Zeeland Giro-feest Middelburg succes PZC KNRM werft donateurs op reddingbootdag Roze WALCHEREN 18 FESTIVITEITEN Organisatie tevreden over bezoek aan Damplein en Markt 17 20 en 21 Vandalen steken Giro-pop in brand Vrouw (72) beroofd van handtas Te veel alcohol en geen rijbewijs almanak r Y'. t Adriaan Krijger: geen verschil tussen Zeeuws en Brabants licht Maandag 10 mei 2010 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De organisatie van de Giro-festiviteiten afgelopen weekend in Middelburg is zeer te vreden over het verloop ervan. Li- ni Tidili (één van de organisatoren van het festival op het Damplein) en Connie de Lange (van de orga nisatie van de activiteiten op de Markt en het lympaanplein) zijn blij met het grote aantal bezoekers dat de evenementen trokken. Op en bij het Damplein werd van vrijdagmiddag tot en met zaterdag avond het festival 'Klein Italië' ge houden, met onder meer Italiaans eten en drinken, straattheater en muziek. Vooral de afsluitingsacts op vrijdag- en zaterdagavond wer den druk bezocht. Op de Markt en het Tympaanplein duurden de fes tiviteiten een dag langer, tot en met gisteravond. Ook hier: Itali aans eten en veel, kleinschalig, en tertainment. Omdat het weer niet zo meewerk te, viel de opbrengst van het hore cagedeelte op het Damplein tegen, zegt Tidili. „Het koste meer dan dat het heeft opgebracht. Bij mooi weer was het misschien wel ge lukt." Tidili, van restaurant La Pic- cola Italia, had gezorgd voor de aanwezigheid van de extra horeca op het plein. De ingehuurde arties ten worden betaald met sponsor geld en subsidie van de gemeente. De organisatie had er bewust voor gekozen geen entree te vragen. De Lange (van restaurant De Vriend schap) heeft niet het probleem van een exploitatietekort op het horecadeel omdat op de Markt en Ook op andere locaties in Middelburg en op Walcheren was er aandacht voor de Giro. Vanaf linksboven, met de klok mee: Graffitikunstenaar Martijn Prins werkt aan een Giro-kunstwerk bij hotel Britannia op de boulevard in Vlissingen; Fietsen op 't Groentje in Domburg, onder leiding van Fysiofitness De Driehoek uit Serooskerke; de Langeviele in Middelburg en voorstelling Mobiel Danshuis bij park Molenwater in Middelburg. foto's Izaak Verkeste wmmmmmmmmmm. door Melita Lanting NEELTJE JANS - De KNRM zoekt nieuwe donateurs. Het donateurs bestand vergrijst en dus is de tijd rijp om actief op zoek te gaan naar nieuw bloed. En hoe kun je beter nieuwe donateurs werven dan door een nationale reddingbootdag te organiseren. Zaterdag waren de stations in heel Nederland open voor het publiek. „Bent u al donateur", vraagt één van de vrijwilligers van station Neeltje Jans aan een bezoeker. „Nee, maar u heeft vast wel infor matie voor mij." Actief donateurs werven was zater dag het motto op station Neeltje Jans. En dat lukte redelijk goed, want alleen donateurs mogen mee varen op de reddingboot. „De red dingbootdag was van oudsher een dag voor de donateurs", zegt Janne- ke Stokroos, woordvoerder van de KNRM. „Mensen die ons steunen, mogen eenmaal per jaar een kijkje in de keuken nemen." Alleen verwaterde dat principe in de loop der jaren. Ook niet-dona- teurs konden meevaren en de bin ding met de donateurs werd min der groot. „We hebben er dit jaar voor gekozen dat alleen donateurs mogen meevaren, en wil je meeva ren, dan moet je donateur worden. Mensen moeten het gevoel krijgen: hier doen we het voor." De KNRM heeft landelijk 75.000 donateurs. Mensen die kleine en grotere bedragen overmaken aan de vrijwillige redders. Om die dona teurs wat meer bij de KNRM te be trekken, is het roer omgegooid. „We richten ons nu ook op jonge ren en we zijn de actie Rinus Red der gestart, een actie die zich richt op jonge mensen." Maar ook de oudere donateurs wor den gekoesterd. Zoals bijvoorbeeld de familie Van der Wiel uit Slied- recht. Ieder jaar komen ze naar de reddingbootdag. Eerst naar Burgh- sluis en nu al weer jaren naar Neel tje Jans. Ze willen graag meevaren, zo lang het nog kan. Wanhoop is het laatste wat ik nu al wil leren kennen het lympaanplein geen extra hore ca nodig was. De Lange en Tidili kijken beiden terug op een week end met 'een fantastische sfeer' en 'veel plezier en enthousiasme on der de bezoekers'. Tidili wil met haar, voor het Giro-feest opgerich te, stichting Bella Festa nog wei eens zo'n festival op het Damplein organiseren. „Het plein leent zich hier uitstekend voor. Maar eerst dit weekend evalueren." pagina 24: Zo zag u alles rond de Giro Tip? walcheren@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE De huizenhoge stropop bij de ro tonde van Burgh-Haamstede is gis termiddag in allerijl herbouwd. De oorspronkelijke pop ging zater dagnacht in vlammen op. Het vuur was aangestoken door vandalen. Initiatiefneemster Ruth Kamp- meyer heeft de pop gisteren, met hulp van velen, opnieuw gebouwd. De pop is aan het parcours neerge zet als welkom aan het peloton van de Giro d'Italia en als ontmoetings punt voor publiek. VLISSINGEN Een 72-jarige vrouw uit Vlissingen is zaterdagmiddag rond 15.15 uur in haar woonplaats beroofd van haar handtas. De vrouw liep samen met haar man over de Hogeweg, in de rich ting van de Leeghwaterstraat. Haar tas lag in het mandje van haar rolla- tor; het hengsel hield ze vast. Een jongen naderde het echtpaar van achteren en trok met geweld de tas uit de handen van de vrouw. Zij kwam daarbij ten val. In de tas zaten waardepapieren en enkele tientallen euro's. SINT MAARTENSDIJK Een 26-jarige automobilist uit Vlis singen is zaterdagavond rond 23.00 uur in Sint Maartensdijk aangehou den door de politie. De man had te veel alcohol gedronken en reed rond terwijl een jaar geleden zijn rijbewijs was ingevorderd (wegens rijden onder invloed). Toen de poli tie proces-verbaal opmaakte en zijn auto in beslag nam, beledigde de Vlissinger de politie. Die hield hem vervolgens aan. Tip? redactie@pzc.nl De Middelburgse Angela had al eni ge tijd last van een wazige blik, een branderig gevoel in een ooghoek en flitsen die voorbij schoten. Vorige week ging ze naar de oog arts. Maandagochtend vroeg. Ze had nog geen tijd voor koffie of de krant gehad. De dokter wilde haar een week later weer op consult. Intussen moest An gela twee keer per dag haar ogen druppelen. Ze toog onmiddellijk naar de apo theek en nog diezelfde ochtend liet ze de eerste druppels in haar ooghoek vallen. Tijd voor koffie en de krant. Bij het inzien van de PZC reageerde ze ver schrikt: „Volgens mij heb ik nu een kleurenblindheid opgelopen, want normaal gesproken is de PZC niet ro ze." Angela is gewaarschuwd. De PZC is ook vandaag, deels, in Giro-roze. Daar helpt geen druppelen aan. U lf r? Hjj, 1 'HIJt m -- ff •-••ip-, i £2*"$' .fiiÈüJÏ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19