mk zeeland 3 O' Oproep: stuur vraag in voor lijsttrekker Handtekening? Of op de foto met wielrenners? 152 politieagenten op de route en bij de finish 30 EHBO'ers 50 verkeersregelaars De beste plekken om de wielrenners te zien Middelburg tijdens de Giro-etappe Doorkomsttijden 3e etappe www.pzc.nl S ZEEUWSE ZAKEN ZEEUWSE STEMMEN /rX" maandag 10 mei 2010 toeschouwers worden er vandaag in Middelburg verwacht bij de aankomst van de etappe van de Giro d'ltalia. Wie op de foto wil met de wielren ners of een handtekening wil be machtigen, moet naar het sport veld van voetbalvereniging Zee- landia aan de M.H. Boassonlaan (Sportpark de Veerse Poort) in Mid delburg. De wielrenners die niets gewonnen hebben, gaan daar direct na af loop van de etappe naartoe om te douchen en om verzorgd te wor den. Je moet wel snel zijn, want de wiel renners blijven niet lang bij Zeelan- dia. De eerste bus met wielrenners vertrekt om 17.30 uur naar Oos tende, waar ze 's avonds op het vliegtuig naar Italië stappen. De meest gewilde plek voor toe schouwers is de laatste scherpe bocht (Dwarskaai/Rouaansekaai), vlak voor de finish in Middelburg. Daar is het waarschijnlijk al snel druk. Ook rondom de bocht bij het Seis- plein in Middelburg zijn de wielren ners goed zien. Er is bovendien veel ruimte voor toeschouwers. i Op het Groene Woud en de Koestraat komen de wielrenners de binnenstad binnen. Vanaf dat punt is het parcours volledig afge zet met hekken. t Bij De Stadsschuur in Middelburg zijn speciale vakken ingericht voor invalide toeschouwers. Daar zijn parcours in Middelburg, dat wil zeggen: de Dam, Damplein, Rotter- damsekaai, Singelroute, Kaaienrou- te, en omgeving Koorkerkstraat. De Nieuwe Vlissingseweg is tussen 14.00 en 18.00 uur maximaal vier uur afgesloten. Tot 12.00 uur is de noordkant van Middelburg bereikbaar via Schroe- brug, Groene Woud en Looierssin gel. Tussen 12.00 en 18.00 uur is de noordkant bereikbaar, zolang het parcours niet gekruist hoeft te worden. Anders moeten automobi listen via Vlissingen. PARKEREN - Wie met de auto naar Middelburg komt, kan het bes te parkeren op het ZEP-terrein (bij Mini Mundi en de Voetbal Ex perience), het braakliggende ter rein daarachter, of op het parkeer terrein bij de Mortiere-boulevard. In totaal zijn op deze drie terreinen 1400 parkeerplaatsen beschikbaar. Tussen 12.00 en 20.00 uur rijden er gratis pendelbussen naar het centrum. Als de parkeerterreinen bij ZEP en de Mortiere vol zijn, worden bezoekers naar de buiten wijken van Middelburg geleid. De parkeergarages Geere en Kou- steensedijk en parkeerterrein Hof van Tange zijn de hele dag geslo ten. Op de Loskade kan ook niet geparkeerd worden. Het parkeerter rein aan de Oude Veerseweg is wel open. Bewoners in de binnenstad met een parkeervergunning kun nen hun auto in de parkeergarages aan de Kousteensedijk en De Gee re parkeren. BUS - Tussen 12.00 en 19.00 uur rijden er nauwelijks bussen, 's Middags worden bussen ingezet op een extra lijn (lijn 46), die rijdt vanaf het NS-station in Middel burg naar het NS-station in Goes. Reizigers die vanmorgen vanuit Schouwen-Duiveland naar Middel burg reizen, kunnen in Goes over stappen op lijn 132 naar Zierikzee. FIETS - De Markt in Middelburg is vandaag fietsvrij. Er zijn fietspar keerplaatsen aangewezen op de Rotterdamsekaai, Maisbaai, Bach- tensteene, Kapoengang, Burggang, Porthosterrein, Stadhuisstraat, Bo denplaats, Plein 1940, Stadsschuur en twee aan de Kanaalweg. Bij de parkeerplaatsen staan stewards. ook toiletten voor invaliden. Als het te druk wordt langs het par cours, dan worden toeschouwers naar de Markt in Middelburg ge leid. Daar zijn de laatste kilometers van etappe vanaf 15.30 uur recht streeks te volgen op een groot scherm. Er kunnen tienduizend Bij een gemiddelde snelheid van 43 kilometer per uur Amsterdam 11u00 Amstelveen Burg. Colijnweg (off. start) 11 u 15 Haarlemmermeer (Schiphol) 11 u20 Hillegom 11 u51 Lisse 11 u54 Teylingen 12u01 Oegstgeest 12u05 Leiden 12u11 Zoete rwoude 12u21 Leidschendam - Voorburg 12u27 Zoetermeer 12u30 Pijnacker- Nootdorp 12u42 Delft 12u48 Rotterdam 12u55 Schiedam 13u04 Vlaardingen 13u11 Rotterdam 13u13 Spijkenisse 13u23 Bernisse 13u32 Hellevoetsluis 13u50 Goedereede 14u01 Ouddorp 14u31 Brouwersdam 14u37 Schouwen-Duiveland Ellemeet 14u43 Renesse 14u48 Burgh Haamstede 14u55 Veere Neeltje Jans 15u07 Noord-Beveland Banjaard 15u16 Vrouwenpolder 15u22 Oostkapelle 15u29 Domburg 15u34 Westkapelle 15u44 Zoutelande 15u48 Vlissingen Lammerenburg 16u02 Nieuwedijk 16u08 Middelburg Gemeentegrens 16u15 Seissingel 16u19 Finish Dam 16u22 BOCHT DES DOODS De redactie van Watisnouje.nl staat stil bij dé Giro-bocht. Bekijk de video op www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Mail uw giro-foto naar de wielersite foto@zeeuwsjaarvandefiets.nl MIDDELBURG - Lijsttrekkers die in Zeeland campagne zullen voeren, komen langs op de PZC-redactie in Middelburg. Vijf van de elf be langrijkste lijsttrekkers hebben al toegezegd te komen. Het is voor het eerst dat de redac tie van de PZC de lijsttrekkers uit daagt om te komen praten over Zeeuwse zaken. Inmiddels hebben André Rouvoet (Christenunie), Alexander Pechtold (D66), Kees van der Staaij (SGP), Marianne Thieme (Partij voor de Dieren) en Rita Verdonk (Trots op Neder land) toegezegd te komen. Van de WD, SP en het CDA is nog niet bekend of de verkiezingskaravaan Zeeland aandoet. Femke Halsema (GroenLinks), Geert Wilders (Par tij voor de Vrijheid) en Job Cohen (PvdA) gaan Zeeland vooralsnog voorbij. Lezers kunnen vooraf vragen instu ren. De interessantste en leukste zullen aan de lijsttrekkers worden voorgelegd. Komt de betreffende lijsttrekker naar Zeeland en dus op de redactie, dan worden mensen uitgenodigd om de vraag zelf aan de lijsttrekker te stellen. De vragen moeten uiterlijk vrijdag 14 mei in ons bezit zijn. Wordt uw vraag geselecteerd, dan ontvangt u persoonlijk bericht. Over de selec tie kan niet worden gecorrespon deerd. Alleen lezers uit het ver spreidingsgebied van de krant ko men in aanmerking voor het stel len van vragen. Overigens worden ook aan de lijsttrekkers die Zee land niet aandoen vragen voorge- legd. Het insturen van vragen voor de lijsttrekkers kan via een formu lier op de verkiezingssite of naar Postbus 91, 4330 AB Middelburg. www.pzc.nl/verkiezingen en www.pzc.nl/zeeuwsezetel. MIDDELBURG Festival Klein Italië Villagio Commerciale G irojrherchdndise stadspicknick wc) pastakunstwerk videoscherm volgauto's \Vc' verlaten karavaan A Markt Transferium ZrP/Mortiere- boulevard^ Transferium ZEP/Mortiereboulevard Gratis parkeren en gratis busvervoer naar het station tussen 12.00 uur en 20.00 uur. Tr—-vu"v v' Donja Odijk bron: giromiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3