Girofeest Middelburg Vrouwenpolder weer in de lift Bestuurder haalt dronken vrouw van de weg Hardrijder www.deltaridefortheroses.nl The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Delscher Goes 241 FESTIVITEITEN Damplein en Markt in Italiaanse sferen Ondernemers openen dtie nieuwe winkels Fiets met ons mee!" Zaterdag 12 juni 2010 Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes zaterdag 8 mei 2010 Parkeergarages gesloten met Giro De parkeergarages Kousteensedijk en Geere en parkeerterrein Hof van Tange zijn vanwege de Giro d'ltalia gesloten. Namelijk van zondag 9 mei 18.00 uur tot dinsdag 11 mei 12.00 uur. Kijk voor meer maatregelen rond de Giro d'ltalia op www.middelburg.nl»actueel en www.giromiddelburg.nl door Maurits Sep vrouwenpolder - De leegstand op de Dorpsdijk in Vrouwenpol der was bewoners, ondernemers en gemeente al jarenlang een doorn in het oog. Enkele onderne mers waren het wachten beu en hebben nu zelf drie nieuwe win kels geopend. Gisteren openden in Dorpsdijk 32 - de oude bakkerij - twee kleding winkels: Roha XS en Mini 8c Me Fashion. Op nummer 26 ging op 23 april al de ijssalon Sweethearts open. Twee van de drie winkels zijn van dezelfde eigenaar: Björn van de Vrande. Hij opende zowel de ijssa lon als Mini 8c Me Fashion. Boven dien is hij de eigenaar van ho tel-restaurant De Boekanier en 't Sjopje Beach Mode Gifts. „Wij wa ren bezig met de ijssalon toen Jan de Visser, eigenaar van Breezand Vakantie, belde. Hij had de bakke rij gekocht en bood ons ruimte aan voor een winkel. Dat kwam dus eigenlijk niet zo goed uit, maar was ook een mooie kans." Vrouwenpolder had de impuls dringend nodig, zegt Van de Vran de. „Het dorp ging achteruit. De on dernemersvereniging wil het dorp leefbaarder maken en de toeristen meer bieden. Als we blijven wach ten, gebeurt er niks. We moeten het zelf doen. Vergeet niet dat wij 1100 inwoners hebben en 400.000 toeristische overnachtingen per jaar, twintig procent van het totaal in de gemeente Veere." De Rabobank heeft in navolging van de ondernemers besloten de pinautomaat terug te brengen naar de Dorpsdijk, bij de winkels op nummer 32. Volgens Van de Vrande heeft ook de gemeente Veere een belangrijke rol gespeeld bij het besluit van de ondernemers om nieuwe winkels te openen. „Wethouder Melse heeft ons steeds aangespoord en zijn nek voor ons uitgestoken. Zo heeft de gemeente besloten de Dorpsdijk te renoveren. Dat staat voor 2012 op de agenda. Melses hulp was voor ons het zetje in de rug." Een gondel maakt een tochtje met publiek, onderweg muzikaal vermaakt door blokfluitensemble Alma del Core van de Zeeuwse Muziekschool. De prachtig uitgedoste steltlopers van T. rond het Damplein. t lewedorp - Een 49-jarige Middel burger raakte donderdagavond zijn rijbewijs kwijt toen de politie hem betrapte op hardrijden op de Postweg in Lewedorp. De man reed 138 km per uur, terwijl 80 km uur is toegestaan. goes - Een 35-jarige man uit Goes heeft donderdagavond een gevaar lijk slingerende medewegge- bruikster aan de kant gezet op de A58. Hij zag haar op de snelweg rij den bij Yerseke, met 40 tot 60 kilo meter per uur. Hij is, met de alarm- lichten van zijn auto ingeschakeld, achter de vrouw gaan rijden en heeft haar op de Zanddijk in Yerse ke naar de kant van de weg gewe zen. Intussen waarschuwde hij de politie en hield hij haar aan de Burgemeester Koos Schouwenaar bij de opening van het festival Klein Italië praat tot die arriveerde. De vrouw, op het Damplein. Links Lina Tidili, één van de organisatoren, een 42-jarige uit Bergen op Zoom, bleek bijna zes keer zoveel gedron ken te hebben als toegstaan. Haar rijbewijs is ingenomen. door Carla van de Merbel middelburg - Op het Damplein en de Markt in Middelburg is gisteren een voorzichtig begin gemaakt met het Italiaanse weekend dat vooruit loopt op de finish van de Gi ro-etappe van maandag. Aan het begin van de middag wer den op het tijdelijk tot Klein Italië omgedoopte Damplein de festivi teiten geopend. Een operazanger op het podium voor het decor van de nagebouwde loges van de Scala in Milaan lokte met zijn klanken de eerste belangstellenden. Een co lonne van wielrenners, oude Fiats en Vespa's kwam het plein op, aan gevoerd door burgemeester Schou wenaar (met over zijn nette pak een T-shirt met opdruk 'Is Jo d'r ook' - vanwege de presentatie van het boekje-over wielrenner Jo de Roo - én zijn ambtsketting). Na het openingsschot van Schouwe naar werden de amateurwielren ners van Endura Sport en hun fiet sen door een Italiaanse 'pastoor' in gezegend. Op het Damplein zijn ook vandaag nog tal van activiteiten; de Markt is vandaag en morgen nog vol Itali aans leven en ook elders in Middel burg en op Walcheren is van alles georganiseerd. Morgenavond moet het grote pastaschilderij van wiel- rennner Fausto Coppi aan de hou ten wand op de Markt klaar zijn. Studenten van de Hogeschool Zee land en publiek werken ook van daag en morgen door om de re cordpoging 'grootste pastaschilde rij ter wereld' te doen slagen. In het parkje bij het beeld van koningin Emma vertelt Joe Baele het verhaal Ride for the Roses PZC in samenwerking met Inschrijven voor bedrijventeams: ten behoeve van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68