuis zijn ze be resterk." Sliedrecht kwam tegen Duiveland door een kopbal van Göksel (Jakir in de 25e minuut aan de leiding. De thuisploeg verzuimde daarna om verder afstand te nemen. In de 54e minuut kopte Dennie Ie Com- te op aangeven van Wilmar van der Sande zijn ploeg naar de 1-1 en drie minuten later bediende Van der Sande Ronald Zwager. Tussen twee verdedigers door schoot de aanvoerder zijn ploeg naar de 1-2. Met een prachtige volley bracht (Ja- kir Sliedrecht weer langszij. In de slotfase verspeelde Duiveland een mooie uitgangspositie voor de re turn. In de 86e minuut loste doel man René Zwart een inzet, waar na (Jakir zijn derde treffer kon aan tekenen. In blessuretijd schoot Roy Leeuwestein ook nog de 4-2 achter Zwart. ,We zijn er nog niet. Duiveland is een goede ploeg met een paar uitstekende spelers. De ploeg móet thuis gaan scoren, maar daar hebben ze ook de moge lijkheden voor", blikte Slied- recht-coach Goedhart vooruit. door Koen de Vries MAASTRICHT - VC Vlissingen schiep zich gisteren een goede uit gangspositie om de tweede ronde van de nacompetitie te bereiken. De eersteklasser speelde in Maas tricht tegen FC Vinkenslag met 0-0 gelijk. Echt tevreden waren de Vlissingers echter niet. „We heb ben ontzettend veel kansen ge mist", had trainer Ruud Pennings gezien. „Als we met 5-0 gewonnen hadden, was dat niet geflatteerd ge weest." Het was een vorm van comedy-ca- pers dat zich gisteren bij vlagen voor het doel van Vinkenslag af speelde. Verschillende Vlissin- gen-spelers verschenen kansrijk voor het Limburgse doel, maar de bal wilde er niet in. Paal, lat, de keeper, een uitgestoken been of an dere lichaamsdelen verhinderden dat Vlissingen scoorde. Pennings: „In de eerste vijf minuten misten we al drie opgelegde kansen. En de hele wedstrijd door waren we de bovenliggende partij." Bijna al le offensief ingestelde Vlissingers hadden het vizier niet scherp staan: Sinan Coban, Rüstem Sen, Davy van Geersdaele, Jonathan Constancia, Randy de Dreu, Rud- ley St. Jago en Kjell Van der Haeg- hen kwamen allen in kansrijke po sitie maar scoorden niet. „We hadden een betere uitgangs positie moeten creëren", vond Pen nings. „Vinkenslag miste een paar belangrijke spelers die komende zondag wel meedoen. We krijgen nog een zware dobber. Ondanks dat moeten we wel een ronde ver der kunnen komen." FC Vinkenslag-VC Vlissingen 0-0. Scheidsrechter: R.H.A.J. Souwen (Es- beek). Aantal toeschouwers 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42