22 zcïellancr Giro d Italia Girotoertocht trekt 2800 wielrenners Als een door de zon GIROTOERTOCHT Zo'n 2800 fietsers deden zaterdag mee aan'de Girotoertocht, het voorproefje voor de etappe van de Giro d'Italia. maandag 10 mei 2010 M HHHOBBIHHnHHBBi door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Zo'n 2800 fietsers de den zaterdag mee aan de Girotoer tocht, het voorproefje voor de etap pe van de Giro d'Italia, die van daag door Zeeland voert en in Mid delburg finisht. Rogier de Rooij van Libéma, dat de organisatie van de tocht voor z'n rekening nam, kijkt tevreden terug. „Het ging helemaal goed: het was goed fietsweer en er hing een lekkere sfeer in de stad." Ook bestuurslid Lau de longe van de wielerclub Theo Middelkamp, die ook meehielp met de organisa tie, noemt de toertocht 'ontzet tend geslaagd'. „Er was weinig wind en het bleef droog, op wat motregen na. De renners fietsten enorm hard. Ze gingen met 40 a 50 kilometer over de Oosterschel- dekering. Ik reed met de auto voor de renners uit, om de routeborden te controleren, maar we kwamen toch in het peloton terecht: zo hard gingen de wielrenners." De toertocht ging over een deel van het parcours van de Giro-etap pe. De deelnemers konden kiezen voor 30, 80 of 150 kilometer. De meeste deelnemers reden de lang ste afstand. De route van 150 kilometer voerde over Walcheren, Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland. Op de Oosterscheldekering werd een tus- sensprint gehouden. Die werd ge wonnen door Gerben Suijk uit Middelburg. Hij werd na afloop van de toertocht gehuldigd op de Dam. Wielerkampioene Marianne Vos was één van de deelnemers aan de toertocht. Zij reed de route van 80 kilometer. Vos loste ook het start schot op de Markt in Middelburg, samen met burgemeester Koos Schouwenaar. Tijdens de toertocht waren er en kele valpartijen. Op de Zeedijk in Westkapelle is één van de deelne mers met de ambulance naar het ziekenhuis afgevoerd. Een andere wielrenner brak zijn sleutelbeen. De Giro-toertocht bracht 3399 eu ro op voor Pink Ribbon, de organi satie die de strijd tegen borstkan ker ondersteunt. Veel deelnemers bleven na afloop van de toertocht in de Middelburg se binnenstad, zegt Dennis Winne van de gemeente Middelburg. „De activiteiten waren druk bezocht door de tourrijders, 's Avonds om elf uur, toen de festiviteiten wer den afgesloten, stonden er nog steeds heel veel wielrenfietsen op de Dam." bekijk de video op www.pzc.nl. Marianne Vos begint aan haar toertocht. door Ernst Jan Rozendaal Kort voor de start op de Markt in Middelburg slaat zaterdag de twij fel toe. Ben ik wel goed voorbereid voor de 150 kilometer van de Giro Toer tocht, mijn eerste ooit? De afgelo pen weken heb ik 1100 kilometer getraind. Dat zit wel goed. De laat ste week niks meer doen, hebben kenners mij verzekerd. Nou, dat was ook makkelijk, want ik vierde vakantie op Cyprus. Lekker gelui erd aan het zwembad. Ideaal, als ik tenminste de wijn had laten staan, niet tóch was bezweken voor de uitdaging om woensdag nog een loodzware mountainbike- tocht te ondernemen en - vooral - als het vliegtuig wat eerder dan zaterdagochtend kwart voor drie op Schiphol was geland. Om zes uur waren we thuis. Na een onrus tig uurtje slaap heb ik twee kop pen koffie, een halve bidop met sportdrank, drie boterhammen en een appel weggewerkt, twee bidons gevuld met water en vita minepoeder, mijn zakken volge propt met boterhammen en sport- repen en ben ik twee keer naar de wc geweest. Onrustige maag. Komt het niet van de koffie - mid denin de nacht ook nog een grote beker om wakker te blijven achter het stuur - dan moeten het de ze nuwen zijn. Na een verkenning van het par cours, twee weken geleden, was ik kapot. Hoe zou het vandaag gaan? Met mijn op Cyprus gebruinde kop waan ik me een Italiaanse sprinter. Puur uit lijfsbehoud be sluit ik dat ik ook maar zo ga koer sen. „Eerst het bord van een ander leegeten voor je aan dat van jezelf begint", luidt de wielerwijsheid van de Belgische oud-bondscoach José de Cauwer. Die ga ik in prak- Drukte bij de start op de Markt in Middelburg. tijk brengen. Geen meter kopwerk doen. Anderen gaan mij naar Mid delburg terugbrengen. De eerste ki lometers, over Veere naar de Veer- segatdam, zijn geen probleem. Dan vinden de eerste schiftingen plaats. Met mijn collega's Leo en Arjen nestel ik me aan de staart van de toerploeg van Endpra Sport die met 35 kilometer per uur over Noord-Beveland koers zet naar de Zeelandbrug. Aanklampen na bochten en op heilinkjes, dan is het voor de rest of je in een fau teuil zit. Tot aan Scharendijke gaat dat goed, maar als de snelheid te gen de 40 loopt, kan ik niet meer volgen. Zo te zien zijn Arjen en Pech onderweg, in de buurt van Veere. Tijd voor een sanitaire stop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24