Badplaats weer even kunstenaarsdorp i8l zeeland Ronald Geertse wint spannend ringrijden Depothouder SCHILDERSWEEK Zevende editie 'In het licht van Walcheren' in Domburg Vlissingen maandag 10 mei 2010 W door Carla van de Merbel DOMBURG - Adriaan Krijger uit Middelburg zit op zijn gemak in de berm van de Roosjesweg in Domburg. De 83-jarige amateur schilder uit Middelburg werkt aan een schilderij van de molen. Giste ren begon in Domburg de zeven de editie van de internationale schildersweek 'In het licht van Walcheren'. De eerste dag van de schilders week was voor 'de zondagsschil ders', de amateurs. De rest van de week werken zo'n dertig professio nele schilders uit binnen-en bui tenland in het dorp. Net als hun voorgangers Mondriaan en Toorop laten zij zich inspireren door het befaamde 'Domburgse licht'. Ach, dat Domburgse licht; Krijger ziet het niet zo. „Ik heb nooit het verschil gezien tussen Zeeuws en Brabants licht. De professionele schilders zeggen: 'In Domburg is het mooiste licht'. Maar dat zeg gen schilders in Noord-Holland ook van het licht daar." Krijger schildert al een groot deel van zijn leven. Op school tekende hij al graag en goed. Op later leef tijd, toen hij meer tijd kreeg, is hij meer gaan schilderen. „Ik ben er zot van. Ik denk dat het in de ge nen zit. Mijn grootvader van moe ders kant kon ook goed tekenen." Krijgers schilderij van de molen is bijna klaar. Het is niet een precieze kopie van de werkelijkheid. De weg voor de molen heeft hij niet geschilderd, maar vervangen door groen, en ook de huizen rechtsach ter de molen zijn op het schilderij DBBÜJMMaUHMI Adriaan Krijger werkt aan een schilderij van de molen. anders. „Het is geen verplichting dat je het schildert zoals het is." De schildersweek gaat morgenmid dag verder met een schildersessie op het strand voor het Badpavil joen. Donderdagmiddag kan het publiek in het dorp zich laten por tretteren. Zaterdag wordt een expo sitie met de tijdens de schilders week gemaakte werken geopend (om 17.00 uur in de Duingalerie aan de Badhuisweg). In verband met de schildersweek zijn er de komende dagen ook con certen in Domburg. Morgenavond foto Izaak Verkeste is er het concert Bohemian Soul (20.00 uur, De Parel). Vrijdag avond treedt Emmy Verhey op in het Badpaviljoen (20.00 uur). www.schildersweek.nl door Sjaak Janse GRIJPSKERKE - In Grijpskerke is Ro nald Geertse zaterdag winnaar ge worden van de eerste klassements wedstrijd ringrijden. De 23 deelne mers maakten er een spannende wedstrijd van. Edward Dingeman- se miste pas in de 18e en 20e beurt zijn eerste ringen, maar omdat Ro nald Geertse niks miste, werd hij kampioen van Grijpskerke met de volle bak. Edward Dingemanse ver sloeg Pieter Dingemanse om de tweede plaats. Beide rijders staken 28 ringen. De ie beker werd na kamp met Edward Dingemanse ge wonnen door Ronald Geertse. De 3e beker werd gewonnen door Pie ter Dingemanse. Voor de pollepel kamp hadden zich twaalf rijders geplaatst. Pieter Dingemanse stak als enige de 14 mm en won zo doende deze prijs. De jeugdbeker, voor de rijders tot en met 20 jaar, werd gewonnen door Denny Din gemanse, zoon van Pieter, met 17 ringen. De wisselprijs voor het mooist versierde paard ging naar Pieter Dingemanse. In Kapelle streden 32 deelnemers om het kampioenschap van de Zuid-Bevelandse ringrijders. Klazi- na Boogaard en Cora van Wijn gaarden presteerden uitstekend, maar konden niet voorkomen dat Jan Besuyen met het dagkampioen schap aan de haal ging. Agenda ZRV: 15 mei, Ritthem: ringrijden Dorpsstraat 09.00-17.00 (afdeling Ritthem en Sou burg); 22 mei, Veere: Ereklas kampioenschap ZRV 08.00-18.00. De PZC is op zoek naar een depothouder (middag- bezorging). Werkzaamheden In ontvangst nemen van de NRC; Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren; Inschakelen van nieuwe bezorgers bij ziekte en afwezigheid; In uitzonderingsgevallen bezorgt u de dagbladen zelf. Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en ligging van het depot. Tevens bieden wij u de mogelijk heid om de PZC zelf gratis te lezen. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op met Ronald Kasander via telefoonnummer 0118-434093 www.bezorgers.nl DichtbijMedia. Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20