het in de 34|S|forT Girodltalia 'Attenzione', klinkt Martin Kohier is de eerste uitvaller Hushovd breekt zijn sleutelbeen Delegatie uit VS kijkt rond bij start Giro OPENINGSWEEKEND De belangstelling voor de eerste twee etappes van de Giro d'ltalia is groter dan menigeen had verwacht. Vandaag rijdt het peloton van Amsterdam naar Zeeland. MIDDELBURG Het peloton van de 93e Ronde van Italië begint vandaag met 198 ren ners aan de derde etappe. De nerveuze tweede rit gisteren, van Amsterdam naar Utrecht, lever de één uitvaller op. Martin Kohier moest de strijd staken. De Zwitser was op veertig kilometer van de fi nish zwaar ten val. Hij maakte deel uit van het BMC Racing Team, de ploeg van klassementsleider Cadel Evans. Vandaag staat de derde etappe op het programma. De renners zetten koers naar Zeeland en moeten 209 kilometer afleggen. De finish is op de Dam in Middelburg. SAN REMO 2T4 De derde etappe van de Giro, van Amsterdam naar Middelburg, be draagt vandaag 224 kilometer. De Noorse wielrenner Thor Husho vd heeft gisteren bij een training zijn sleutelbeen gebroken. De sprin ter van Cervélo crashte in de buurt van de Italiaanse stad San Remo, toen hij een meisje - dat plots de weg overstak - probeerde te ontwij ken. „Toen ik dat meisje wilde hel pen, merkte ik dat ik dat niet kon. Ik bleek mijn sleutelbeen te heb ben gebroken", aldus Hushovd. Hushovd wordt vandaag geope reerd in een Zwitsers ziekenhuis. Het is onbekend hoe lang hij is uit geschakeld. Het kleine meisje bleef ongedeerd bij het incident. Terwijl de renners zich op het Museumplein in Amsterdam opmaken voor de start van de tweede etappe, worden roze ballonnen opgelaten. De belangstel ling voor de Giro d'ltalia is groter dan veel cynici hadden verwacht. foto Vincent Jannink/ANP maandag 10 mei 2010 AMSTERDAM Een delegatie uit de Amerikaanse hoofdstad Washington is zaterdag in Amsterdam aanwezig geweest bij de start van de Giro d'ltalia. Washington hoopt in 2012 de eer ste niet-Europese gaststad te zijn van de eerste etappes van het Itali aanse wielerevenement. De delega tie was in Nederland om de organi satorische kant van de Giro te bekij ken en om zich door de Nederland se organisatie te laten informeren. Of de Giro echt de oceaan over steekt in 2012 is nog de vraag. De wedstrijdleiding van de Giro be slist hier later over. Komend jaar is de start in Sicilië. Rick Flens rijdt weg uit de kopgroep. foto Vincent Jannink/ANP Rondemisse Yolanthe Cabau van Kasbergen was ook van de partij in Utrecht. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38