sport 135 naar eigen grens n ffgigb Train mee voor de PZC Familieloop Rasmussen herovert leiderstrui 'Doordat ik pas acht jaar geleden met de duursport begonnen ben, heb ik een jonge sportïeeftijd. Ik ben nog niet opgebrand.' Meidoornloop is in trek bij de atleten Jean-Marie Pfaff bij jubileum Cortgene De Schroef speelt zich in veiligheid Delta Fast wacht topduel in eredivisie Polar Bears belegt trainingskamp Unitron kampioen zonder zelf te spelen PZC Familieloop zaterdag 8 mei 2010 W Mare Riemens peroneuspees. doorgetraind, met als gevolg dat hij nu al vroeg in het seizoen in top vorm is. „Het verbaast mij zelf hoe goed het al gaat", bekent de Middelbur ger. „Op het NK duatlon had ik wil len kijken hoe ik ervoor sta bij de foto Peter Nicolai mannen 40. Ik had nooit verwacht dat ik in het overall-klassement derde zou worden. Toen de speaker het zei toen ik finishte, dacht ik dat hij een vergissing maakte." En het zal in de loop van 2010 al leen maar crescendo met hem gaan, voorspelt Frank Heidoorn. De ervaren coach - hij was vier keer de eerste Nederlander in de triatlon van Almere - schrijft sinds enige tijd trainingsschema's voor Riemens. „Hij denkt dat ik nog veel harder kan. Ik ben nu nog rela tief rustig aan het trainen; veel duur, weinig explosief Straks ko men er wat meer wedstrijdgerichte trainingen. Ik ben heel benieuwd hoe ik dan ga presteren. Ik weet ab soluut niet waar mijn grens ligt. Die heb ik nu in elk geval nog niet bereikt, zegt Frank. Ik vertrouw hem daarin volledig. Ik ga hele maal af op wat hij mij voor schrijft." Op de NK's halve triatlon (Nieuw koop), driekwart triatlon (Stein) en hele triatlon (Almere) wil Rie mens dit jaar pieken. Zeg maar: me dailles bij de mannen 40 ophalen. In die klasse heeft hij wat schade in te halen. „Ik krijg nu wel concur rentie van de mannen die dit jaar veertig worden, maar dat is niet erg. Doordat ik pas acht jaar gele den met de duursport begonnen ben, heb ik een jonge sportïeeftijd. Ik ben nog niet opgebrand. Ik kan nog wel een flink aantal jaren een stijgende lijn vasthouden." Belangrijk daarbij is wel weg te blij ven van de dokter. Riemens snapt dat hij beter naar zijn lichaam moet luisteren, maar weet niet precies hoe dat moet. „Het is lastig de balans te vinden: wanneer heb je een blessure en moet je gas te rugnemen en wanneer heb je slechts een pijntje en kun je door? Als sporter moet je de grens opzoe ken en er soms overheen gaan om verder te kunnen komen. Ik ben juist zo ver gekomen doordat ik dat kan. Ja, dan houd je altijd een risico." NISSE Nisse is morgen weer voor een dag je het atletiekdorp van Zuid-Beve land. Een kleine 300 atleten gaan om 15.00 uur van start voor de Mei doornloop over 7.5 of 15 kilometer. Om 14.15 uur gaat de snoepzakloop van start voor de allerkleinsten en om 14.30 uur de familieloop (1.5 km). Naast hardlopen is er ook gele genheid om vanaf 12.00 uur te Nordic/wandelen over 7.5 km of 25 km en er is een fietstocht van 25 km. De start en finish zijn op het grasveld voor de kerk op het Dorp splein. Meer info: zaklopers.nl. KORTGENE Jean-Marie Pfaff luistert 29 mei het jubileum van de voetbalvereniging Cortgene op. De club bestaat op die dag 80 jaar. De oud-doelman van het Belgisch elftal neemt plaats onder de lat bij de penaltyserie. Verder zijn er en kele cheerleaders en de dweilband Pink Panthers uit Goes aanwezig. De serie begint 's middags om 17.00 uur. 's Avonds is er vanaf 21.00 uur een feestavond met de groep Jam-Pact. Alle activiteiten worden gehouden op het sportcomplex de 'Galgen- dijk' in Kortgene. SLUISKIL De driebanders van Scheepswerf de Schroef hebben degradatie uit de derde divisie afgewend. De ploeg won met 6-2 bijTapperijke. Na winst van Louis Dallinga en ver lies van Koen Pöpsel stond het bij de pauze nog. Hierna sloeg Meer- ten Dallinga en Leen de Koning toe. Het is nu 't Bierwinkeltje en de Wellse Vaert om uit te maken wie er naast het team van de Hee renstraat zal degraderen. J. Embregts - L. Dallinga 33 - 35 (58 beur ten); C. Broos - M. Dallinga 22 - 35 (56 beurten); J. van Ginneken - K. Pöpsel 30 - 29 (80 beurten); R. Dam - L. de Koning 18 - 30 (67 beurten). SLUISKIL De driebanders van Delta Fast/Bouwservice spelen morgen in Sluiskil de topwedstrijd in de eredivisie tegen Van Donge8tde Roo. Inzet is de eerste plaats in de eindstand en derhalve ook in de play-offs. De thuisploeg treedt met Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn, Peter de Backer en Henk Habraken aan. Bij de gasten komen Dick Jas pers, Torbjörn Blomdahl, Martin Horn en Jean van Erp in actie. Aan vang: 13.00 uur. Verbrugge Termi nals reist naar Haarlo voor het duel r met Twentevisie. VLISSINGEN De waterpoloërs van Polar Bears uit Ede brengen dit weekeinde een bezoek aan Vlissingen. De num mer drie uit de hoofklasse belegt een trainingsstage voor de play-of- fwedstrijden die binnenkort begin nen. Gisteravond werd een oefen- wedstrijd gespeeld tegen een Zeeuwse selectie, die bestond uit spelers van De Stormvogel en De Schelde. Vanmorgen traint Polar Bears van 14.30 tot 16.30 uur in het Vrijburg- bad. 's Middags krijgt de Zeeuwse waterpolojeugd van 16.30 tot 17.30 uur training van Polar Bears. TERNEUZEN In de tweede klasse van het zaal voetbalrayon Midden Zeeuws- Vlaanderen behaalde Unitron de ti tel zonder dat het zelf in actie kwam. De koploper had uit de res terende drie duels nog twee pun ten nodig om definitief onbereik baar te worden voor Autorijschool Ari Vermeulen, maar werd op de 28e speeldag een handje geholpen door de concurrent zelf. De nummer twee van de ranglijst bleek in het duel met Elektra GvW/Slagerij Peter nauwelijks nog in zijn kansen te geloven en liet zich gewillig naar een 13-4-neder- Iaag spelen. IEPER - Alex Rasmussen heeft met zijn tweede ritzege de leiderstrui in de Vierdaagse van Duinkerke heroverd. De Deense wielrenner van Saxo was gisteren in rit drie de sterkste in de massasprint voor de Italiaan Danilo Napolitano (Ka- toesja), die afstand deed van het ro ze leiderstricot. De Spanjaard Jose Joaquin Rojas van Caisse d'Eparg- ne eindigde op de derde plaats. Jens Mouris (Vacansoleil) en Rein- ier Honig (Acqua Sapone) re den lange tijd vooraan in de Bel gische etappe over 189 kilometer van Menen naar leper. Beide Ne derlanders maakten deel uit van een kopgroep van zeven renners die lange tijd het gezicht van de koers bepaalde. In de laatste tien kilometer kwam het peloton ech ter terug en was een massasprint het logische gevolg. Rasmussen heeft in het algemeen klassement een voorsprong van één seconde op Napolitano. 's naar de PZC http://viww.pzc.nl/ De PZC roept mensen op om de komende dagen foto's in te sturen die te maken hebben met de Ronde van Italië. Dat mogen foto's zijn van de toertocht, de festiviteiten in Zee land en de etappe op maandag, met de finish in Middelburg. Plaats uw fo to's in het album Giro 2010 op de si te www.pzc.nl/foto. De mooiste fo to's krijgen op maandag en dinsdag een plaatsje in de krant. Vermeld bij uw ingestuurde foto's altijd uw naam en de plek waar de foto is genomen. De PZC besteedt zaterdag, maan dag en dinsdag veel aandacht aan de Giro. Dat gebeurt in de krant en op internet. Op internet zal maandag een twitterfeed meelopen. Als u mee wilt twitteren, gebruik dan in uw tweets de aanduiding #girozld. Daar naast zal het verloop van de koers worden gevolgd. In de krant wordt er op maandag stil gestaan bij de toertocht van zater dag en worden de eerste twee etap pes belicht. Dinsdag wordt er uitge breid verslag gedaan van de derde etappe die in Middelburg finisht. Op internet komen video's en nieuwsflit sen te staan. Naast de site www.pzc.nl/giro kunt u ook informatie over de Giro vinden op: www.zeeuwsjaarvandefiets.nl www.pzc.nl/tourdezelande www.pzc.nl/giro www.watisnouje.nl MIDDELBURG - Nog minder dan ze ven weken en dan klinkt op de Vlissingse Zeilmarkt het startschot voor de derde editie van de PZC Familieloop. Gisteren hadden al meer dan achthonderd mensen in geschreven, onder wie veel begin nende lopers. Er is plaats voor maximaal duizend sportievelin- gen. Speciaal voor de beginners houdt de PZC in samenwerking met atletiekvereniging Dynamica drie clinics ter voorbereiding op de loop. De clinics worden op de zaterda gen 15 mei, 29 mei en 12 juni gege ven. Startpunt is het pleintje achter de duinen bij Dishoek bij het Pannen koekhuisje aan de Kaapduinseweg. Verzamelen om 9.30 uur, de trai ning begint om ongeveer 10.00 uur. De trainingen duren ongeveer anderhalf uur. Aan het eind van de eerste twee clinics wordt voorlichting gegeven, respectievelijk over kleding en voe- ding. Aan het eind van de derde clinic kunnen deelnemers een bo dy-check laten doen. Onder meer worden bloeddruk en vetpercenta ge gemeten. Deelname aan de clinics is gratis. Van tevoren opgeven is niet nodig. De organisatie van de PZC Familie loop is nog op zoek naar vrijwilli gers. Zij worden ingezet als par- koerswacht of hulp bij de drank- post. Opgeven kan bij antonvael@zeelandnet.nl Datum: zaterdag 19 juni Afstanden 3, 10 en 21,1 kilometer - Start 3 km: 10.30 uur Start 10 en 21,1 km: 11.15 uur Inschrijven op www.pzc.nl/familieloop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79