Roze vlaggen, roze fietsen, roze was 20 I 'De prijs heeft onze naamsbekendheid in één klap verdubbeld' ZOUTELANDE Vrij om te geloven, te zaterdag 8 mei 2010 Deelnemers aan de Gi ro-tourtocht kunnen van daag al genieten van de versieringen die langs het Giro-par koers zijn aangebracht. In Middel burg valt aan roze of wielrennen niet te ontkomen. In de Sint Pieter straat hangt de roze was buiten. Subtieler is het kunstwerk 'Pelo ton' van Sjer Jacobs aan de gevel van Galerie T. Bij Oranjezon staat een roze reuzenfiets. Zoutelande heeft flink uitgepakt. Het parkoers is aangekleed met Italiaanse vlag gen. In Westkapelle is met fietsen de letter W tegen de dijk gelegd en in Haamstede heeft camping Groe- newoud een enorme pop van stro geplaatst bij de rotonde. foto's Ruben Oreel (Walcheren) en j foto's en video's op www.pzc.nl Ronald den Dekker (Burgh-Haamstede) door Ondine van der Vleuten In 2008 werden voor het eerst de prijzen uitgereikt voor de Zeeuwse tegenhan ger van de Four Freedoms Awards: de Vier Vrijheden Zeeland. Wat betekent het voor een organisatie om zo'n prijs te winnen? Twee van de winnaars van 2008 vertellen. De Goese CDA-wethouder Char les Linssen, destijds ambassadeur van de manifestatie Nieuw Zout, die de prijs voor Vrijheid van Godsdienst won: „De prijs heeft de naamsbekend heid van Nieuw Zout in één klap verdubbeld, in heel Zeeland. Het effect was grandioos. In de perio de daarvóór moest ik erg veel ener gie steken in het uitdragen van de boodschap van Nieuw Zout. Nieuw Zout hield in 2008 tiental len grote en kleine evenementen rond het thema Cultuur, wereld beeld en religie. Niet alleen het christendom, ook andere wereldre ligies kwamen aan bod. Ik moet zeggen, de prijsuitreiking heeft meer gedaan voor het begrip en de bekendheid dan al mijn vooraf gaande inspanningen. Mensen spraken je op straat aan, we kre gen een zee van reacties. Het groot ste compliment was nog wel dat juist jongeren ons genomineerd hadden en er zo bij betrokken raakten, terwijl het tot dan toe juist zo moeilijk was om die groep te bereiken." Luc Willem spreekt als coördina tor Vluchtelingenwerk in Goes en Noord-Beveland voor Vluchtelin genwerk Zeeland. Hij was dege ne die in 2008 de vrijwilligers van deze stichting nomineerde voor Vrijwaring van Angst: „Het was fantastisch om die prijs te winnen. Ik persoonlijk heb met de nominatie bereikt wat ik wilde bereiken: waardering voor onze vrijwilligers, die keihard werken. Zoiets is een enorme opsteker voor je mensen, je zag de trots van de vrijwilligers. Daarnaast zette het ons als organisatie op de kaart, in het eigen werkveld maar ook daarbuiten. Het doet iets voor je naamsbekendheid. De publiciteit heeft ons extra aanmeldingen van vrijwilligers opgeleverd voor ons project Taalcoaches. Overigens kunnen we nog steeds goed men sen gebruiken voor de maatschap pelijke begeleiding en juridische ondersteuning van vluchtelingen. Dat is toch de basis van Vluchtelin genwerk Zeeland." Tot vrijdag 14 mei, middernacht kunnen nog namen van kandidaten worden doorgegeven via vrijheid@roac.nl. Schrijf erbij waar om u deze persoon of dit initatief nomineert en voor welke prijs. Amsterdam [Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70