zeeland 123 sturen ze me terug naar Irak' Cultuurwerf oneens met subsidie-eis gezond afvallen dreigende uitzetting Studio f i Sanérie Themamiddag voor alle vrouwen Lezing over oorlogsheld Tazelaar Poppentheater sluit seizoen af Imkerij viert drie dagen lentefeest Discussiemiddag bij Anbo Roze T. 0118-594098 www.studiosanerie.nl zaterdag 8 mei 2010 Gegarandeerd verantwoord afvallen Met behulp van Infirarood-afslankcabines De hoogzwangere Raghad, Mohammed en zoontje Walid verblijven nu nog in het asielzoekerscentrum in Middelburg. Het gezin wordt uit elkaar ge scheurd als er geen oplossing komt voor hun dreigende uitzetting naar Irak. foto Ruben Oreel Daar moest Raghad haar procedu re afwachten. Of hij blij was om haar weer te zien? „(Jok", zegt hij met pretlicht jes in zijn ogen. „Heel erg. Na vijf tien dagen zijn we getrouwd." De kleine Walid kraait als zijn vader hem op schoot op en neer wipt. Ze heb ben net zijn eerste verjaardag ge vierd. Het ventje werd al na 6,5 maand geboren en woog slechts driehonderd gram, vertellen zijn ouders. Ze hebben nog niet van hun huwelijk kunnen genieten, want in het opvangcentrum delen ze hun huisje met andere mensen. „Niet zo romantisch dus", lacht Raghad. De zorgen over de dreigende uit zetting zijn van haar gezicht af te lezen. De familie van haar ex-man is nog steeds wraakzuchtig, weet de jonge vrouw. „Ze zullen mijn kinderen iets aandoen." Mohammed begrijpt het gemak niet, waarmee Nederland mensen uitzet. „Iedereen weet wat er ge beurt in Irak. Hoe kunnen ze zeg gen dat het veilig is?" Als dat zo was, ging hij morgen nog terug. „Want wil niet iedereen het liefst in zijn eigen land wo nen?" Geschokt vertelt hij hoe hij op televisie buitenlandse honden met een simpel dierenpaspoort Ne derland in zag komen. „Ik heb zo'n papiertje niet." Het is zijn wanhoop die spreekt. „De vlucht naar een veilig land was lang en zwaar. Straks word ik in twee uur als een pakketje naar Irak terugge stuurd." VLISSINGEN - De Cultuurwerf heeft bezwaar gemaakt tegen voorwaar den die de gemeente Vlissingen stelt aan de subsidie voor de Cul tuurwerf B en W zijn bereid de voorwaarden aan te passen. Begin dit jaar werd de Cultuur werf door een slechte financiële huishouding geconfronteerd met een tekort van 200.000 euro. De gemeente besloot dat bedrag be schikbaar te stellen in de vorm van een lening. Wel werden er voor waarden aan de lening gesteld om te waarborgen dat de terugbeta ling niet ten koste zou gaan van de belangrijkste pijlers van de Cul tuurwerf Een van die eisen was dat er per voorstelling in het Arsenaaltheater driehonderd bezoekers moeten zijn. De stichting heeft aange toond dat die eis niet reëel is. B en W willen die eis nu veranderen in een gemiddelde van tweehonderd bezoekers per voorstelling. Andere prestatieafspraken zijn: 30 evenementen per jaar met gemid deld 330 bezoekers in de categorie beeldende kunst, 310 uitleningen bij de Kunstuitleen; 64 evenemen ten met gemiddeld 200 bezoekers in de categorie podiumkunst en 80 evenementen in De Piek met gemiddeld 100 bezoekers. VLISSINGEN Walcheren Mozaïek houdt morgen samen met de Somalische Werk groep Makahil en de Vereniging Afrikanen in Zeeland een thema middag voor vrouwen van verschil lende culturen. Het centrale thema is 'Wie zijn wij en hoe vinden we het hier'. De bijeenkomst is van 12.00 tot 17.00 uur in de Adriaen Coortelaan 1 in Vlissingen. VLISSINGEN Historicus Victor Laurentius houdt maandagavond in het kader van de Maand van de Vrijheid een lezing over zijn boek De grote Tazelaar, ridder en rebel. Het boek is een eer betoon aan oorlogsheld Peter Taze laar. De lezing begint om 19.30 uur in Bi bliotheek 't Spui in Vlissingen. Kaarten kosten 3 euro en zijn voor af te reserveren bij de bibliotheek. MIDDELBURG De voorstelling 'Leve de koning' van poppentheater Parabel wordt woensdag voor de laatste keer dit seizoen opgevoerd. De uitvoering vindt plaats in het huiskamerthea tertje aan de Herengracht 66 in Middelburg en begint om 14.30 uur. De entree bedraagt 5 euro per persoon. Vooraf reserveren wordt aangeraden. GRIJPSKERKE In het Hemelvaartweekend wordt bij imkerij Poppendamme bij Grijpskerke een driedaags Lente feest gehouden. Het feest draait om planten, tuinmeubilair en orna menten. Kinderen kunnen spelen in de Bijen- en Energiespeelplaats of in bomen klimmen. Het lentefeest is donderdag, vrij dag en zaterdag van 10 tot 17 uur. Entree is gratis. MIDDELBURG De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (Anbo) heeft in Mid delburg een speciale afdeling voor homoseksuelen. Elke tweede vrij dag van de maand houden zij een bijeenkomst. Op 14 mei wordt er gediscussieerd over de vraag 'moe ten we als homoseksuele ouderen zichtbaar zijn?' De bijeenkomst is om 14 uur aan de Herengracht 50. Bij NADER In het artikel over het plan voor een dorphotel, appartementencom plex en vakantiewoningen in Dis hoek (PZC, 6 mei: Dishoek komt massaal in actie tegen 'Dorphotel') wordt gemeld dat het pannenkoe kenhuis in het dorp voor de nieuw bouw moet verdwijnen. Dat is niet geheel juist. Weliswaar moet het pannenkoe kenhuis als gebouw weg, maar het keert als restaurant terug op de be gane grond van het appartemen tencomplex. www.versluisenwilleboer.ni Arnesteinweg 27, Middelburg Tel.: 0118 -62 90 56 info@versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67