PZC Hotels doen goede zaken dankzij Giro Post asielzoekers niet Vreemd itfri; V WALCHEREN 23 en 24 HOTELIER: 'Had 150 kamers kunnen vullen' 22 en 23 almanak belastingvrij! Klok krijgt wijzers terug Middelburg verkeert in Italiaanse sferen 21 Zaterdag 8 mei 2010 door Emile Calon MIDDELBURG - Hotels op Walche ren merken goed dat de Giro maandag finisht in Middelburg. Be drijven in de hoofdstad zelf ver wachten flink wat gasten die iets van doen hebben met deze Itali aanse wielerronde. Hotels buiten Middelburg profiteren ook van het evenement. De Campveerse Toren in Veere, bij voorbeeld, heeft gasten die een be zoek aan Zeeland combineren met het kijken naar de wielrenners. En Zuiderduin in Westkapelle biedt onderdak aan Italianen die verbon den zijn aan de organisatie van het wielerevenement. Ook andere ho tels langs de kust hebben het idee dat een deel van hun gasten de Gi ro combineren met een bezoek aan Zeeland. Alleen Arion kan in de boekingen geen wielerfans of -bonzen herkennen. Het Vlissing- se hotel speelt wel in op het passe ren van de Giro met een forum over de wielersport. Middelburgse hotels spreken hun lof uit over het aantal bezoekers naar de verschillende evenemen ten zoals Koninginnedag, Giro, Herdenking Bombardement en Four Freedoms Awards. Majella Kees van Westreenen ontvluchtte per fiets brandend Middelburg Tip? walcheren@pzc.nl Rovers (Hotel aan de Dam) is meer dan tevreden over het aantal boekingen. Haar gasten zitten ook nog eens eerste rang, omdat ze vanuit hun ramen getuige zijn van de finish van de Giro. En op 30 april zaten ze vooraan bij het be zoek van de koninklijke familie. Thomas de Leeuw van hotel Du Commerce spreekt over 'superboe kingen'. Het gaat zowel om dagjes mensen die vanuit het hele land de aankomst van de renners wil len zien, als om gasten die verbon den zijn aan de Giro. „Ook de an dere evenementen zorgden en zor gen voor flink wat boekingen." Frans D'huij van Auberge Pro vencal in Middelburg is zeer tevre den over het aantal gasten voor zijn hotel. Hij had voor dit week end wel 150 kamers extra kunnen verhuren, zo groot was de belang stelling voor zijn familiehotel met tien kamers. Heel wat van zijn gas ten nemen deel aan de Girotoer tocht, vermoedt hij als hij kijkt naar de wensen. „Velen willen na melijk een los bed." Hij had voor Koninginnedag ook een speciaal driedaags arrangement. „Dat was in januari al volgeboekt." foto's en video over de Giro op www.pzc.nl DOMBURG - Met het plaatsen van wijzers op de klok heeft wethouder Jaap Melse de restauratie van de kerk toren in Domburg afgerond. De werkzaamheden waren in augustus vorig jaar begonnen. De vorige restauratie was in 1996 uitgevoerd, maar vijfjaar geleden bleek dat het voegwerk weer hersteld moest worden. Ook was lekkage in de torenspits geconstateerd. De totale kos ten van de nieuwe restauratie, uitgevoerd door het be drijf Rdrie uit Schoonhoven, bedroegen bijna vierhon derdduizend euro. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Belangrijke post voor bewoners van het asielzoe kerscentrum (AZC) in Middelburg komt soms niet aan. Dat zegt advo caat Annelien van der Werffj die een man uit het AZC bijstaat. Haar cliënt Mohammed Hassan miste hierdoor de kans om zich te verweren tegen het intrekken van zijn verblijfsvergunning. De Immi gratie en Naturalisatiedienst (IND) stuurt hem terug naar Irak. Vol gens de advocate werden postpro- blemen eind 2009 ontdekt. Sinds die tijd houdt het AZC een post lijst bij. Een medewerker van het AZC bevestigt dat. „Alles wat bin nenkomt, wordt gekopieerd en in een klapper bijgehouden." In januari 2010 ging het mis bij Hassan. De IND gaat ervan uit dat hij de aangetekende brief met het voornemen om zijn verblijfsver gunning in te trekken, heeft gewei gerd. Hassan beweert dat hij niets heeft ontvangen. Dat geldt ook Tip? redactie@pzc.nl voor het besluit van de IND van 26 februari. Onduidelijk is of TNT Post iets is te verwijten. Toch zal het bedrijf de postbezorging con troleren, zegt een woordvoerster. Aangetekende post wordt één keer aangeboden en gaat daarna naar het postkantoor. Als de geadres seerde het stuk niet ophaalt, gaat het na drie weken retour afzender. pagina 22 en 23: 'als een pakket K-V sturen ze me terug naar Irak' De twee moeders in het dorp in West-Zeeuws-Vlaanderen treffen el kaar iedere donderdag. Dan bieden ze hun werkende zoon en dochter de helpende hand. De één stofzuigt, ter wijl de ander de tweeling verzorgt. Alles in alle rust. Vorige week ontstond onder de zorg zame vrouwen echter enige commo tie. Bij het opruimen stuitten ze op een plastic zak met daarin een paar sloffen en een pyama. Fluisterend meldden ze het de doch ter. „Zou jan-Willem misschien vreemdgaan Nee, luidde het antwoord. Die zak stond klaar omdat hij onlangs tij dens een bezoek aan de dokter te ho ren had gekregen dat hij binnenkort mogelijk in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De dochter: „En als hij vreemd zou gaan, zou hij zeker zijn sloffen en pyama niet meenemen." Trekking 10 mei 0Moen Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65